Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Простак.нови [re: Xaджия]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано15.01.03 12:14



Нямам думи. Действително се изложихте много, господине.
























































***

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Смирението ти смърдинови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Инa (обективна)
Публикувано15.01.03 12:38



Е, ти ако си протестант, значи аз съм японка.

За твое сведение, "протестанте, който се удряш в гърдите", аз действително познавам няколко евангелисти. Ама истински евангелисти. Истински протестанти.

И абсолютно ВСЕКИ един от тях се отличава със смирение в характера, което не е фиктивно, а фактическо. Никога досега не съм ги чула да хулят по твоя безобразен начин, никога не са осъждали православните вярващи и никога не са сочели себе си като по-праведни, по-достойни, по-истински, по-знаещи, по-вярващи, по-велики от другите християни.

Which rules you out, evidently.


Сега разбирам защо криеш към коя протестантска църква принадлежиш. Явно те е срам да не би някой от нас да лепне на твоята църква качествата, които ти демонстрираш тук - цинизъм, безочие, горделивост, безсрамие, наглост, нахалство, мръсен и нецензурен език, непристоен тон, арогантно отношение, жлъчни изказвания, ехидни намеци, злостни подмятания, язвителен речник. Точно си представям Христос, като описвам теб.

Всъщност какво ме интересува кой си и какъв си.








___________

Истината и златото се добиват не чрез отглеждане,
а чрез отмиване на останалото

Толстой


Тема Еретик=смъртнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 14:44



Пояснявам за незнаещите и за теб. Еретикът няма да се спаси ДОРИ ДА УМРЕ ЗА ХРИСТА -това са думи на светец, изпълнен с Дух Свети!!

Напразни са твоите опите да приравниш личните грехове със СТРАШНАТА СМЪРТОНОСНА ЕРЕС.

Не ние лично сме над вас, а НАШАТА ХРИСТОВА ЦЪРКВА КАТО ИСТИНСКА И ДЕЙСТВИТЕЛНА Е НАД ВАШАТА ЛЪЖЕЦЪРКВА.

Понеже не си глупав, прекрасно го разбераш, но гордостта ти още дълго ще ти пречи да приемеш фактите. Стани православен и работи за Бога, сега работиш за сатана.



Тема Безпомощеннови [re: Инa]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 14:57



Ина, в нашите свещени книги пише че инославните са безпомощни срещу лукавия, така че не бива да ги корим тях, когато те не осъзнават ЧИЕ оръдие са.

Страстта не бива да те завладява, а да премеш в сърцето си дух на кротост към всичко лошо - Бог чрез тях прави проверка на нашата вяра и надежда и любов и търпение.

Мир и кротост има само при Христос ЧРЕЗ ТАЙНСТВАТА МУ!!
Пост и молитва в Божия храм ти желая!



Тема Кои сте "НИЕ"нови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:47



Ние не можем да приличаме на тях, защото сме много НАД тях.

Не, че очаквах да кажеш нещо друго, но тоя път си се изказал толкова яко, че си направил за смях всички, които са заедно с теб, затова аз искам да кажа, че не те подкрепям.
Господ се грижи за всички хора. Православната църква е истинсата църква, но ако човек не се научи да уважава другите хора, дори да е супер православен това няма да му помогне.
Има две Божи заповеди, за които Господ е казал, че са най-важни.
1.Да обичаме Бога
2.Да обичаме хората.


И за какво да се учим от западняците - от тяхната земна пристрастеност и чревоугодие, от тяхната гордост

Не знам дали си разбрал, но православната църква не одобрява осъждането за нравствени неща. Защо мислиш, че имаш право да определяш кой бил ревоугодник и кой бил пристрастен към земното?

Това, което ти си написал не звучи православно, затова не казвай ние, а казвай или "аз", или питай дали някой е съгласен да се включи към твоето "ние"!!!









Тема Re: Да ви имам СМИРЕНИЕТО!нови [re: valsodar]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:50



Ти не си ли разбрал, че апостола е особен случай?
Не може да го отъждествяваш с всички православни.




Тема Re: Вие настина сте над тяхнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:54



Искам да ти напомня, че апостол и православен не са тъждествени.
Апостола не е истински православен, защото има залитания в добросамарянството.



Тема Добросамарянин=еретикнови [re: aпocтoл]  
Автор ison ()
Публикувано15.01.03 16:56



Съветвам те да се върнеш към православната църква, апостоле , която ни учи на любов към всички, включително и към враговете!


Редактирано от ison на 15.01.03 17:01.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано15.01.03 17:47



Прав си, но и на мен не ми с е търпи наглостта и безочието на няколко антиправославни. Ние си направихме клуба, за да говорим продуктивно за православието, а те пак ни натрапват безкрайни глупави спорове. Трябва да се вземат решителни мерки за откачването им, з ад ане губим времето и нервите си с тях.



Тема Re: Ще ми се да сме последни (тук)нови [re: Cвeтпeн]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:00



OK, no nie sme gosti na dir.bg, tozi forum ne e lichna sobstvenost ta da se vuvezhda totalna cenzura. Ne mislja che e pravilno i razumno.
Tova koeto predlagam veche za n-ti put e 'tiha cenzura' - ne chetem, ne otvarjame i suotvetno ne otgovarjame na temi i postingi ot lica s 'losho dosie'. Taka hem ne se zatormozjavame, hem ne sugreshavame, hem suotvetnite temi avtomatichno izpadat ot 1-va stranica.
Taka i vulkut sit i agneto cjalo...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.