Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Защо казваш, че съм коравосърдечна?нови [re: Люб]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано24.11.02 09:36



Извинявай, Люб, но все пак не мога да схвана как така думите ми се превърнаха на инквизиторски. Има голяма разлика: Инквизицията се е състояла от вярващи хора, които заради каузата на вярата си са измъчвали други хора да вярват в същото (тъпо звучи, но горе-долу съм права, нали?).

Аз не съм вярваща. Не налагам на никого мнението си. Никога не съм измъчвала никого, че да бъда обвинявана в инквизиторство. И никак не мисля, че съм коравосърдечна!!! (Та аз дори плача на "Али Макбийл", какво коравосърдечие е това?)

Добре, относно боговете (и какво като е с малка буква?). Значи според теб Исус казва, че тези, към които идва Божието слово, са богове?

Извинявай за скептичното мнение, но това ми се струва странно. Какво тогава значи, че са богове (с малка буква)? По какво може да се определи към кои точно хора идва Божието слово? Това означава ли, че хората по земята се делят на две категории: "богове" (към които е дошло словото) и "хора" (към които не е дошло)? Каква е разликата между тях?

Ти самият бог ли си?

А аз?



Тема значи не си знаеланови [re: Инa]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.11.02 12:47



Не виждам смисъл да ти пиша повече за инквизицията - моето беше предупреждение да не бъдеш като тях.Предполагам разбра защо.

Нека твоето бъде просто незнание,не коравосърдечие.Но пази се и от двете!

"6 Аз рекох: Богове сте вие; Всички сте синове на Всевишния."(Псалми 82) - Богове сме,защото сме по Божие подобие създадени,но Един е Отец ни.

Поздрав и прости,ако те наранявам. .

Редактирано от Люб на 24.11.02 13:06.



Тема Re: клеветанови [re: aпocтoл]  
Автор Yoda (минаващ)
Публикувано24.11.02 18:27



Не апостоле, не проявявам интерес към тази тема, благодаря ти все пак.
От Дънов съм взел единствено правилата за здравословен живот (храна и т.н) и нищо друго.

БОГ С ТЕБ, ОБИЧАМ ТЕ



Тема Ти бог ли си?нови [re: Люб]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано25.11.02 02:09



Не ме нараняваш, недей да се притесняваш за това. Но отговорът ти не е много ясен.

Според мен има много голяма разлика между "богове" и "по Божие подобие създадени".

богове = такива, които имат власт над вселената и над всичко
създадени по Божие подобие = такива, които са подвластни на Създателя

Освен това бъркаш, като казваш, че тези думи ги е произнесъл Христос. Мястото, което цитираш в Псалми 82, никъде не говори за Христос - проверих го лично! Но това няма значение.

Не отговори на въпроса ми.

Ти бог ли си (с малка буква)?



Тема очаквах реакцията тинови [re: Инa]  
Автор Люб (дете)
Публикувано25.11.02 02:49



Радвам се,че не съм те засегнал.

Ясно е писано в Псалми(!),и оттам цитира Христос на фарисеите - в Йоан 10:34,което можеш да провериш.Дали според теб е така,или не,е друг въпрос.

Да,всички сме богове,защото Бог живее в нас - нима Христос не бе и човек,и Бог ?И ние,ако осъзнаем любовта към Отца си и изпълняваме волята Му,ако Му дадем път да живее в нас,както Христос,ще бъдем Божии синове и дъщери.За нас е казал ап. Павел :

"19 Защото създанието с усърдно очакване ожида откриването ни като Божии синове.
20 Понеже създанието беше подчинено на немощ, не своеволно, но чрез Този, Който го подчини,
21 с надежда, че и самото създание ще се освободи от робството на тлението, и ще премине в славната свобода на Божиите чада."
(Римляни 8)

Редактирано от Люб на 25.11.02 02:59.



Тема Re: окнови [re: Люб]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано25.11.02 09:52



Ще ти я пратя - тя не е точно срещу Дънов, но е много хубава за разликата между Православния път за спасение и източните учения. Тъй като Дънов взаимства много индийски постановки, които са били много на мода, докато той се е обучавал в САЩ в началото на миналия век. Ще разбереш. Дай Боже!



Тема Re: очаквах реакцията тинови [re: Люб]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано25.11.02 10:13



Обожението е висшо въстояние на духа, крайна степен на духовно издигане към Бога. Прочети статиите които посочи Гергана и ще разбереш колко сме далеч далеч от обожението.



Тема Re: очаквах реакцията тинови [re: Люб]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано25.11.02 12:35



O-o, сега разбирам защо казваш, че Христос го е казвал. Не знаех за тези думи в ев. от Йоан. Извинявай, мислех, че ти си се заблудил и цитираш разни неща наизуст.

И все пак от този нов текст пак не разбирам да се казва пределно ясно, че аз съм богиня. Все ми се струва, че това е някакъв метафоричен език на Христос, който ние сме твърде далеч от разбиране (а предполагам не е бил особено ясен и за слушателите му по онова време...).

Виж, да съм чадо на Бога, това повече мога да го схвана, макар че тези думи от Посланието до римляните съвсем не са убедително доказателство. Някак си са много мъгляви. Намерих обаче друг текст, който по-ясно казва това: Първо послание на св. Йоан, трета глава, началото: "Вижте каква любов ни е дал Отец - да се наречем чеда Божии и сме." Щом той е Отец, значи ние сме му деца, това е ясно.

Но хич не съм съгласна, че щом Христос е бил и човек, и Бог (което е недоказуемо), следователно и ние сме и хора, и божества. Логиката се къса най-малкото защото Христос го е твърдял за себе си, а ние съвсем не живеем с подобно самочувствие - да сме богове?

Ти да не си мормон?



Тема Полезнонови [re: Yoda]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано27.11.02 10:57



Добре, но ако искаш обади се по пощата да ти пратя книгата за окултното - критично! Ще ти е полезна много!



Тема Re: очаквах реакцията тинови [re: Инa]  
Автор Люб (дете)
Публикувано28.11.02 01:00



"Ти да не си мормон" - не,не съм.Тук няма да коментирам.

Извинявам се че опитах да обясня някои неща.

Всичко хубаво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.