Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема САМО ЗА ПРАВОСЛАВНИ, МОЛЯ...нови  
Автормo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 19:39



Здравейте!!! Честити ви празници!!!

Въпросите могат да бъдат точни, неудобни или глупави... Трябва ли да се срамуваме, ако задаваме глупави въпроси? Интересувам се от мнението ви по следните подтеми:
1.Как да обясним на повече хора, че е богохулно да казват "Гордея се, че съм българин, Гордея се, че съм направил, написал и пр.", а е по-добре е да се радват?
2.Съществува ли "онзи брюкселски компютър" или е плод на нечия фантазия?
3.Има ли необходимост от сдружение, което да представлява православните /живи и мъртви В плът/ в България, за да се чуват по-ясно истините на вярата ни в обществото, за да се подпомогне оздравяването ни, но без всякакви залитания /няма да се изкуша да ги изброявам тука/? Досега мисля, че не съм чула някоя определена общност /изключвам БПЦ/ да ми говори с любовта на Господа, освен отделни хора.
4.Как да си изкарам за ползване теми от м.октомври 2002 г, защото отсъствах дълго от света, а очаквам поне по една от моите теми отговор?

Не се притеснявайте да ми кажете точно какво мислите?



Тема Re: САМО ЗА ПРАВОСЛАВНИ, МОЛЯ...нови [re: мo]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано26.01.03 00:05



Добре дошъл, Булгаре!

Scio Qui credidi


Тема Re: САМО ЗА ПРАВОСЛАВНИ, МОЛЯ...нови [re: мo]  
Автор Пoп Cтaвpи (Закръглен аскет)
Публикувано26.01.03 00:51



Само за православни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Чувал ли си, че до средата на 60-те години в някои щати е имало надписи "Забранено за кучета и негри"? Бързо взимате всички най-лошо от Запада.
Този постинг е по-срамен и от онзи за превъзходството на православните.



Тема Re: а как ти звучи....нови [re: мo]  
Автор Peaлиcт ()
Публикувано26.01.03 20:32



..."Господ е българин" или "орисването" на бебетата на 2003 година извършено от "орисниците" С. Трифонов и Д. Бербатов? Това е триумф на бездуховността и войнстващата простотия с която медиите ни заливат...!!!
Моралният прблем е много тежък и колкото и да не ви се иска не може да бъде изваден от политическият си контекст, а именно че уродливата комунистическа система опустоши и опошли духовният ни живот. На хората бе внушено, че Бог няма и най-вече, че човек може безнаказно да върши всичко без опасност някога да му се потърси сметка. Беше извършена подмяна на истината и в училище всички нас ни учеха, че църквата ни е съхранила, като българи и и приписват какви ли не национални функции и съхраняване на националността. Тя обаче ни е обединявала не в качеството ни на българи, а в качеството ни на християни. Подмяната на тази истина доведе до дехристиянизацията на нашето общество. Вече нямахме национален проблем т.е. църквата си е изиграла ролята и вече не е нужна и затова нека я превърнем в история. Това и стана. В крайна сметка пораженията са колосални. Сега няма защо да се чудим, че "Господ е българин" или, че се "Гордеем с това,че сме българи"(аз не виждам и много поводи за гордост и извън православният контекст), ще продължаваме с орисването, лечителствата и всички "традиционни" български поверия, които "спасяват" и "съхраняват" българщината - нашата гордост...трагично е



p/s
Подкрепям мнението на Поп Ставри за дискриминацията в темата

Редактирано от Peaлиcт на 26.01.03 21:20.



Тема Re: а как ти звучи....нови [re: Peaлиcт]  
Автормo (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 23:32



Не е дискриминация, а моя потребност да общувам с единомишленици.
Ако противоречи на правилата на клуба, моля да ми простите.
Всъщност комунизма /= български "социализъм"/ се опита да унищожи духовно българския народ, но вярвам, че не е успял. Независимо от това, с което продължават да ни "заливат" от ..... Това е цената на свободата. Защото само когато си абсолютно свободен да избираш и избереш Бога, а не греха се разбира истината /истинската радост, истинската любов, истинските цели......../. А защо не ми отговаряш? Или въпросите са глупави или са неудобни?



Тема Re: САМО ЗА ПРАВОСЛАВНИ, МОЛЯ...нови [re: Aмapтoл]  
Автормo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 00:00



Добре си ме заварил!
Зная в какво вярвам!
Но не мислиш ли, че по 1 и 3 въпрос може да се прави нещо, особено защото спасението на всеки зависи от това дали той се грижи за спасението на ближните си /по св. Йоан Златоуст/
А по 2 и 3 мисля, че имам нужда от професионална консултация.
Трябваше да задам 8 подтеми, обаче 5, 6, 7, и 8-ма ще ги формулирам след две дена. До скоро



Тема "МОЛЯ",а не "забранено"нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Люб (дете)
Публикувано27.01.03 00:38



момичето се помолине забрани,има разлика

in da life u have some trouble
but when u worry-u make it double
don`t worry:-)
be happy

Редактирано от Люб на 27.01.03 00:41.



Тема Re: а как ти звучи....нови [re: мo]  
Автор Peaлиcт ()
Публикувано27.01.03 05:37



Исках да спделя моето мнение, а сега ти отговарям и на въпросите ти.
1.Как да обясним на повече хора, че е богохулно да казват "Гордея се, че съм българин, Гордея се, че съм направил, написал и пр.", а е по-добре е да се радват?

Това можеш да го обясниш единствено на вярващ човек. Един атеист не разъждава изобщо в тази посока и няма да проумее гледната ти точка.

2.Съществува ли "онзи брюкселски компютър" или е плод на нечия фантазия?

Според мен такива теории за "световната конспирация" са доста измислени и удобни за оправдаване на собствената ни неспособност да се справяме с нещата. Затова е много удобно търсенето на вината извън нас самите. Има нещо много по-опасно в средите на самото православие, а именно - икуменистите на ръководни длъжности, като руския патриарх например и заиграването му с политиците


3.Има ли необходимост от сдружение, което да представлява православните /живи и мъртви В плът/ в България, за да се чуват по-ясно истините на вярата ни в обществото, за да се подпомогне оздравяването ни, но без всякакви залитания /няма да се изкуша да ги изброявам тука/? Досега мисля, че не съм чула някоя определена общност /изключвам БПЦ/ да ми говори с любовта на Господа, освен отделни хора.

Сдружение няма да помогне според мен. Също така нямам и отговор, какво би помогнало. Нещата са много сериозни и тежки. Всеки трябва да опита деликатно да помогне на близките си хора и да насочи търсенията им(ако ги имат) Това би било по-важно от създаването на някакви "структури"

4.Как да си изкарам за ползване теми от м.октомври 2002 г, защото отсъствах дълго от света, а очаквам поне по една от моите теми отговор?

Отиваш на "Архив" и там започваш да се ровиш....



Тема Re: САМО ЗА ПРАВОСЛАВНИ, МОЛЯ... [re: Пoп Cтaвpи]  
Автормo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 19:16



За тези, които зачитат чуждата свобода с моля се определят границите на позволеното.



Тема Забраната, молянови [re: Люб]  
Автор Пoп Cтaвpи (Закръглен аскет)
Публикувано27.01.03 21:59



Ами представи си, че горният надпис за негри и кучета бъде префасониран по следния начин: "Само за бели хора, моля".
Когато човек направи гаф, обикновено си затрайва или се извинява. Когато се опита да оправдава очевиден гаф, рискува да стане смешен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.