Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: aпocтoл]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 16:42



..nezabravqi Timotee, 4e bezzъba usta nqma pravo ve4e na vsqka mъdrost



Тема Re: Горделивостта на Ставринови [re: Библo Бarинc]  
Автор****** (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 21:12



Намерил се кой да го каже.
Тук виждам само твърдоглави и закостенели православни коне с капаци.



Тема Горделивостта баптистканови [re: Библo Бarинc]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано16.01.03 22:31



Не знаех, че нашата свята баптистка църква е станала такъв върховен съдник.
Братко мой, представи си, че аз съм православен провокатор, поставен от Св. Синод, за да настройвам православните против евангелистите. Има и друг вариант. Аз съм пастор Неделчев, който пише в този клуб, за да си отмъщава на православните за личните си неуспехи.
Признавам си и още нещо: Позна, че аз съм неуспял в живота човек, който търси вторична реализация. Ако ти дам адреса си, би ли ми пратил малко лебец и чорба, че не мога да изкарам достатъчно от просия.

Хахаха, ако липсата на чувство за хумор беше един от седемте смъртни грехове, много хора от този клуб щяха да се пържат няколко милиона години.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

А сега сериозно:
Забелязал ли си, че не се гъбаркам с Исон? Направи ли ти впечатление, че той беше единственият, който усети невероятната издънка на началния постинг от тази тема? Мога да ти прошепна на ухото, но така, че никой да не чуе: Срещат се православни, които са по духовни и от някои братя баптисти. Не са много, но е обнадеждаващо, че ги има.
Като ти прави впечатление пошлия речник на някого, как ще коментираш цинизмите на Курило-Лъкатник или просташкия език на някои участници. Поласкан съм, че забелязваш моите постинги, но ще направиш добра услуга на нашата църква, ако пишеш повече по религиозни въпроси и правиш по-малко неуспешни опити за психоанализа.
----------------------------------------------------------------------------
И сега още по-сериозно: Докато не вземеш отношение към този православен постинг, мисля, че няма смисъл да си говорим. Надявам се сега да си разбрал каква е разликата между моите постинги и православните такива. Ха със здраве.

Покажи ни плода на твоята мисия бе друже-Юдо, който не с целувки, а с храчки предаващ родината си. Колцина ти обърна към Христа с изопачената си вяра, та да ги направиш синове на геената, по-лоши и от тебе. Плюеш не, а
бълваш и повръщаш върху православието - защото така те кара демона. Добре, хайде кажи по вашата програма "Разрастване чрез съседство" която се финансира ясно от кого - не е от доходите на кенефите в Арканзас, примерно,
- макар и оттам да е капнал някой цент - ти, уроде, какво направи, колко българи успя да омотаеш да се откажат от майчината си и бащинта вяра и да стана евангелисти-Баптисти-петндесетници-онанисти и пр?
С пожелание да се срещнеш по-скоро с отца си - сатаната.
(Ревностен православен, пътуващ от Курило до Лъкатник)

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 16.01.03 23:20.



Тема Някои бисери на СТАВРИнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано17.01.03 02:13



Ами защо пак изместваш темата? Аз не защитавам православните, че да привеждаш примери със свастики и т.н.

От твоята логика излиза, че щом православните са лоши, значи ти си добър. Светът обаче не е толкова простичък. Стига си ме занимавал с твоите наблюдения върху православните хора. Аз говорех за ТЕБ. Но това явно не е пробило до твърдата ти глава, понеже се извърташ и сменяш темата на разговора.

Мръсен и нецензурен език от теб няма да цитирам. Явно моралът ти те е запазил от такава крайност. Добре, лъжкиня съм. Изкъгах ЗА ТЕЗИ ДВЕ НЕЩА. Ала за останалите неща явно съм била права, щом не ги оспорваш. Да ти ги припомня ли? Ето: "цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник". Все качества, с които се гордееш, нали?

И понеже на теб ти доставя такова голямо удоволствие да се ровиш в постингите, за да покажеш как говорят другите, аз ще ти припомня как говориш ти самият. Следват подбрани извадки от твои остроумия, с които явно се гордееш. Представям си само как ги четеш едно по едно на жена ти и тя ти ръкопляска, възхитена какъв невероятен съпруг й се е паднал...



Списък с НЯКОИ ЕХИДНИ БИСЕРИ на безименния всезнаещ "ПОП СТАВРИ:


"Май като се стигне до конкретни имена и числа, някои получават силен пристъп на амнезия."

"...православието няма нищо общо с първата християнска църква. Дай им попове с шкембета да правят курбани и да освещават офиси."

"Тук се чу такъв гръмогласен смях, че сигурно хората ще помислят, че някой поп се е натаралянкал."

"След като папата, архиепископът на Кентърбърия, Далай лама и Главния мюфтия на Яунде разбраха за огромното значение на този православен форум, те възложиха на няколко платени провокатори да отклоняват благочестивите вярващи от най-правата от всички религии."

"Когато четеш православна Библия, около тебе мирише на тамян, свещи и мухлясали стени."

"...последната глава, която е неканонична и е прибавена от католици и православни, говори за някаква спяща Сузана, която била изнасилена от няколко старци. Направо смехотворно."

"Сузана и старците вероятно по-приляга на Бокачо и Джефри Чосър, но когато човек прочете тази история в така наречената православна Библия, трябва да се замисли дали си заслужава въобще да спори с православни."

"А когато се тупат в гърдите и викат булгааааар, булгаааааар, т.е. "правослаааааав, правослаааааав, човек направо може да си умре от смях."

"Надявам се с този простичък пример да разбереш какво означават апокрифни книги, пльоснати насред Библията като някаква кръпка."

"...майка с детенце, която се кръсти пред иконата на Св. Онуфрий, сцени от народно веселие в село Мало Пръдле..."




Нямам друг коментар, освен че цветущият ти език просто показва колко си цъфнал и вързал в собствения си морал.

Между другото, благодаря за идеята в заглавието.








********************

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Re: Храчките на Инанови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 12:24



Ne sam vijdala druga tsarkva v koiato se lee krav i ima poboishta v imeto na sveshtolivnitsi i manastiri, ot koito izlizat chudesni hoteli, a sashto taka i drugi tsarkovni imoti, osven pravoslavnata.



Тема Re: 'Друзя, давайте жить вместе...'нови [re: solanit_a]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 15:16



Твоето е човешко. Ето го Божественото:
"Попитай старците и те ще ти кажат" /Второз.32:7/.

Сега е времето на непослушанието - нито на Словото, нито на старците.
Като ви говоря, аз ви предпазвам от лоши земни неща, щом не ме слушате, ще се наложи да ги преживеете /както аз съм ги преживял/ и чак тогава ще се смирите. Или пане дай Боже!



Тема Утре ще ви е по-труднонови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 16:03



Отстрани е лесно да се каже - ти се гневиш кагато хубят православието, а Исон хули не само мен, а всяко нещо което съм казал - на всичко се присмива и ИЗКРИВЯВА православната ни вяра -било в православни случки реални, било в теория. Колко съществено е дали листовките преди 50 години на сектантите са донесли повече полза или повече вреда? И има ли НЯКОЙ който точно да каже. Никой не може да каже - само може да гадаем.

Когато казвали на стареца че е грешник той се съгласявал, но когато му казали че е еретик, той категорично казал НЕ. Същото казвам и аз. Исон е болен човек и трябва да се лекува - какво лошо е да го кажа - това може много да му помогне. Може да почне да спортува, да прави земни поклони, по-често да се изповядва, да осъзнае своето горделиво самомнение и да се излекува, но не без Божията помощ. Ако продължава да яде шоколад и да не пости, ще се наложи да легне на легло, от което аз го ПРЕДПАЗВАМ. Сега ще го заболи малко, но после ще разбере че аз най-много съм му помогнал и най-много желая неговото изправяне.

Днешните млади много ги жалят и много им угаждат, затова гордостта завладява света.
А светът се състои от хора които без изключение са били млади...

Надявам се да ме разбереш, и даже донякъде и Исон може да ме разбере. Ако днес не ме разбере, утре ще му бъде по-трудно... Ако беше мой син /а той би могъл да бъде/ веднага щях да го накажа, защото го обичам.



Тема БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: solanit_a]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.01.03 16:19



Не го изкривявай! Земните небе и земя ще преминат НО ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА НИКОГА НЯМА ДА ПРЕМИНЕ ЗАЩОТО Е ЕДИНСТВЕНАТА ХРИСТОВА!



Тема Re: Някои бисери на СТАВРИнови [re: Инa]  
АвторKypилo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 16:28



Ха-ха, Ина, че ти не помниш един от предишните пристъпи на Булгара - който сега се подписва с поп Ставри. Там православните направо си бяха мухлясали брадати пърчове, вонещи калугери, изувери доктори, манастирски хомосексуалисти и още един куп неща, които не искам да припомням, за да не скандализирам публиката.



Тема Re: БЕЗ ЛЪЖИ!нови [re: aпocтoл]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 20:30



Щe ti prostq samo za6toto si star ve4e i za6toto Gospod ti e razmъtil ve4e glavata za da ne razbira6 vsqka mъdrost. A osven tova i 6te ti obqsnq za6toto ti si mi nai simpati4en v tozi klub.
Pъrvo tova koeto ti nari4a6 Pravoslavna цъrkva sa samo kamani var i risunki po stenite, priznavam risunkite si gi biva.
A na gluposta 4e samo pravoslavnata цъrkva e Xristova 6te ti kaja ne6to koeto kazva samiq Xristos , za6toto az Nego go znam i Toi mene me znae, ako i da ne sam xristiqnin. Ta nqkade Toi kazva6e , 4e ima Svetlina koqto osvetqva vsi4ko idva6to na tozi svqt . Demek ako ti Timotee znae6e Slovoto Mu 6te6e da znae6i 4e vsi4ko na tozi i onzi svqt e negovo, denek vsi4ki цъrkvi i tqm podobni i nai ve4e xorata vtqxi ilvъn tqx sa Negovi , za6toto Otцa dade vsi4ko v raцete Mu. Ne me razbirai pogre6no az sъ6to kato teb obi4am Pravoslavnata цъrkva no ne kato Maika a kato Sestra. Ot tuk sledva 4e i az samiqtsam цъrkva:(( I pozvoli mi edin savet:((( i go priemi taka 6toto da ti go be6e dal sam Xristos; prestani da izpisva6 Slovoto Gospodne v umъt si a napravi tova v sarцeto si, tovasa istinskite i verni dumi Xristovi kam teb.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.