Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Закон за вероизповеданията!нови  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано18.12.02 10:04



Какво мислите за заплахата от страна на инокентиевите монаси, че ще се пролее кръв?
Христос не говореше ли да прощаваме на Врага си и да го обичаме?
Тогава, тези които ще проливат кръв, христови служители ли са и ако са такива въз основа на какви критерии?
Интересно ми е, след приемане на закона, когато с полиция се постигнат целите на Максим, църквата по-обединена ли ще бъде? По-християнска, по*- "ПРАВО" и "СЛАВНА" ??!
И къде отиде за Бога, разделението на светска и духовна власт в обществото ни?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: valsodar]  
Автор TRl ()
Публикувано18.12.02 13:50



Не вземам позиция на страната на Инокентий, но за да разбереш, че много неща се преиначават, виж какъв точно е случаят с “леенето на кръв”:
Статията във в. Сега от 16.12.2002г. е озаглавена: "Попове плашат, че ще се лее кръв заради църковния закон".
А о. Камен Бараков е казал: "Хората с кръв ще защитават позициите си. . ."

Разликата е огромна, нали – едно е да заплашваш, че ще се лее кръв, съвсем друго е да заявиш, че ако трябва, ще защитиш позициите си, ако се наложи със собствената си кръв.





Тема И последно, кому е нужно кръвопролитието? [re: TRl]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано18.12.02 15:33



Уж Бог ни учи на смирение, пък...КРЪВ?!
Нещо не ми се връзва с представата за духовни лица.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Не е нужнонови [re: valsodar]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано18.12.02 18:55



Влязох във техния форум и си казах мнението - ето го:

За мен всичко е много просто. Със законни средства да се борят и който спечели чрез парламента, трябва да приеме че това идва от Бога! И да се примири който е загубил, защото - "Началникът е Божи служител, теб за добро. Ако правиш зло, бой се, защото той не напразно носи меч"...Рим 13:4.

Заплахата с кръв на хора които нямат меч!! няма нищо общо с Бога!
Тоест решенията на парламента и съда /ако има такъв/ трябва да се приемат без излишни емоции. Другото е сатанизъм.



Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: valsodar]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 23:12



Жалка и нещастна работа. Хвани едните и удари другите.
Проблемът не е в синодите, а в тоталната поквара, проникнала на всяко ниво на църковната йерархия. Ако тия чернодрешковци четяха редовно Библията и се молеха редовно, и се изповядваха с убеждението, че са много грешни, и помага на бедни и страдащи, нямаше да говорят за кървища или да плачат на политиците да прокарват закони, за да им оправят бакиите.



Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: valsodar]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано19.12.02 01:24



За да си отговориш, трябва да си доста навътре в църковните дела, в познанията по църковна история и пр. и пр. Сега говориш с езика на вестник Труд - а словото е израз на мисълта, значи и мислиш така. Знаеш ли въобще какво е ерес, разкол, каноничност, или ще ми отговориш като една журналистка - "сега поповете ще се хванат за брадите". Това е родоотстъпническа позиция. За нея се плаща на журналистите от ония сили, които имат интерес България да е бедна, мръсна, унизена страна; медиите пък я втълпяват на податливите.

Scio Qui credidi


Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: Aз]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 12:50



По телевизията чух, че католическата, всички евангелски и не знам си още какви там секти пратили протестни писма не знам къде си против сегашния въпрос за вероизповеданията, силно възмутени от него.Нищо не рабирам:
Малко ли им дава този закон?За какво повече от това могат да мечтаят?
А може би имат предвид, че несправедливо се разрешава спора м/у легитимната църква и разкола?Откога са толкова загрижени за проблемите на православната църква?Баш най-големите и врагове ли?



Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: valsodar]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 12:55



От историята знаем, че колкото пъти светската власт е послужила на църковната това е било на добро за народа.Дано и сега бъде така.



Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: въпpoc]  
Автор TRl ()
Публикувано19.12.02 13:04



Дай, Боже всичко да е за добро за всички. Амин.



Тема Re: Закон за вероизповеданията!нови [re: въпpoc]  
Авторoтroвop (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 14:05



Врагове на православието сте си сами вие въпросчо. Не е нужно да имате други, като явно под други разбираш католици и протестанти. Пък и в глупоста и невежеството си ги наричаш секта. Погледни поне в тълковния речник какво значи думата, че да не се излагаш.
За да те улясня ще ти кажа, че секта е нещо различно от официалната религия, тя за твое сведение не е православие , а Християнство. Никъде по света няма такава религия православие - има само православна църква. Сигурно дори и невежа като тебе може да направи разлика между църква и религия.
После виж каква религия изповядват така наречените от теб секти и тогава празнословствай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.