Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема НИЕ СМЕ Н А Д ТЯХ!нови  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано14.01.03 12:29



Виждам че "поп" Ставревци се напъват да чернят Православната Църква и да я сравняват със западните псевдоцъркви, та чак е смешно тяхното усилие. Та нали нашето жилище е на небесата - какво сте се захванали за земните пороци и заблуждения - да ги осъдела Църквата, та да ги осъдела. Тя ги осъжда и като ги осъди какво от това?! Сякаш това ще стресне някой Ставревец...

И за какво да се учим от западняците - от тяхната земна пристрастеност и чревоугодие, от тяхната гордост и самомнение и незачитане на Светия Дух в Правилата. Не, ние не искаме да приличаме на западната "църква" в нищо, даже и в доброто - нашето малко добро ще си направим по наш начин и както ние си решим.

Ние не можем да приличаме на тях, защото сме много НАД тях. Разбира се, които са истински православни. За потвърждение на казаното ви давам един адрес на текст от светител Николай Велимирович, в който по неповторим начин е осветено мястото на Балканите като място НАД западните и източните псевдодуховни центрове.

Приятно четене и не се смейте много!





Тема Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано14.01.03 14:07



Поп Гавриевци и подобни нему могат и да надделеят на такива немощни човеци, каквито сме тук всички ние.

Техните "адски напъни", обаче (порти адови) не ще надделеят на Църквата Чийто Владика е Самият Господ Иисус Христос.
Слава Богу за всичко. Амин.

Жалко, че поп Гаври и други подобни гаври (гавраджии) не знаят (или не искат да разберат), че който нож вади другиму, от нос ще умре. И този нож може вовеки веков да пробожда сърцето му и ад-ски да го боли (адски без кавички).

Как не се плашат, такива, не знам . . .

Редактирано от TRl на 14.01.03 14:18.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: TRl]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 15:41



Ei TRI,

Ama az naistina ne vi razbiram, zashto produlzhavate da chetete bulnuvanijata na Vulgaaar i mnogobroinite mu prevuplushtenija, kloningi i t.n.?!

Tova sa provokatori, deto izpolzvat foruma kato voinishka toaletna - zashto puk im se vruzvash da im rinesh nechistotiite? Ako nikoi ne gi chete i ne im otgovarja, lukavite im postingi shte pulnjat arhiva i tolkoz!

A ako iskash da im pomognesh - moli se za tjah, da im prati Bog svetla minuta na pokajanie, ta da se opomnjat. Drugo za takviz ne pomaga.

Pozdrav.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Bivsh_Protestant]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 16:06



Пак си прав, приятелю.

Уви, лесно се връзвам. . .

Поздрав и от мен.






Тема Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано14.01.03 21:03



Избихте рибата с динамит направо, с ваште пререкания кой е "По-По-Най!".
Христиени??!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Вие настина сте над тяхнови [re: aпocтoл]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано14.01.03 22:18



ЕВАНГЕЛИЕ ОТ ЛУКА 18:10-14

"Двама души се изкачиха в храма да се помолят, единият - православен, а другият - протестант. Православният, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци - грабители, неправедници, прелюбодейци, и особено не като този протестант. Постя редовно, целувам ръката на попа, бия чело пред иконите, паля свещи за живи и умрели. А протестантът, като стоеше надалеч, не смееше дори очите си да повдигне към небето, но се удряше в гърди и казваше: Боже, бъди милостив към мене, еретика. Казвам ви, че този си отиде у дома оправдан, а не онзи; защото всеки, който въздига себе си, ще се снижи, а който смирява себе си, ще бъде въздигнат."




Тема Re: Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: valsodar]  
АвторKypилo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 00:33



Браво, мамин златен, много си умен, шегите ти са като музика, а сравненията ти - като пудра върху нослето на някой нежен човек. Мъц-мъц-мъц. Остава да си изстискаш и комедоните и ще си връх.



Тема Re: Вие настина сте над тяхнови [re: Пoп Cтaвpи]  
АвторKypилo-Лakaтниk (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 00:36



Булгаре, не ставай смешен. Ако някой се надува тука че не пуши, не пие, не яде животински трупове, мрази само 5-6 категории хора и пр - това си ти. Що се отнася пък за смирението, с което си позволяваш да изопачаваш притчата на Спасителя - какво да ти кажа. Прави си изводите сам.



Тема Крайнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор TRl ()
Публикувано15.01.03 08:50



Един човек все го било яд на другите човеци и все търсел поводи да се гаври с тях. В заяжданията си в същност личало ясното му послание - той все едно казвал:

"Не ме е яд, че съм глупак, яд ме е, че ми личи".
. . .

Може би си чувал какво е казал Уди Алън , нека ти припомня: Умният човек може да се направи на глупак, докато обратното е невъзможно.

. . .

Аз съм до тук, друже.

Пожелавам ти един ден да се вразумиш.



Тема Re: Крайнови [re: TRl]  
АвторXaджия (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 08:55



Още един падна в борбата.
Почнаха да падат като зрели круши




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.