Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Добросамарянин=еретикнови [re: ison]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:12



Chai sa, che neshto se oburkah.
'Apostol' znam che e ot starostilcite na ep.Fotii, az puk sum ot starostilcite na patriarh Pavle, deto e v obshtenie sus starostilcite na Ruskata Zadgranichna, deto sa v obshtenie sus starostilcite na mitr. Kiprian v Gurcia, deto e rukopolozhil ep.Fotii. Taka che sme neshto kat rodnini i s vas i s tjah, nema losho.
Ama kak puk razbra che e dobrosamarjanin, toi li go e kazal njakude ili ti taka reshi?




Тема Млад човек...нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.03 18:29



Аз го извинявам, и ти го извинявай - той е млад и още неопитен. Нищо подобно не съм му казвал. Казвал съм че добросамаряните са много по-добри от протестантите, което е вярно. но той се изживава като строг ментор.

Да се подкрепяме и да се смиряваме един към друг за да помогнем чрез Христос на братята инославни!



Тема Re: Млад човек...нови [re: aпocтoл]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:34



A koi sa te dnes?
Imat li organizacija, po kakvo se otlichavat ot pravoslavnite?
Sekta li sa, bolni mistici li sa, shto li?



Тема Re: Кои сте "НИЕ"нови [re: ison]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.03 18:36



Аз повторих думите на СВЕТИТЕЛЯ, ако ти не си ги прочел, а си чел само моите думи, то тогава вземи и прочети тоя текст. Ако си го чел и пак ТЪЙ говориш... само едно мога да ти кажа приятелски ... грозно е да се надигаш над СВЕТИТЕЛ...

Просто ела на себе си - нима не си взел причастие за Рождество?!



Тема Re: Еретик=смъртнови [re: aпocтoл]  
АвторAkбap (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:52



Ха, не мога да повярвам, прословутия апостол се появи, не може да бъде, не вярвам на очите си, и отново хули Бог. Преди време го похули, като каза на Йода, че Божието търпение може да се изчерпа, сега го хули като се мисли за повече от другите хора. Това дори и в измислената му библия го няма. Така ли е апостоле?



Тема Re: Простак.нови [re: Инa]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано15.01.03 21:56



Думата простак отразява същността на една нежна и ранима душа, която всъщност дълбоко в себе си изповядва християнските ценности, но е принудена от суровия и труден живот да прикрива особената си духовна красота, както пустинното цвете е принудено да се свива в себе си, за да оцелява под напора на жестоките стихии.



Тема Храчките на Инанови [re: Инa]  
Автор Пoп Cтaвpи (Натаралянкан)
Публикувано15.01.03 22:23



За твое сведение, "протестанте, който се удряш в гърдите", аз действително познавам няколко евангелисти. Ама истински евангелисти. Истински протестанти.

Аз пък познавам доста протестанти, които са били пребиви от православни. Виждал съм свастики върху евангелски църкви, рисувани от побеснели православни младежи, предвождани от студенти от богословие. Бил съм свидетел как православен свещеник чупи с камъни прозорците на иноверска църква. Виждал съм с очите си бомба, поставена в НДК по време на евангелско богослужение, която после беше декларирана от полицията като невинна шега на протестиращите отвън студенти и свещеници. А това, което съм виждал по манастирите, няма как да го опиша, защото в този клуб вероятно влизат и непълнолетни.

качествата, които ти демонстрираш тук - цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, мръсен и нецензурен език, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник.

Девойко, ако не посочиш примери на мръсен и нецензурен език от Поп Ставри в клуб Православие, ще излезе, че си най-обикновена лъжкиня. Всъщност, извинявам се за думата лъжкиня. Когато Чърчил трябвало да нарече един депутат лъжец на публично място, той не посмял да падне до неговото него и казал само, че е purveyor of terminologcal inexactitude. хахаха

Не знам дали случайно си забелязала, но винаги пиша напълно сериозни теми, които изискват сериозни отговори. За голямо съжаление братята православни превръщат спора в лични нападки и най-обикновени ругатни. Според тебе аз имам мръсен и нецензурен и език, но тъй като не забелязах абсолютно никаква реакция на словаря на един наш общ приятел с временен ник Курило, приемам забележката ти като изключителен комплимент. Все пак онзи циник дори не е бил забелязан от тебе, а пък аз съм предизвикал благородния гняв на една чиста и нежна душа.

Разбирам, че си имаш лични проблеми, но няма да е зле, ако в този клуб се ограничиш до въпроси, свързани с православието. Специални поздрави на Герги.



Тема Re: Млад човек...нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.01.03 07:56



Още са живи - това не е ерес, а по-скоро секта - признават Бона Велинова за свят човек, защото има видения, които се оказват верни за заровени църкви и прави предсказания за България като за нов Иерусалим /което е съмнително/.

По време на социализма разпространяваха брошури, в които призоваваха към изповед и причастие и пост - всичко православно и вътре имаше мистични възхвалявания на собствените ти видения.

Аз изразих мнение че тези брошури са били по-добри от НИКАКВИТЕ брошури на църквата по това време и Исон се разгневи и още го държи. Възможно е да ми се сърди неправомерно, защото като по-стар човек съм го съветвал нещо, а той се е обидил. Моля го да ме извини - имал съм добри намерения.



Тема Re: Добросамарянин=еретикнови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 10:23



Прочети отговорите му в старите теми в които става въпрос за сънища и за добросамарянската "Книгата на Света Богородица"





Тема Re: Млад човек...нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано16.01.03 10:31



Не става въпрос за сърдене, а за позиция.
Не мога да се съглася с твърдението, че книги, в които пише, че човек трябва да се доверява на собствените си видения и сънища, не са вредни.
Прочети книгата на арх.Серафим(Алексиев) "Болна и здрава мистика" и ще разбереш колко е пагубно сляпото доверяване на собствените сънища и видения.
Ако ти се отричаш от изказването си, че добросамарянските книги могат да бъдат полезни и аз ще ти искам извинение.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.