Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема НИЕ СМЕ Н А Д ТЯХ!  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано14.01.03 12:29



Виждам че "поп" Ставревци се напъват да чернят Православната Църква и да я сравняват със западните псевдоцъркви, та чак е смешно тяхното усилие. Та нали нашето жилище е на небесата - какво сте се захванали за земните пороци и заблуждения - да ги осъдела Църквата, та да ги осъдела. Тя ги осъжда и като ги осъди какво от това?! Сякаш това ще стресне някой Ставревец...

И за какво да се учим от западняците - от тяхната земна пристрастеност и чревоугодие, от тяхната гордост и самомнение и незачитане на Светия Дух в Правилата. Не, ние не искаме да приличаме на западната "църква" в нищо, даже и в доброто - нашето малко добро ще си направим по наш начин и както ние си решим.

Ние не можем да приличаме на тях, защото сме много НАД тях. Разбира се, които са истински православни. За потвърждение на казаното ви давам един адрес на текст от светител Николай Велимирович, в който по неповторим начин е осветено мястото на Балканите като място НАД западните и източните псевдодуховни центрове.

Приятно четене и не се смейте много!





Тема Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано14.01.03 14:07



Поп Гавриевци и подобни нему могат и да надделеят на такива немощни човеци, каквито сме тук всички ние.

Техните "адски напъни", обаче (порти адови) не ще надделеят на Църквата Чийто Владика е Самият Господ Иисус Христос.
Слава Богу за всичко. Амин.

Жалко, че поп Гаври и други подобни гаври (гавраджии) не знаят (или не искат да разберат), че който нож вади другиму, от нос ще умре. И този нож може вовеки веков да пробожда сърцето му и ад-ски да го боли (адски без кавички).

Как не се плашат, такива, не знам . . .

Редактирано от TRl на 14.01.03 14:18.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: TRl]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 15:41



Ei TRI,

Ama az naistina ne vi razbiram, zashto produlzhavate da chetete bulnuvanijata na Vulgaaar i mnogobroinite mu prevuplushtenija, kloningi i t.n.?!

Tova sa provokatori, deto izpolzvat foruma kato voinishka toaletna - zashto puk im se vruzvash da im rinesh nechistotiite? Ako nikoi ne gi chete i ne im otgovarja, lukavite im postingi shte pulnjat arhiva i tolkoz!

A ako iskash da im pomognesh - moli se za tjah, da im prati Bog svetla minuta na pokajanie, ta da se opomnjat. Drugo za takviz ne pomaga.

Pozdrav.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Bivsh_Protestant]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 16:06



Пак си прав, приятелю.

Уви, лесно се връзвам. . .

Поздрав и от мен.






Тема Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано14.01.03 21:03



Избихте рибата с динамит направо, с ваште пререкания кой е "По-По-Най!".
Христиени??!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Вие настина сте над тяхнови [re: aпocтoл]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано14.01.03 22:18



ЕВАНГЕЛИЕ ОТ ЛУКА 18:10-14

"Двама души се изкачиха в храма да се помолят, единият - православен, а другият - протестант. Православният, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци - грабители, неправедници, прелюбодейци, и особено не като този протестант. Постя редовно, целувам ръката на попа, бия чело пред иконите, паля свещи за живи и умрели. А протестантът, като стоеше надалеч, не смееше дори очите си да повдигне към небето, но се удряше в гърди и казваше: Боже, бъди милостив към мене, еретика. Казвам ви, че този си отиде у дома оправдан, а не онзи; защото всеки, който въздига себе си, ще се снижи, а който смирява себе си, ще бъде въздигнат."




Тема Re: Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: valsodar]  
АвторKypилo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 00:33



Браво, мамин златен, много си умен, шегите ти са като музика, а сравненията ти - като пудра върху нослето на някой нежен човек. Мъц-мъц-мъц. Остава да си изстискаш и комедоните и ще си връх.



Тема Re: Вие настина сте над тяхнови [re: Пoп Cтaвpи]  
АвторKypилo-Лakaтниk (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 00:36



Булгаре, не ставай смешен. Ако някой се надува тука че не пуши, не пие, не яде животински трупове, мрази само 5-6 категории хора и пр - това си ти. Що се отнася пък за смирението, с което си позволяваш да изопачаваш притчата на Спасителя - какво да ти кажа. Прави си изводите сам.



Тема Крайнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор TRl ()
Публикувано15.01.03 08:50



Един човек все го било яд на другите човеци и все търсел поводи да се гаври с тях. В заяжданията си в същност личало ясното му послание - той все едно казвал:

"Не ме е яд, че съм глупак, яд ме е, че ми личи".
. . .

Може би си чувал какво е казал Уди Алън , нека ти припомня: Умният човек може да се направи на глупак, докато обратното е невъзможно.

. . .

Аз съм до тук, друже.

Пожелавам ти един ден да се вразумиш.



Тема Re: Крайнови [re: TRl]  
АвторXaджия (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 08:55



Още един падна в борбата.
Почнаха да падат като зрели круши



Тема Простак.нови [re: Xaджия]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано15.01.03 12:14



Нямам думи. Действително се изложихте много, господине.
























































***

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Смирението ти смърдинови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано15.01.03 12:38



Е, ти ако си протестант, значи аз съм японка.

За твое сведение, "протестанте, който се удряш в гърдите", аз действително познавам няколко евангелисти. Ама истински евангелисти. Истински протестанти.

И абсолютно ВСЕКИ един от тях се отличава със смирение в характера, което не е фиктивно, а фактическо. Никога досега не съм ги чула да хулят по твоя безобразен начин, никога не са осъждали православните вярващи и никога не са сочели себе си като по-праведни, по-достойни, по-истински, по-знаещи, по-вярващи, по-велики от другите християни.

Which rules you out, evidently.


Сега разбирам защо криеш към коя протестантска църква принадлежиш. Явно те е срам да не би някой от нас да лепне на твоята църква качествата, които ти демонстрираш тук - цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, мръсен и нецензурен език, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник. Точно си представям Христос, като описвам теб.

Всъщност какво ме интересува кой си и какъв си.








___________

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Еретик=смъртнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 14:44



Пояснявам за незнаещите и за теб. Еретикът няма да се спаси ДОРИ ДА УМРЕ ЗА ХРИСТА -това са думи на светец, изпълнен с Дух Свети!!

Напразни са твоите опите да приравниш личните грехове със СТРАШНАТА СМЪРТОНОСНА ЕРЕС.

Не ние лично сме над вас, а НАШАТА ХРИСТОВА ЦЪРКВА КАТО ИСТИНСКА И ДЕЙСТВИТЕЛНА Е НАД ВАШАТА ЛЪЖЕЦЪРКВА.

Понеже не си глупав, прекрасно го разбераш, но гордостта ти още дълго ще ти пречи да приемеш фактите. Стани православен и работи за Бога, сега работиш за сатана.



Тема Безпомощеннови [re: Инa]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 14:57



Ина, в нашите свещени книги пише че инославните са безпомощни срещу лукавия, така че не бива да ги корим тях, когато те не осъзнават ЧИЕ оръдие са.

Страстта не бива да те завладява, а да премеш в сърцето си дух на кротост към всичко лошо - Бог чрез тях прави проверка на нашата вяра и надежда и любов и търпение.

Мир и кротост има само при Христос ЧРЕЗ ТАЙНСТВАТА МУ!!
Пост и молитва в Божия храм ти желая!



Тема Кои сте "НИЕ"нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:47



Ние не можем да приличаме на тях, защото сме много НАД тях.

Не, че очаквах да кажеш нещо друго, но тоя път си се изказал толкова яко, че си направил за смях всички, които са заедно с теб, затова аз искам да кажа, че не те подкрепям.
Господ се грижи за всички хора. Православната църква е истинсата църква, но ако човек не се научи да уважава другите хора, дори да е супер православен това няма да му помогне.
Има две Божи заповеди, за които Господ е казал, че са най-важни.
1.Да обичаме Бога
2.Да обичаме хората.


И за какво да се учим от западняците - от тяхната земна пристрастеност и чревоугодие, от тяхната гордост

Не знам дали си разбрал, но православната църква не одобрява осъждането за нравствени неща. Защо мислиш, че имаш право да определяш кой бил ревоугодник и кой бил пристрастен към земното?

Това, което ти си написал не звучи православно, затова не казвай ние, а казвай или "аз", или питай дали някой е съгласен да се включи към твоето "ние"!!!









Тема Re: Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: valsodar]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:50



Ти не си ли разбрал, че апостола е особен случай?
Не може да го отъждествяваш с всички православни.




Тема Re: Вие настина сте над тяхнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:54



Искам да ти напомня, че апостол и православен не са тъждествени.
Апостола не е истински православен, защото има залитания в добросамарянството.



Тема Добросамарянин=еретикнови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:56



Съветвам те да се върнеш към православната църква, апостоле , която ни учи на любов към всички, включително и към враговете!


Редактирано от ison на 15.01.03 17:01.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано15.01.03 17:47



Прав си, но и на мен не ми с е търпи наглостта и безочието на няколко антиправославни. Ние си направихме клуба, за да говорим продуктивно за православието, а те пак ни натрапват безкрайни глупави спорове. Трябва да се вземат решителни мерки за откачването им, з ад ане губим времето и нервите си с тях.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Cвeтпeн]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:00



OK, no nie sme gosti na dir.bg, tozi forum ne e lichna sobstvenost ta da se vuvezhda totalna cenzura. Ne mislja che e pravilno i razumno.
Tova koeto predlagam veche za n-ti put e 'tiha cenzura' - ne chetem, ne otvarjame i suotvetno ne otgovarjame na temi i postingi ot lica s 'losho dosie'. Taka hem ne se zatormozjavame, hem ne sugreshavame, hem suotvetnite temi avtomatichno izpadat ot 1-va stranica.
Taka i vulkut sit i agneto cjalo...




Тема Re: Добросамарянин=еретикнови [re: ison]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:12



Chai sa, che neshto se oburkah.
'Apostol' znam che e ot starostilcite na ep.Fotii, az puk sum ot starostilcite na patriarh Pavle, deto e v obshtenie sus starostilcite na Ruskata Zadgranichna, deto sa v obshtenie sus starostilcite na mitr. Kiprian v Gurcia, deto e rukopolozhil ep.Fotii. Taka che sme neshto kat rodnini i s vas i s tjah, nema losho.
Ama kak puk razbra che e dobrosamarjanin, toi li go e kazal njakude ili ti taka reshi?




Тема Млад човек...нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.03 18:29



Аз го извинявам, и ти го извинявай - той е млад и още неопитен. Нищо подобно не съм му казвал. Казвал съм че добросамаряните са много по-добри от протестантите, което е вярно. но той се изживава като строг ментор.

Да се подкрепяме и да се смиряваме един към друг за да помогнем чрез Христос на братята инославни!



Тема Re: Млад човек...нови [re: aпocтoл]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:34



A koi sa te dnes?
Imat li organizacija, po kakvo se otlichavat ot pravoslavnite?
Sekta li sa, bolni mistici li sa, shto li?



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.03 18:36



Аз повторих думите на СВЕТИТЕЛЯ, ако ти не си ги прочел, а си чел само моите думи, то тогава вземи и прочети тоя текст. Ако си го чел и пак ТЪЙ говориш... само едно мога да ти кажа приятелски ... грозно е да се надигаш над СВЕТИТЕЛ...

Просто ела на себе си - нима не си взел причастие за Рождество?!



Тема Re: Еретик=смъртнови [re: aпocтoл]  
АвторAkбap (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:52



Ха, не мога да повярвам, прословутия апостол се появи, не може да бъде, не вярвам на очите си, и отново хули Бог. Преди време го похули, като каза на Йода, че Божието търпение може да се изчерпа, сега го хули като се мисли за повече от другите хора. Това дори и в измислената му библия го няма. Така ли е апостоле?



Тема Re: Простак.нови [re: Инa]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано15.01.03 21:56



Думата простак отразява същността на една нежна и ранима душа, която всъщност дълбоко в себе си изповядва християнските ценности, но е принудена от суровия и труден живот да прикрива особената си духовна красота, както пустинното цвете е принудено да се свива в себе си, за да оцелява под напора на жестоките стихии.



Тема Храчките на Инанови [re: Инa]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано15.01.03 22:23



За твое сведение, "протестанте, който се удряш в гърдите", аз действително познавам няколко евангелисти. Ама истински евангелисти. Истински протестанти.

Аз пък познавам доста протестанти, които са били пребиви от православни. Виждал съм свастики върху евангелски църкви, рисувани от побеснели православни младежи, предвождани от студенти от богословие. Бил съм свидетел как православен свещеник чупи с камъни прозорците на иноверска църква. Виждал съм с очите си бомба, поставена в НДК по време на евангелско богослужение, която после беше декларирана от полицията като невинна шега на протестиращите отвън студенти и свещеници. А това, което съм виждал по манастирите, няма как да го опиша, защото в този клуб вероятно влизат и непълнолетни.

качествата, които ти демонстрираш тук - цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, мръсен и нецензурен език, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник.

Девойко, ако не посочиш примери на мръсен и нецензурен език от Поп Ставри в клуб Православие, ще излезе, че си най-обикновена лъжкиня. Всъщност, извинявам се за думата лъжкиня. Когато Чърчил трябвало да нарече един депутат лъжец на публично място, той не посмял да падне до неговото него и казал само, че е purveyor of terminologcal inexactitude. хахаха

Не знам дали случайно си забелязала, но винаги пиша напълно сериозни теми, които изискват сериозни отговори. За голямо съжаление братята православни превръщат спора в лични нападки и най-обикновени ругатни. Според тебе аз имам мръсен и нецензурен и език, но тъй като не забелязах абсолютно никаква реакция на словаря на един наш общ приятел с временен ник Курило, приемам забележката ти като изключителен комплимент. Все пак онзи циник дори не е бил забелязан от тебе, а пък аз съм предизвикал благородния гняв на една чиста и нежна душа.

Разбирам, че си имаш лични проблеми, но няма да е зле, ако в този клуб се ограничиш до въпроси, свързани с православието. Специални поздрави на Герги.



Тема Re: Млад човек...нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 07:56



Още са живи - това не е ерес, а по-скоро секта - признават Бона Велинова за свят човек, защото има видения, които се оказват верни за заровени църкви и прави предсказания за България като за нов Иерусалим /което е съмнително/.

По време на социализма разпространяваха брошури, в които призоваваха към изповед и причастие и пост - всичко православно и вътре имаше мистични възхвалявания на собствените ти видения.

Аз изразих мнение че тези брошури са били по-добри от НИКАКВИТЕ брошури на църквата по това време и Исон се разгневи и още го държи. Възможно е да ми се сърди неправомерно, защото като по-стар човек съм го съветвал нещо, а той се е обидил. Моля го да ме извини - имал съм добри намерения.



Тема Re: Добросамарянин=еретикнови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 10:23



Прочети отговорите му в старите теми в които става въпрос за сънища и за добросамарянската "Книгата на Света Богородица"





Тема Re: Млад човек...нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 10:31



Не става въпрос за сърдене, а за позиция.
Не мога да се съглася с твърдението, че книги, в които пише, че човек трябва да се доверява на собствените си видения и сънища, не са вредни.
Прочети книгата на арх.Серафим(Алексиев) "Болна и здрава мистика" и ще разбереш колко е пагубно сляпото доверяване на собствените сънища и видения.
Ако ти се отричаш от изказването си, че добросамарянските книги могат да бъдат полезни и аз ще ти искам извинение.






Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 10:35



Можеш ли да ми извадиш цитат от светителя, в който се казва , че "ние сме над другите"???

Освен това, ти препоръчвам да прочетеш книгата на преп.Авва Доротей в която се разказва за един монах, който приказвал "какво означава еди кой си, аз съм по-велик от него."
След време започнал да разправя "какво представлява игуменът-аз съм по-велик от него". След време започнал да се превъзнася и над св. Апостоли Петър и Павел, като казвал"какво представляват Петър и Павел-аз съм по-велик от тях"
Преп.Авва Доротей го посъветвал да се опомни, но монахът не го направил като най накрая започнал да се превъзнася над Св. Троица и загубил ума си.
Не ме карай да ти цитирам и други правиславни св.Отци, в които се говори, че няма по-голям грях от гордостта и превъзнасянето над другите. Прочети си и синаксара в Постния Триод за неделя на митаря и фарисея.


Редактирано от ison на 16.01.03 10:46.



Тема Дано да си прав!нови [re: ison]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано16.01.03 10:49



Въпреки, че на фона на клуба голяма разлика няма - Всеки луд с номера си, а някои и с програма!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Млад човек...нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 10:52



Разбира се че са вредни. Аз казах че за ОНОВА време, когато църквата беше де факто забранена, тези листовки са били донякъде полезни дори само за това че подтикват хората към пост, изповед и причастие и то в Православната Църква. И поясних че който ТОГАВА отиде на църква при свещеник, той ще му поясни закона и ще му каже да не вярва на виденията и сънищата. Това беше всичко.

Това беше теоритичен спор. Трудно беше за вас младите да си представите тогавашното време. Това е минало - да гледаме напред и да помагаме на братята. Извинявам те и аз се извинявам и разчитам на теб за братска подкрепа!

С любов в Христа! Тимотей



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 11:08



Чел съм го -имам повече от 200 книги плюс Добролюбието. Светителя казва ние, във смисъл Православната Църква - десетки пъти го повтаря -ние сме над тях. Това е лесно за разбиране. Тук не става въпрос за отделна личност - той прави обобщение на трите главни религиозни доминации: изток, запад, Православие. Ние не сме нито към изтока, нито към запада, а над тях! Това е. И това е вярно!



Тема Re: Дано да си прав!нови [re: valsodar]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 11:19



Клуба не може да даде правилна статистическа представа за хората в православната църква. Голяма част от хората, които пишат тук, го правят, защото наяве никой не иска да ги слуша.


Редактирано от ison на 16.01.03 11:25.



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 11:21



Не разбрах къде е цитатът, който ти поисках/



Тема Re: Млад човек...нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 11:25



Не очаквай подкрепа от мен.
За мен ти си нещо като православен йезуит.
Уж ми се извиняваш , а повтаряш старите си приказки.
Аз казах че за ОНОВА време, когато църквата беше де факто забранена, тези листовки са били донякъде полезни дори само за това че подтикват хората към пост, изповед и причастие и то в Православната Църква.
Господ е казал, че не може лошо дърво да дава добри плодове.
Не може сектантски книжки да водят хората към Бога !!!

Бях престанал да говоря с теб, но не знам защо то се хванах на въдицата



Тема Re: Млад човек...нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 12:02



Съжелявам че не мога да ти помогна. Дано Бог ти помогне. Сега разбирам защо Църквата се дели. Аз съм писал оплакване до епископ Григорий от добросамарянтски свещеник и ти не разбираш и не разбираш моите думи. Какво общо мога аз да имам с добросамарянци - те отдавна са отмрели като секта - тук таме е останал някой старец на 80 години. Господи помилуй - вземай причастие по.често и се смирявай, защото иначе те чакат лоши дни, чрез които Господ ще те смири.



Тема И не само в този клуб.нови [re: ison]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано16.01.03 12:41



За това съм съгласен - клубът е отдушник за всякакви хора и страсти.
Проблематични са тези хванали Бог за шлифера.
Мислещи се за монополисти по отношение на правилното тълкувание. Смирените юзъри.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: aпocтoл]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 13:21



Ama kvo stava: ison i 'apostol' pak se schepkaha.
Zashto taka prijateli, bratja?

Isone, bratko, nali pishesh kak trjabva da obichame vsichki - i vragovete i ereticite, pokazhi ljubov kum eretika-dobrosamarjanostarostilec 'apostol', stiga si go obvinjaval i napadal, ako vizhdash che greshi v neshto - moli se za nego.

'Apostol'-e, bratko, zashto zaplashvash ison, ti li si mu sudnik? Ili si govoritel i pres-atashe na Boga? Nedei s tezi kategorichni izkazvanija i definicii. Ne primesvai dumite na sv.Otci sus svoite chastni mnenija i razbiranija. I, dano ne mi se obidish, pak te molja da pomislish za smjana na nika si: tova, che si krusten na apostol Timotei, ne opravdava izpolzvaneto na titlata 'apostol' kato psevdonim. Ami az kato sum krusten na sveshtenomuchenik, znachi li che moga da si slozha prjakor 'muchenik' ili 'episkop' ili 'svetec'. Mislja, che ne. Kakto i da e - to si e tvoi biznes, az samo si davam mnenieto.

Pozdravi i blagopozhelanija i na 2-mata.
I daite s povechko Pravodelie (orthopraxia).





Тема Re: Дано да си прав!нови [re: ison]  
Автор TRl ()
Публикувано16.01.03 13:24



Аз лично говоря и извън клуба, макар и доста по-малко и доста по "умерено".
Съгласи се, че когато, например, отидете да се черпите в ресторант, и ако там, на масата, започнеш да развиваш пред хората теми, каквито тука се дискутират, то в един момент ще станеш "досаден". Но дори и в ресторанта могат да се кажат няколко истинни слова и е възможно да попаднат на добра почва.
Тук клубът се нарича "Православие" и малко или много всеки е дошъл да чуе и да види нещо полезно. Големият въпрос за мен е дали всичкото това си струва, щото можем да навредим без да искаме освен на себе си, но и на някои други - дори на нашите най-близки братя, (и сестри) каквито са православните.
Като казах братя, се сещам за спора ви с Тимотей относно кой е "над" и кой е "под". Мисля, че и давмата сте прави, но стъпвате на различни бази. Тимотей ти говори за съпоставянето на хора, които служат на лъжата и х у л я т Православието, а ти му даваш за пример себепревъзнасящи се монаси, които ги съпоставяш с други монаси. Вярно е, че всички грехове идват от гордостта, но тая, при хулещите Църквата Христова е на много по-високо ниво. Та и аз се превъзнасям и съм горделив човек. Ако беше обратното, въобще нямаше да съм тук, щото поне половината от моите писания са празни приказки. Най-добре е да си подадете ръце и да забравите за излишните препирни. Щото тия, които сипят хули против Бога и Църквата Му, може да са ни дори братя по плът и кръв, но не и по дух, щото са приели най-страшният дух на заблудата - тоя на Богохулството. Дай, Боже един ден и те да се вразумят. Сега обаче, не е така и всяко нещо си има граници. И тук съм съгласен с Бивший , че такива хора са се извратили (според ап. Павел) и просто трябва да ги отбягваме, за да не разпалваме лъжливия дух да се озлобява още по-вече. И за Бивший ли ще кажеш че се превъзнася, че е "над" тях, след като не им обръща внимание на такива. Или по-скоро се вслушва в това: "препирни и разпри върху закона отбягвай, защото са безполезни и празни".


Знаеш, че ти желая всичко добро, приятелю.
Можеш и да не приемеш думите ми, но знай, че са написани от любов към теб.
А и мисля, че и ти го знаеш и вярвам, че няма да ми се разсърдиш.
Всички си имаме своите кусури - на едни са по-големи, на други са по-малки. Въпросът е да гледаме първо нашите, а на чуждите и да не се връзваме излишно. И аз не приемам много неща у Тимотей, но не мисля, че съм аз човекът, за да го поучавам. Той пък не приема много мои неща, както междувпрочем и твои. Тъй че нека всичко да е по-кротичко - с мярка.

Успех.

Наско

Редактирано от TRl на 16.01.03 13:41.



Тема Re: И не само в този клуб.нови [re: valsodar]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 13:25



И аз съм съгласен с теб.

Проблематични са тези хванали Бог за шлифера.


От такива колкото по далече стои човек, толкова по-добре му се отразява. Лошото е, че в много случай те са неизлечими.


Редактирано от ison на 16.01.03 13:26.



Тема Re: Дано да си прав!нови [re: TRl]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 13:42



Здрасти, Наско!
Няма за какво да ти се сърдя, но не съм съгласен, че човек може да говори каквото си иска против хората които хулят Бога.
Най-добрата проповед е личният пример. Какъв пример ще дадеш на някого , ако се превъзнасяш над него. И друг път съм казвал, че ние трябва да говорим за красотата на православието, а не да търсим косърите на тези, които не са православни.
Ние имаме свещено Писание и свещено Предание, но не винаги изпълняваме това, което го пише там. Има такива от тях, които въпреки, че знаят само първите две Божи заповеди ги изпълняват по-добре от нас.
Ние трябва да държим на Православието, но трябва да държим на него като разкриваме красотата му, а не като обиждаме хората.
Знаеш ли защо се махнах от старостилците? Защото там те карат да си мислиш, че ти си от малкото стадо, а всички останали са извън него. Сега искам да съм с всички останали. Аз вярвам в Бога и съм Православен, но не искам да се чувствам различен от другите хора. Това е гордост!!!
Ако човек не се научи да обича всички независимо от религията му никога няма да бъде истински православен.
Както е вреден икуменизмът, не по-малко вреден е и фанатизмът!
Ние трябва да държим на православието, като се стремим да бъдем Православни.
Защо апостола като е такъв разбирач толкова се възмущаваше, когато някой пише на църковнославянски. Нали е много църковен. Ако времето за укоряване на неправославните го беше употребил за да научи нещо елементарно от църковнославянския, от църковното бигослужение, или нещо друго православно тогава наистина щях да го считам за някакъв авторитет, но за мен той си остава един съдник на останалите, а за мен това не е идеалът за православен.

Що се отнася за приказването извън форума, наскоро се запознах с една православна компания в която се говори както за духовни неща, така и за елементарни човешки неща, които не са свързани с вярата, т.е. запознах се с православни, които са земни.
Успех и на теб :-)
Ясен




Тема Re: Дано да си прав!нови [re: ison]  
Автор TRl ()
Публикувано16.01.03 14:04



Радвам се, че си намерил добри приятели. Дано си намериш и добра приятелка - искрено се надявам, а и много го искам, да откриеш твоята Дулцинея. В твоето послание прочетох неща, които ми харесаха, например това:
"Ние трябва да държим на Православието, но трябва да държим на него като разкриваме красотата му, а не като обиждаме хората."
По-долу прочетох още едно нещо във връзка с това горното, което още по-вече ми хареса:
"Ние трябва да държим на православието, като се стремим да бъдем Православни."

Колко време от 16-те часа на денонощието (в които сме будни), се стремим наистина с ревност към това - да бъдем на д е л о православни. Аз за себе си ще отговоря - колкоти и да е, то е крайно недостатъчно. Защото ако беше обратното, щях отдавна да изпълня конкретните и ясни заповеди на ап. Павел:

"А от глупави разисквания и родословия, препирни и разпри върху закона отбягвай, защото са безполезни и празни.
Страни от еретик, след като го посъветваш веднъж и дваж,
знаейки, че такъв човек се е извратил и греши, като сам осъжда себе си."

Мисля, че не трябва да смесваме представата на хората за любовта (хора,които наричаш земни) , с тая, която ни е благовестена.

Защото "любовта се състои в това, да постъпваме по Неговите заповеди".
"Ако Ме любите, опазете Моите заповеди." и т.н.

ЧУй и по-опитният Светпен, какво ще ти каже. И той не може да търпи такива, като "поп Ставри", например и се дистанцира от ("над") тях.
А иначе с останалите можем да си говорим, но с богохулниците - да ги посъветваме 1-2 пъти и . . .край. Но както виждаш, и аз им се връзвам, а и Тимотей също. Но пък по-вечето, като Светпен и Бивший, например изпълняват. И това, че аз им се връзвам по много пъти за да им отговарям не значи, че ги обичам по-вече от последните двама. Любовта е първом към Бога и към ближните, а после към всички останали. Богохулниците са се извратили и не са ни ближни, затова нека се вслушваме в заповедите - нека обичаме и тях, но нека и да страним оттях, щото като ги озлобяваме, не им помагаме. Само Бог може да им помогне да се вразумят и да не слугуват на долните лъжи.


Редактирано от TRl на 16.01.03 14:26.



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 15:08



Вероятно си прав. Но аз, старецът, му подавам ръка, а той младенецът я блъска. Неговото е болест и ако не вземе мерки ще стигне до болнично заведение - аз просто му казавм истината. Не се вразумява и само Бог може да го вразуми, но защо да стига да тая страшна Висша Инстанция, а не ме послуша?

Ти би ли обвинил някого в ерес без доказателства? Човекът не е на себе си и може да е затова, че не пости, а може да е от друга причина. Добър е Бог, и ще му помогне, аз не мога, защото той не РАЗБИРА моите думи.

Ти си ме разбирал и се надявам пак да ме разбираш -

Светът е объркан,
защото всеки човек в него
се е побъркал...



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 15:29



Ето:

Или ще умрат от глад между Азия и Европа, или поне една от тези сили ще ги погълне като акула, ако те не се издигнат над тях. Над Изтока и Запада.

тъй че Той превъзхожда и Изтока, и Запада. Той стои над Изтока и Запада.

Следователно Иисус Христос стои над Изтока и Запада.
Христос стои над такъв Изток и над такъв Запад.
И с целия си дух те са стояли над Изтока и Запада.
Идва ни наум такъв въпрос: искаме ли да бъдем между две разновидности на демонокрацията? Не, в никакъв случай. Не Между, но Над.
И както нашият Спасител е стоял над Изтока и Запада, тъй и ние се стараем да не бъдем притиснати между тях, а с Христовата помощ всякога да се извисяваме и над единия и над другия. Над Изтока и Над Запада.

Най-горко е да бъдеш между.

Славно е да си над.

Ние пък се молим на Христа Бога за Балканите, да се възвисят над отчаяния мир на Изтока и над отчаяното неспокойствие на Запада; над демоничната философия на Изтока и над демоничната наука на Запада. Сега и отсега и во век века да бъдат те над Изтока и Запада. Амин.

Погледнато оттук, Балканите не могат да стоят между Изтока и Запада, но над единия и над другия, за да просвещават и единия, и другия. Над Изтока и Запада.

НИКОЙ НЕ Е ТЪЙ СЛЯП КАКТО ТОЗИ КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИЖДА! Не се обиждай а пости и пий ментов чай, младий брате Христов.



Тема Горделивостта на Ставринови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Библo Бarинc (hоббит)
Публикувано16.01.03 15:43



Въпреки че нямам време да прочитам всичко, което се пише във форумите, самият аз вече разбирам какво се крие зад пошлия речник на "поп Ставри". Това явно е един неуспял в живота човек, който търси вторична реализация.

Моля те, приятелю, от Христова страна те моля, престани да излагаш евангелските вярващи с държането си. Момичето ти го каза пределно ясно. Ако всички протестанти бяха като теб, свидетелството ни щеше да е ялово и безуспешно. Стига си търсил съчките в чуждите очи, а виж колко много ти самият злепоставяш евангелските вярващи!

Аз (за разлика от теб) не се срамувам да кажа какъв съм. Протестант съм, от евангелска баптистка църква. И ми е тъжно като виждам какво отношение показваш към околните - това не е Христов характер...

Казвам всичко това не за да те обезсърчавам, защото действително вярвам, че можеш да бъдеш по-различен!



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: aпocтoл]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 16:22



... pomnete pro4ie, kak Spasitelq, umi nozete na U4eniцite si . Toest , vъpreki i da be6e nad tqx , postavi Sebe Si osnova za Tяx . I izdigna Sebe Si i Tяx , nan vas. A kolkoto do istoka zapada i balkanite , kakvo li e tova ta 4ovek da si spomnq za nego. Ta kakvo li sa o6te zemq i nebe ta da sporite i se biete za tqx?
... zemq , nebe i praznoslovieto vi 6te preminat , dumite mi ne...



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано16.01.03 16:32



Мисля, че попрекаляваш с поученията. Тъкмо, щото според твоите думи момчето е в затруднение, ти би трябвало да бъдеш по снизходителен откъм поученията. Какво значи това: "Неговото е болест и ако не вземе мерки ще стигне до болнично заведение - аз просто му казавм истината." Да не си пророк, успокой се малко, че наистина може и да се разболее. Така не става, приятелю, тоя тип педагогика и на мен не ми харесва, а и не само на мен. Истините са си истини, но когато се пречупват през собственото мнение и се дава становище за конкретен човек може да стане опасно.
Така мисля аз. Затова те моля - по-кротко с Исон - той е добро момче и заслужава много. Най-вече истински протегната ръка - която не стиска яко, за да се прави на мъж.

Благопожелания

Редактирано от TRl на 16.01.03 16:37.



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: TRl]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 16:37



Straxotno kazano!



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: aпocтoл]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 16:42



..nezabravqi Timotee, 4e bezzъba usta nqma pravo ve4e na vsqka mъdrost



Тема Re: Горделивостта на Ставринови [re: Библo Бarинc]  
Автор****** (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 21:12



Намерил се кой да го каже.
Тук виждам само твърдоглави и закостенели православни коне с капаци.



Тема Горделивостта баптистканови [re: Библo Бarинc]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано16.01.03 22:31



Не знаех, че нашата свята баптистка църква е станала такъв върховен съдник.
Братко мой, представи си, че аз съм православен провокатор, поставен от Св. Синод, за да настройвам православните против евангелистите. Има и друг вариант. Аз съм пастор Неделчев, който пише в този клуб, за да си отмъщава на православните за личните си неуспехи.
Признавам си и още нещо: Позна, че аз съм неуспял в живота човек, който търси вторична реализация. Ако ти дам адреса си, би ли ми пратил малко лебец и чорба, че не мога да изкарам достатъчно от просия.

Хахаха, ако липсата на чувство за хумор беше един от седемте смъртни грехове, много хора от този клуб щяха да се пържат няколко милиона години.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

А сега сериозно:
Забелязал ли си, че не се гъбаркам с Исон? Направи ли ти впечатление, че той беше единственият, който усети невероятната издънка на началния постинг от тази тема? Мога да ти прошепна на ухото, но така, че никой да не чуе: Срещат се православни, които са по духовни и от някои братя баптисти. Не са много, но е обнадеждаващо, че ги има.
Като ти прави впечатление пошлия речник на някого, как ще коментираш цинизмите на Курило-Лъкатник или просташкия език на някои участници. Поласкан съм, че забелязваш моите постинги, но ще направиш добра услуга на нашата църква, ако пишеш повече по религиозни въпроси и правиш по-малко неуспешни опити за психоанализа.
----------------------------------------------------------------------------
И сега още по-сериозно: Докато не вземеш отношение към този православен постинг, мисля, че няма смисъл да си говорим. Надявам се сега да си разбрал каква е разликата между моите постинги и православните такива. Ха със здраве.

Покажи ни плода на твоята мисия бе друже-Юдо, който не с целувки, а с храчки предаващ родината си. Колцина ти обърна към Христа с изопачената си вяра, та да ги направиш синове на геената, по-лоши и от тебе. Плюеш не, а
бълваш и повръщаш върху православието - защото така те кара демона. Добре, хайде кажи по вашата програма "Разрастване чрез съседство" която се финансира ясно от кого - не е от доходите на кенефите в Арканзас, примерно,
- макар и оттам да е капнал някой цент - ти, уроде, какво направи, колко българи успя да омотаеш да се откажат от майчината си и бащинта вяра и да стана евангелисти-Баптисти-петндесетници-онанисти и пр?
С пожелание да се срещнеш по-скоро с отца си - сатаната.
(Ревностен православен, пътуващ от Курило до Лъкатник)

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 16.01.03 23:20.



Тема Някои бисери на СТАВРИнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано17.01.03 02:13



Ами защо пак изместваш темата? Аз не защитавам православните, че да привеждаш примери със свастики и т.н.

От твоята логика излиза, че щом православните са лоши, значи ти си добър. Светът обаче не е толкова простичък. Стига си ме занимавал с твоите наблюдения върху православните хора. Аз говорех за ТЕБ. Но това явно не е пробило до твърдата ти глава, понеже се извърташ и сменяш темата на разговора.

Мръсен и нецензурен език от теб няма да цитирам. Явно моралът ти те е запазил от такава крайност. Добре, лъжкиня съм. Изкъгах ЗА ТЕЗИ ДВЕ НЕЩА. Ала за останалите неща явно съм била права, щом не ги оспорваш. Да ти ги припомня ли? Ето: "цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник". Все качества, с които се гордееш, нали?

И понеже на теб ти доставя такова голямо удоволствие да се ровиш в постингите, за да покажеш как говорят другите, аз ще ти припомня как говориш ти самият. Следват подбрани извадки от твои остроумия, с които явно се гордееш. Представям си само как ги четеш едно по едно на жена ти и тя ти ръкопляска, възхитена какъв невероятен съпруг й се е паднал...



Списък с НЯКОИ ЕХИДНИ БИСЕРИ на безименния всезнаещ "ПОП СТАВРИ:


"Май като се стигне до конкретни имена и числа, някои получават силен пристъп на амнезия."

"...православието няма нищо общо с първата християнска църква. Дай им попове с шкембета да правят курбани и да освещават офиси."

"Тук се чу такъв гръмогласен смях, че сигурно хората ще помислят, че някой поп се е натаралянкал."

"След като папата, архиепископът на Кентърбърия, Далай лама и Главния мюфтия на Яунде разбраха за огромното значение на този православен форум, те възложиха на няколко платени провокатори да отклоняват благочестивите вярващи от най-правата от всички религии."

"Когато четеш православна Библия, около тебе мирише на тамян, свещи и мухлясали стени."

"...последната глава, която е неканонична и е прибавена от католици и православни, говори за някаква спяща Сузана, която била изнасилена от няколко старци. Направо смехотворно."

"Сузана и старците вероятно по-приляга на Бокачо и Джефри Чосър, но когато човек прочете тази история в така наречената православна Библия, трябва да се замисли дали си заслужава въобще да спори с православни."

"А когато се тупат в гърдите и викат булгааааар, булгаааааар, т.е. "правослаааааав, правослаааааав, човек направо може да си умре от смях."

"Надявам се с този простичък пример да разбереш какво означават апокрифни книги, пльоснати насред Библията като някаква кръпка."

"...майка с детенце, която се кръсти пред иконата на Св. Онуфрий, сцени от народно веселие в село Мало Пръдле..."




Нямам друг коментар, освен че цветущият ти език просто показва колко си цъфнал и вързал в собствения си морал.

Между другото, благодаря за идеята в заглавието.








********************

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Re: Храчките на Инанови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 12:24



Ne sam vijdala druga tsarkva v koiato se lee krav i ima poboishta v imeto na sveshtolivnitsi i manastiri, ot koito izlizat chudesni hoteli, a sashto taka i drugi tsarkovni imoti, osven pravoslavnata.



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: solanit_a]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 15:16



Твоето е човешко. Ето го Божественото:
"Попитай старците и те ще ти кажат" /Второз.32:7/.

Сега е времето на непослушанието - нито на Словото, нито на старците.
Като ви говоря, аз ви предпазвам от лоши земни неща, щом не ме слушате, ще се наложи да ги преживеете /както аз съм ги преживял/ и чак тогава ще се смирите. Или пане дай Боже!



Тема Утре ще ви е по-труднонови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 16:03



Отстрани е лесно да се каже - ти се гневиш кагато хубят православието, а Исон хули не само мен, а всяко нещо което съм казал - на всичко се присмива и ИЗКРИВЯВА православната ни вяра -било в православни случки реални, било в теория. Колко съществено е дали листовките преди 50 години на сектантите са донесли повече полза или повече вреда? И има ли НЯКОЙ който точно да каже. Никой не може да каже - само може да гадаем.

Когато казвали на стареца че е грешник той се съгласявал, но когато му казали че е еретик, той категорично казал НЕ. Същото казвам и аз. Исон е болен човек и трябва да се лекува - какво лошо е да го кажа - това може много да му помогне. Може да почне да спортува, да прави земни поклони, по-често да се изповядва, да осъзнае своето горделиво самомнение и да се излекува, но не без Божията помощ. Ако продължава да яде шоколад и да не пости, ще се наложи да легне на легло, от което аз го ПРЕДПАЗВАМ. Сега ще го заболи малко, но после ще разбере че аз най-много съм му помогнал и най-много желая неговото изправяне.

Днешните млади много ги жалят и много им угаждат, затова гордостта завладява света.
А светът се състои от хора които без изключение са били млади...

Надявам се да ме разбереш, и даже донякъде и Исон може да ме разбере. Ако днес не ме разбере, утре ще му бъде по-трудно... Ако беше мой син /а той би могъл да бъде/ веднага щях да го накажа, защото го обичам.



Тема БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: solanit_a]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 16:19



Не го изкривявай! Земните небе и земя ще преминат НО ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА НИКОГА НЯМА ДА ПРЕМИНЕ ЗАЩОТО Е ЕДИНСТВЕНАТА ХРИСТОВА!



Тема Re: Някои бисери на СТАВРИнови [re: Инa]  
АвторKypилo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 16:28



Ха-ха, Ина, че ти не помниш един от предишните пристъпи на Булгара - който сега се подписва с поп Ставри. Там православните направо си бяха мухлясали брадати пърчове, вонещи калугери, изувери доктори, манастирски хомосексуалисти и още един куп неща, които не искам да припомням, за да не скандализирам публиката.



Тема Re: БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: aпocтoл]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 20:30



Щe ti prostq samo za6toto si star ve4e i za6toto Gospod ti e razmъtil ve4e glavata za da ne razbira6 vsqka mъdrost. A osven tova i 6te ti obqsnq za6toto ti si mi nai simpati4en v tozi klub.
Pъrvo tova koeto ti nari4a6 Pravoslavna цъrkva sa samo kamani var i risunki po stenite, priznavam risunkite si gi biva.
A na gluposta 4e samo pravoslavnata цъrkva e Xristova 6te ti kaja ne6to koeto kazva samiq Xristos , za6toto az Nego go znam i Toi mene me znae, ako i da ne sam xristiqnin. Ta nqkade Toi kazva6e , 4e ima Svetlina koqto osvetqva vsi4ko idva6to na tozi svqt . Demek ako ti Timotee znae6e Slovoto Mu 6te6e da znae6i 4e vsi4ko na tozi i onzi svqt e negovo, denek vsi4ki цъrkvi i tqm podobni i nai ve4e xorata vtqxi ilvъn tqx sa Negovi , za6toto Otцa dade vsi4ko v raцete Mu. Ne me razbirai pogre6no az sъ6to kato teb obi4am Pravoslavnata цъrkva no ne kato Maika a kato Sestra. Ot tuk sledva 4e i az samiqtsam цъrkva:(( I pozvoli mi edin savet:((( i go priemi taka 6toto da ti go be6e dal sam Xristos; prestani da izpisva6 Slovoto Gospodne v umъt si a napravi tova v sarцeto si, tovasa istinskite i verni dumi Xristovi kam teb.



Тема Супееееееер!!!!!нови [re: Инa]  
Автор Пoп Cтaвpи (Закръглен аскет)
Публикувано17.01.03 21:14



Някога в клуб Политика имаше един хомосексуалист на име Момчил, подвизаващ се в този форум като Кардинал, който събираше мои постинги. Според признанието му, имал поне три хард диска с мои политически постинги и много се кефеше да ме цитира, за да доказва, че работя за чуждо разузнаване.

Благодаря ти много, че събра тези цитати. Неволно си спомних за "Политическа зима" на Ботев и "В механата". Ако извадиш няколко негови цитата, със сигурност можеш да докажеш, че е бил пълен простак. То не са православни скотове, то не са идиоти, то не са крачоли, от които текат разни работи.

Всъщност сега разбирам защо православните ме ненавиждат толкова много. Усещат превъзходството във всичко. И не могат да се противопоставят по никакъв начин. Ако го правят вулгарно, стават смешни като Курило. Ако вадят теологични аргументи да оборват необорваемото, стават за смях. Очевидно е, че имам остър език, добра аргументация и чувство за хумор. Йесссссс, много ме изкефи с този постинг. Ако не си чела някои по-стари мои творби, мога да ти публикавам. Сега поне няма модератор, който да трие.

Супер си, много ми повдигна самочувствието с тези цитати. Еееех, един ден, като се пенсионирам, ще се захвана с писане. Тогава ще разказвам на внуците как една мома на име Ина ме е насочила към литературното поприще.




Тема Re: Утре ще ви е по-труднонови [re: aпocтoл]  
АвторGergi (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 23:06



Тимотей, далеч си от представите си за живота на исон ! А етикетите които поставяш за младите най-малко отговарят на неговия живот, да не говоря че тези обобщения са далеч от представите ти за младежта като цяло! Поне на теб като преподавател в университет трябва да ти прави впечталение, че младите им се налага в днешно време да работят едновремено докато учат, понякога и да издържат родителите си, защото познай какви са им пенсиите. Но така е по цял свят, ако не знаеш !

А за здравето на исон незнам от къде съдиш? От къде знаеш, че той не спортува? Защо да не яде шоколад, може би е по-полезно да пие кафе или да пуши? И защо ще го наказваш? Каква е тази агресия? Не мислиш ли че нарушаваш свободната воля на човека с вмешателство за ПРЕДПАЗВАНЕ, нима знаеш кое е по-добро за него от самият Бог? Не мисля че си щастлив човек, ето защо:



Исон те разбира прекрасно, убедена съм в това, но не мисля че ти си в състояние да го разбереш !



Тема Присмял се хърба на щърбанови [re: Kypилo]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано17.01.03 23:37



Ами ти за какво злорадстваш, не ми е ясно. Твоят речник, виждам, е не по-малко циничен от този на Ставри. Аз си спечелих гнева му, защото го критикувах за езика му.

Но и на теб ще кажа същото. Ако християнството е това, което показваш ти, не искам да съм християнка.

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема И кво?нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано17.01.03 23:43



Страшен психолог си.

Само дето аз не съм християнка.

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Re: Някои бисери на СТАВРИнови [re: Kypилo]  
Автор Akbar (СЪВЪРШЕН)
Публикувано18.01.03 08:42



Тоя Курило е много отвратителен човек!

ОБИЧАМ ВИ!


Тема Re: БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: aпocтoл]  
Автор Akbar (СЪВЪРШЕН)
Публикувано18.01.03 08:45



Да бе да, ти май си вярваш! Аман от хора с коремчета!

ОБИЧАМ ВИ!


Тема Re: Мечтайте си гълъбчета.нови [re: aпocтoл]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 10:35



Всичко е само във вашето въображение.



Тема МОЛЯ ЗА ПОМИРЕНИЕнови [re: Akbar]  
Автор Paladin Knife (Много учуден)
Публикувано18.01.03 20:10



Моля, въздържайте се, все пак тук тябва да бъде нормално място за контактуване.

Бързата работа срам за кучката!


Тема Re: БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: solanit_a]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.01.03 10:59



Грешиш като тълкуваш сам Словото. Аз приемам за вярно тълкуванията на светиите, и не считам че аз или който и да е друг човек днес може ПРАВИЛНО да изтълкува Словата Господни. Чети светиите и ще ти просветне!



Тема Re: Утре ще ви е по-труднонови [re: Gergi]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.01.03 11:17



Аз пък ще те попитам кой днес наказва сина си? Повтарям че ако беше мой син щях да го накажа, защото го обичам и желая да се спаси а не да се гордее че неговото мнение е НАЙ-ВАЖНОТО И НАЙ-ТОЧНОТО ЗАЩОТО ТОЙ Е СТАНАЛ ВЕЧЕ МЪДЪР.

Расте гордо и непокорно на родителите си поколение, от което поколение ще се родят бъдещите поклонници на антихриста. Не го ли разбираш. Колко пъти си послушала баща си, когато не си била съгласна с нето. Сигурно николко, нали?

Дали аз съм щастлив човек това зависи от вярата ми. Когато се надявам на Бога, тогава преливам от щастие, когато се надявам на себе си, се огорчавам.

Смирявайте се днес, защото утре ще ви е по-трудно!

Шоколад и кафе в големи количества възбуждат прекалено мозъка и водят до разстройства на психиката.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.01.03 12:07



Не съм съгласен с теб за мълчанието. Много от идващите ТРЯБВА да получат информация за истината, и едва когато продължават да се заяждат тогава модератора ще ги заключва или трие. Когато питат за нарушенията на свещениците, защо да не отговаряме? Ще им отговорим и в отговора си ще изтъкнем Величието пък на Църквата.



Тема Re: Утре ще ви е по-труднонови [re: aпocтoл]  
Автор Paladin Knife (Много учуден)
Публикувано20.01.03 18:38



Наистина ли мислиш така господине. Как ще възпитаме свободолюбие у младите, ако ги наказваме? Напротив, трябва да ги подкрепяме във всяка една ситуация, да ги насърчаваме при всяко ново усещане за тях. Мисля си, че това е правилния път. В края на краищата всички хора са свободни да вземат решенията си сами.

Бързата работа срам за кучката!


Тема Re: Утре ще ви е по-труднонови [re: Paladin Knife]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.01.03 20:10



Света Агатия правилно е казала: "Нашата свобода е да бъдем роби на Христа!"

Свободолюбието е уловка от демона. Който иска да живее свободно, става роб на страстите си и погива!



Тема Re: Присмял се хърба на щърбанови [re: Инa]  
АвторFamulus (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 21:44



библията не е писана за седемгодишни деца. Там ясно се говори, че блудници,
мъжеложци, онанисти няма да наследят Царството Божие. Наречено е с думите, които се използват. В бълг превод вместо онанисти е използвана гръцката дума малакии. Е, и?
А на теб не подобава, след като влезе тука с претенциите за лезбийство и пр, за да си пишеш курсовата работа на тема фанатици, да намираш кусур и да се скандализираш .... от какво?



Тема Каква курсова работа?нови [re: Famulus]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано21.01.03 23:36



Ами аз се скандализирам от претенциозността на хора, които се имат за големи християни, вдействителност да се държат тотално различно. На това му викам лицемерие.

Аз поне не твърдя, че съм вярваща. Казах каква съм, но после се извиних за гадния начин, по който влезнах в този клуб. И мислех, че съм почнала наново отношенията си с хората тук.

За каква курсова работа говориш?

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.