Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Гласуваненови  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано19.01.03 22:02



Вчера един приятел след посещението си в този клуб ми каза следното:

"Не може да се говори по подобен начин за никоя вяра, която и да е тя!"

За съжаление клубът се е превърнал в място където едни нападат съвсем явно Православието, а други в опитите си за да го защитят нападат тези първите, и в един момент кръгът се затваря! Мисля, че този клуб има най-малко такава роля! Ценни теми за нас православните се изместват от всякакви "явни провокации и грубости към Православието", както каза апостол.

Бях решила да не се намесвам грубо, но явно това е невъзмжно, за това предлагам да се гласува слагането на БАН на IP адресите на следните никове:

1. поп Ставри / Булгаар
2. Хаджия
3. Yoda / Акбар / Paladin Knife и др.

---------------------------------
Ще се приемат гласовете на постоянно пишещите православни тук, а именно:

- Gergi
- TRl
- апостол
- Bivsh_protestant
- Амартол
- ison
- Светпен
- moi/hi
- skydiver
- Шаркан
- въпрос
- Zlatna
----------------------------
Ако случайно съм пропуснала някой, моля да ме допълните! Както ако има предложения и за други БАН-ове моля тук споменавайте!

p.s. В тази тема ще пишат само хората с право на глас, постинги на други никове ше бъдат изтривани!

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!

Редактирано от Gergi на 31.01.03 09:24.



Тема Re: Гласуваненови [re: Gergi]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.01.03 07:36



Според мен не е необходимо да се гласува, тъй като има правила на клуба и тези които ги нарушават с отделни постинги ТЕЗИ ПОСТИНГИ да бъдат трити. Когато задават въпроси, ние ще отговаряме, ако не са провокативни и грубо против Православието, а не против няякои негативни прояви на свещеници, както в много случаи те правилно питат, макар и доста присмехулно.

Но има теми които нямат нищо общо с православието /разговарят си неправославни/- те не бива да остават.



Тема Re: Гласуваненови [re: Gergi]  
Автор skydiver (ентелегент)
Публикувано20.01.03 07:58



Аз съм ЗА.
Идвам тук, за да чета и да общувам с православни, а не със себични сектанти.
Нека си отворят свой клуб антиправославие и да правят каквото си искат. Поне едно местенце от форумите на Дир.бг требва да остане чисто, и това трябва да е клуб Православие.

Когато мога да седна, лягам.
Уинстън Чърчил


Тема Re: Гласуваненови [re: Gergi]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:27



Az predlozhih `tiha cenzura` - da ne se chetat postingite na tezi hora. Az taka pravja i za men te ne sa problem. Vulgaaara mi e jasen oshte ot vremeto na bezalkoholnite i vegetarianskite mu izcepki, dazhe i v `Hristijanstvo` mu sviha perkite naburzo.

Obache ako njakoi go muchi ljubopitsvoto, neka ne vliza v tozi forum da se sublaznjava izlishno.

Tova mislja az - njama nuzhda da se zabrani dostupa na koito i da e, mozhe samo da se vzemat merki da ne pishe vuprosnoto lice pod razlichni nikove i da ne durzhi svoite temi na 1-va stranica.

A puk kato vidim posting ot `Vulaaar-pres`, neka prosto si kazhem:

`O-o, tuka Stavri pak e hodil po goljama nuzhda, ja da ne vlizam che sigurno shte me luhne neprijatnata mirizma na presno sektanso izverzhenie...`





Тема Re: Гласуваненови [re: Gergi]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано20.01.03 13:55



За!



Тема Лошото дърво го "отсичат и хвърлят в огън."нови [re: Gergi]  
Автор TRl ()
Публикувано20.01.03 14:01



Привет, Гери

Не се намесвай "грубо" - просто ги отрежи - тук не е място за извращения с Божиите истини, т.е. за сквернословия. Ако опитат да влизат от друго място , отрежи ги пак.
Техните хули не носят полза на никой - напротив. Щом искат толкова (много) да хулят Православието, могат да си направят свой клуб "Антиправославие", например, или каквото там "анти" си изберат - и който иска да ги чете и да им отговаря, да ходи там.

Ако някой ден решат да се обърнат и да се върнат, добре са дошли.

"И тъй, по плодовете им ще ги познаете.
Всяко дърво, което не дава добър плод, отсичат и хвърлят в огън."

Редактирано от TRl на 20.01.03 14:03.



Тема без единия "въпрос"нови [re: Gergi]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 19:16



Не знаех, че и друг човек пише с ник "въпрос" и искам да използувам случая да му се извиня за това, че съм използувал ника му без да знам за това.
Всъщност аз се отказах да пиша повече в този клуб поради липса на време така, че ако се появя отново в клуба то ще е след доста време и с дург ник.
Все пак бих си позволил да дам една препоръка за един клуб с такова име:

"Никаква гнила дума да не излиза из устата ви, а само добра, за назидание във вярата, за да принася благодат на слушащите."

Всяка една дума която се чете от някой е вече в паметта му, а тя си има смисъл, и този смисъл малко или много докосва сърцето. Ако сте святи и чисти като огън и мислите, че можете да се валяте в помията без да се изцапате продължавайте в същия дух.
Лично моето мнение е, че не им е мястото на някои теми да се дискутират в този клуб - има си други места за това. Ако все пак гласът ми има стойност аз съм ЗА, въпреки, че не съм от този клуб.
Всичко добро.



Тема Re: Гласуваненови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано20.01.03 21:47



Това с мерките дето го споменавш е възможно ако стоя по 25 часа в денонощието, 8 дена от седмицата, 13 месеца в годината в клуба и следя непрекъснато кой с какъв ник пише, а иначе за поддържането на темите си освен да се заключват и да се напълни клуба с такива теми е безсмислено. Мнозина хора с които се виждам и общувам лично, които влизаха в този клуб спряха, написала съм по-горе защо. Аз лично мога да общувам и с 3-мата с приятелски тон, нямам нищо лично спрямо тях, понякога дори ми е приятно да общувам с тях. Но и на мен не ми е приятно в клуб Православие, който го имам почти като мое дете, да се говорят неща, които както споменах не могат да се казват за никоя вяра. Булгара цитира демократични принципи в постинга който му изтрих, а всъщност на какво се гради демокрацията, на принципа "Прави това което искат да правят с теб, и не прави това което не искаш да правят с теб". Не вярвам Булгара да желае подобно отношение с него и с вярата му, каквото той има към нашата вяра.
Беше пуснал една история за дядо му, от където явно личи омразата му към православието, това си е негово решение и желание, всички го разбрахме ако това е целял, но има ли нужда непрекъснато да ни го доказва? Нима смята че с омраза може да постигне нещо положително? Искаме ли всички да се огорчаваме когато влизаме в този клуб? Да ни боли, че най-съкровенното нещо в нашия живот бива хулено по подобен-безподобен начин? Можеш ли да обичаш Бога, който не си видял и да мразиш хората които виждаш?

Предложението ми не е за пръв път в клубовете, това нещо съществува отдавна и тази мярка е предприета в доста клубове, имено защото модераторите извършват тази работа доброволно и не могат да стоят като падари НОН-СТОП за да следят всяка буквичка, тъй като си имат друга работа !

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: Лошото дърво го "отсичат и хвърлят в огън."нови [re: TRl]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано20.01.03 21:54



Да разбирам ли, че си ЗА?

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема да включа ли: klimt и Zlatna?нови [re: Gergi]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано20.01.03 22:00



като правоспособни да гласуват? Незнам klimt православен ли е? За Zlatna също не съм сигурна.

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.