Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 18.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Молитва за Българиянови  
Автор Yogin ()
Публикувано03.12.02 15:48



Молитва - медитация за България в камерна зала България в София се организира от Риния на 21.12.2002 от 13,00 ч. Ще има концерт, групова молитва и медитация и изказвания на участници от различни духовни групи. За повече информация телефон: 02 311 711 - Риния.
Заповядайте! :-)



Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Yogin]  
Автор eva_s (profligate)
Публикувано04.12.02 00:38



Съществува ли сега нещо като утвърден текст на Молитва за България, така както е било през 1942г. да речем?
Бих искала да видя текста, ако е възможно някой да го пейстне тук.
Благодаря.


Ако искаме дъга, трябва да се примирим с дъжда...


Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Yogin]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано04.12.02 04:23



Е да, но тук май отричат йога.

И да те попитам ти за каква йога говориш, какви са тези молитви и подобни?

Благодаря




Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Ohi]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано04.12.02 14:29



Не мога да повярвам, че православен християнин може да отхвърли покана за обща молитва за България само, защото един Йогин е предложил.
"Православен християнин" не стои по-високо от Христа.
Когато молитвата е от душата, тя стига до Бога, тя е тайна молитва. Нека всеки от нас в този час се помоли както му говори душата, а и не само за България, за всички живи същества по лицето на Земята.

Мир!




Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Yogin]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано04.12.02 14:56



Сгрешил си сайта - такава молитва е тежък грях за православния християнин - молитва с инославни. Следва отлъчване от Христовата Църква! Станете православни и заедно ще се молим където пожелаете и когато пожелаете! Сега ще се молим разделени и ще се молим и за вос!



Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано04.12.02 16:13



"такава молитва е тежък грях за православния християнин - молитва с инославни".

Не мога да разбера, много те моля да ми обясниш пред кого е грях да се молиш за доброто на някого или за доброто на Родината си заедно с човек, който не е православен християнин? В какво се състои грехът в този случай?

Предварително благодаря!



Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Изrpeв]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано04.12.02 18:02



Църквата Христова като всяко организирано Общество има Правила, който са задължителни за членовете й. Едно от тези правила на апостолите е това да не се молим с инославни. Питаш защо - вероятно защото нашата молитва като правилна възлиза до Чистия Бог, а вашата молитва като горда и непослушна на Христа и на вече 2000 години Църква на Бога, СТИГА НЕ ДО БОГА А ДО САТАНА ТЪЙ КАТО И ТОЙ Е КАТО ВАС НЕПОКОРЕН И ГОРД!!

ТАКОВА СВЕСВАНЕ НА МОЛИТВИ БОГ /СВЕТИЯ ДУХ КОЙТО Е БИЛ В АПОСТОЛИТЕ/ НЕ ГО ДОПУСКА.

И аз ти благодаря за зададения въпрос.



Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано04.12.02 20:41



Бог ли ти каза, че съм горда и непокорна? Той ли те учи да определяш хората какви са, без да ги познаваш? А какво казва църквата за този, който нарича с хулни думи християнин, без да го е обидил с нещо?
Смирено те моля да ми цитираш текста, в който апостолите са казали да не се молим с инославни!

Ще съм ти благодарна, но ако може да си спестиш квалификациите. Ще се задоволя само с чистото слово, без твоето мнение, ако може.



Тема Молитва или медитация?нови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано04.12.02 21:34



Sorry, че се намесвам в дискусията ви, но ми се струва, че говорите на различни езици.

Не съм съгласна, че молитва и медитация са едно и също нещо. Ето защо.

МОЛИТВАТА е когато аз казвам нещо на някой друг, който е бог. Но това е като изказване по време на разговор (дори и еднопосочен) с друг персонаж. Така е в християнството, в исляма, в йудейската религия, във всички древни елински и латински религии, при които е имало божество, към което се отправят молитвите.

МЕДИТАЦИЯТА е нищо друго освен общуване с мен самата; т.е. както е буквалният превод на тази дума, "размишляване, мислене". При това няма друга личност. Аз се вглъбявам в себе си, усамотявам се с мислите си, изолирам се от всички останали персонажи. Хора, това е съвсем различно!

Заотва мисля, че и двамата не сте прави. Медитацията не е молитва, понеже е общуване със самата мен. И затова няма как да е насочена към дявола, нали?

Това, което не разбирам, е какво означава "да медитирам за България". Аз съм готова да се моля за България (въпреки че все още не вярвам във вашия Бог), но да медитирам за нея? Това е абсурдно.

И какво да му се не види, е това "Риния" (или каквото там беше)???



Тема Че защо се молихте с Папата тогава.нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.12.02 08:11



Тежък грях - голям прас!
Че защо тогава бре светци ненагледни мои, допуснахте Папата в България, рожби ехидни?
Или паричките просто за пореден път запучшиха устата на "светите" отци на БПЦ?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.