Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За наркообщините и имат ли почва те у нас  
Автор fantony (WolfDancer)
Публикувано29.10.02 20:23



Някой подхвана тази тема в друга, но мисля че си заслужава отделно внимание.

Какво мислите за наркообщините? Вече имаше няколко - къде успешни, къде неуспешни опита. Знаете ли кои функционират все още?

Някой познава ли човек, който е бил там (или иска да отиде)? Има ли статистика колко са пробвалите се/колко са имали някакво подобрение/колко са се излекували?

Вие вярвате ли, че това може да е вариант? Дали подхода трябва да е в стил монастир с уединение, чести християнски служби, изнурителен режим и пост или трябва да се търсят по-светски варианти като психолози и психотерапевти, токсиколози и тн?



Тема Re: За наркообщините и имат ли почва те у наснови [re: fantony]  
Автор ison ()
Публикувано29.10.02 23:28



? Дали подхода трябва да е в стил монастир с уединение, чести християнски служби, изнурителен режим и пост или трябва да се търсят по-светски варианти като психолози и психотерапевти, токсиколози и тн?


Според мен най-удачна е златната среда.




Тема Re: За наркообщините и имат ли почва те у наснови [re: fantony]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано30.10.02 08:54



За православни общини ли питаш?

Ако за такива се отнася върпосът ти. Моля те прочети книгите на йеромонах Анатолий Берестов. Излезна и на български книгата му "Възвръщане към живота"

Аз лично знам за такава община във Варна и по конкретно към храма в Асапрухово. Дейността им е много успешна, но те работят съвместно с лекари. Познавам лично някои от бившите наркомани. За борба с наркоманията не можеш да говориш в никакъв случай за каквато и да е разпуснатост. В някой случаи дори и строгите мерки в манастирите трудно помагат. Но в устава на душепопечителния център в Русия са включени и забрани за пиене на алкохол, пушене, напускане на манастрия и т.н. Но където и да е не бива нищо да се прави насила с наркоманите. В манастирите най-полезното са ежедневните служби, молебените, връзката с духовен наставник и т.н. Програмите се разработват специално. Просто на тази дейност не може да се гледа небрежно и лековато. В Русия в ДПЦ, работят изключително способни православни лекари, психолози, свещеници, бивши наркомани-тяхната помощ се оказва от голямо значение. За сега в БГ и в частност във Варна отец Анатолий Берестов ще предостави помощта си, ще се пращат наши хора там на обучение и т.н. За Русия кякто споменавах вече няколко пъти в ДПЦ, наркомани стигнали до пълна ремисия са 82%, там имат книги със статистика и всеки който желае може да ги види ! Имайки предвид, че при чистото медикаментозно и психо-лечение успяват да стигнат само 3-5% до пълна ремисия. Тъй като наркоманията не е болест биологично-физическа, тя е духовна болест. Като физическа болест тя е нелечима, но като духовна, бидейки следствие на греха и на греховният начин на живот тя е ПОБЕДИМА !!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 30.10.02 08:55.



Тема Разбира се, че имат!нови [re: Gergi]  
Автор Eвaнreлиcт (Влади)
Публикувано30.10.02 10:19



Аз съм съгласен с Гери, че със светски методи тази чума не се цели. Наркозависимостта е робство, и то - духовно. Затова съм убеден, че единственият категоричен начин за противодействие е когато посветени на Бога хора отдадат време и сили, и всичко, за да помагат. Това е разрешението. "Златна среда" няма, ison.

Аз също знам за съществуването на две наркообщини, организирани и поддържани от евангелски вярващи. Не разполагам със статистика, понеже тези хора избягват публичността, но ако някой се интересува, мога да ви предложа координати!

И... също. Без молитва, ама сериозна застъпническа молитва, много трудно може човек да се избави от такава напаст. Без Неговата помощ това си е просто човешка дейност... и процентите, които цитира Гери, са показателни.

Поздравления за о. Берестов, както и за всички останали православни вярващи, които са се заели с това дело! България има нужда от вас!


Нека трае довека славата на Господ!
Нека се радва в делата си Господ!
Псалм 104.31


Тема Re: За наркообщините и имат ли почва те у наснови [re: Gergi]  
Автор fantony (WolfDancer)
Публикувано30.10.02 10:53



Познавам хората от храма в Аспарухово, но не знаех, че са се заели с нарко лечение.
Това изолирана нарообщина ли е или работа с наркомани в града? Търся някаква връзка с тях (най-добре Борко).

Благодаря ти за информацията за о. Берестов. Чрез кого мога да осъществя връзка с него?

Освен това мисля че 83 процента е направо Божие благословение! Аз мисля че 3-5% е нисък процент, но дори и за толкова си струва усилието. Все пак става въпрос за човешки души!

От дълго време обмислям вариант за създаването на подобна община и сега търся съмишленици, ресурси и информация



Тема Re: За наркообщините и имат ли почва те у наснови [re: fantony]  
Автор Eвaнreлиcт (Влади)
Публикувано30.10.02 11:02



Благодарен съм на Бога за хора като теб! Дерзай в това, не оставяй идеята ти да заглъхне, дори и да не намериш лесно съмишленици и ресурси. Ще се моля за успех в начинанието ти.


Нека трае довека славата на Господ!
Нека се радва в делата си Господ!
Псалм 104.31


Тема Нарколечение - Един подходнови [re: Eвaнreлиcт]  
Автор fantony (WolfDancer)
Публикувано31.10.02 20:26



Тук има една доста подробна методология за хората, които искат да помогнат на свои приятели или деца.
http://liternet.bg/lyubo-probi/forum/read.php?f=8&i=7&t=7
постинг от форума на сайта:
http://www.liternet.revolta.com/drugs_prevention_society/

Позволявам си да я публукувам със малки съкращения. Интересно ще ми е да чуя вашето мнение дали това е приложимо, а може и да помогне на някого в нужда.
_____________
Така не става. Вие не можете да спечелите доверието и уважението на детето си, ако не разбирате и не усещате състоянието му под влияние на дрогата. И под влияние на липсата и :) Знанията и компетентността без съмнение ще са Ви от полза, но в случая не са достатъчни. Можете и дори задължително трябва да прочетете някоя непредубедено и технически грамотно написана книга за наркотичните вещества, например чудесния труд на Юлиян Караджов "Почти всичко за наркотиците". От полза ще Ви е също книга за живота на наркоманите, погледнат отвътре. В това отношение нищо не може да се сравни с "Мементо" на Радек Йон. Но това е само началото. Необходимото, но не достатъчно условие :)))

Следващата крачка е Вие лично да вземете дрога. Колкото и шокиращо да Ви звучи. Ако се решите на това, информация по-долу ще Ви е от полза. Ако не, няма смисъл да продължавате да четете.

И така, какви са стъпките преди първата доза:

1. Нека уточним, че става дума за ДРОГА. Не за цигара трева, лула хеш, магистрала кока или две-три хапчета кодеин. Има се предвид хероин, морфин или лидол ВЕНОЗНО. Не на станиол и не в цигара. Ако не можете да правите венозни инжекции, научете се. Прочетете как става и тренирайте върху лявата си ръка с дестилирана вода или физиологичен разтвор. Или, още по-добре, помолете Ваш близък лекар да Ви научи. Не е трудно и не боли :))) Щом детето Ви може, можете и Вие. А ако не сте способен да преодолеете дори страха от убождане, по-добре забравете цялата идея. Тя не е за Вас.

2. В НИКАКЪВ СЛЧАЙ не правете грешката да вземате заедно с детето си или пред него ! В тази област то е по-компетентно от Вас (все още) и подобен опит би довел до временна размяна на ролите, т.е. то ще е учителя, а Вие - ученика. Това може и да доведе до сближаване и създаване на доверие, но Вие ще загубите уважението му. А нали целта все пак е да го измъкнете, а не да се продрусате заедно :)))

3. Намерете си (сравнително) чиста дрога. Най-добре ампула морфин или лидол. Могат да се получат от близките на скоро починал от рак. Или от познат лекар, най-добре анестезиолог или медицинска сестра от операционна. Ако решите да купувате хероин от улицата, рискувате доста. Първо, плссьорите не Ви познават и трудно ще Ви проддат. Второ, ако Ви продадат не сте сигурен колко е чист материала. Може да получите смес от счукани фарингосепт и кодеин, а може и да попаднете на 40-50%-ен хероин и да предозирате. И от двете няма да умрете, но усещането не е от приятните.

4. Осигурете си необходимото време и терен. Ефекта от първите дози продължава 2-5 часа. След това вероятно ще заспите и ще имате нужда поне от 10 часа сън. На следващия ден може леко да Ви боли глава, особено ако не сте се наспал(а). Най-подходящото време е петък или събота вечер. Имайте предвид, че не е желателно да Ви безпокоят по време на цялото мероприятие. Идете на вилата си или на бунгало. Изключете мобилния си телефон. Осигурете си приятна, спокойна, релаксираща музика по Ваш вкус. Бих Ви препоръчал "Pink Floyd", "The Doors", "Dead Can Dance", "Oliver Shanti".

5. Намерете си подходяща компания. В началото дрогата засилва чувствителността и желането за общуване. Изключително неприятно е да друсаш сам. Най-добре е, разбира се, ако сте заедно със съпруга(та) си, но ако семейството Ви е такова, че и двамата бихте споделили подобно преживяване, вероятността децата Ви да имат проблеми с наркотици (а следователно Вие да четете този материал :) е пренебрежимо малка. Подходяща компания е всеки Ваш близък приятел БЕЗ ПРЕДУБЕЖДЕНИЯ, на когото можете да се доверите. И който би се друсал с Вас, защото почти няма разлика между това да си сам или с трезви хора наоколо. Все пак избягвайте компании от над 4-5 човека. Най-добре е поне един да има някакъв личен опит с наркотиците.

6. Определете правилната доза. Имайте предвид - ако предозирате, ще повръщате; ако не сложите достатъчно, няма да усетите почти нищо. Ако имате ампула морфин, прочетете какво съдържа тя. Възможностите са 1ml 2%-ен разтвор (20мг) или 1ml 1%-ен разтвор (10мг). В зависимист от теглото и възрастта Ви необходимото количество е от 6 до 12 мг. Лидолът е в ампули по 2ml 5%-ен разтвор (100мг). Трябват Ви около 40мг. Уличният нерафиниран хероин се дозира най-трудно. Продава се на "пакети", които варират от 40 до 80 mg, "четвъртинки" - около 250mg, "половинки" - 500mg и "грам" - около 1грам. Посоченото количество е за общото съдържание, а чистотата силно варира. Все пак пласьорите се съобразяват с чистотата при разфасоването, така че "пакетът" да съдържа приблизително една доза за не много напреднал наркоман. Необходимото количество за Вас е от 1/3 до 1/2 пакет. Ако използвате хероин, пригответе го НЕПОСРЕДСТВЕНО ПРЕДИ УПОТРЕБА по следния начин:

В супена лъжица или метална капачка (без уплътнение) поставете хероина и 5-6 кристалчета лимонтузу (необходими са за разтварянето му). Добавете около 1 куб.см. вода. Нагрейте сместа със запалка или свещ докато кипне и оставете да кипи 10-15 секунди. Изчакайте да изстине. Изрежете около 1/4 от филтър на цигара и го пуснете в течността. Свалете иглата от спринцовката и притиснете щуцера и към цигарения филтър. Всмучете течността в спринцовката през филтъра. По този начин избягвате неразтворимата утайка, която често се състои от тебешир, тухли на прах, какао и какво ли още не :)

Би трябвало още в т.1 да сте се научил(а) колко е важно в спринцовката да не остава въздух.

7. Последни приготовления: Наредете около себе си всичко, което може да Ви потрябва. Шише с вода, нещо безалкохолно, цигари и пепелник (дори да не пушите, една цигара непосредствено след инжекцията ще Ви дойде добре и се е превърнала в традиция), възглавница и завивка, така че да не Ви се налага после да ставате. Идете предварително до тоалета, защото опиатите забавят чревната перисталтика и съкращават сфинктерите, така че в следващите няколко часа можете да имате запек и трудности при уриниране. Избягвайте обилната храна непосредствено преди друсане, защото опиатите при първите няколко вземания предизвикват гадене и лесно можете да повърнете.

8. И най-накрая - махнете от лицето си този решително-отчаян израз на девица по пътя към олтара за жертвоприношение. Опитът, който ще натрупате ще Ви е от полза, но това не пречи и да се забавлявате. Дори е желателно...

Имайте предвид, че дрогата действа най-силно в първите 1-2 минути. Това е така нареченият "удар" или "кик". Проявява се в топла вълна по цялото тяло, усещане, подобно на изтръпване, понякога (особено при първите опити) гадене. Най-силно е при морфина, най-слабо при лидола, а при хероина варира при различните партиди. Ако почувствате силно гадене, идете да повърнете. И не изпадайте в паника, че сте предозирал(а). Това е нормална реакция на организма, среща се при много хора. След това пийнете малко вода или още по-добре айрян.

И на края някои общи положения:

От едно, две или три вземания на дрога няма да станете наркоман. Също като от 5 или 10 напивания не се става алкохолик. Обаче споменът за състояние на чисто удоволствие остава и може да Ви подтикне да вземете пак. Ако пушите редовно (всеки ден) и не сте в състояние да спрете цигарите не Ви препоръчвам да опитвате дрога.

Не употребявайте дрога ако имате здравословни проблеми, особено със сърцето или се намирате във възстановителен период след заболяване. Ако сте жена и в момента сте неразположена, намалете дозата с около 1/4. Добре е предварително да вземете някакви поливитамини, например "Супрадин", както и да ги вземате в следващите 3-4 дни.

Правете разлика между употреба на наркотици и наркомания. Това са съвършено различни неща. Разликата е като между употреба на алкохол и алкохолизъм. В първия случай има едно приятно преживяване без никакви последици. Във втория - разрушителна зависимост. Външно разликата може най-лесно да се установи по честотата на употреба. За безопасна граница се смята период от 2 седмици между две последователни вземания, но не повече от 20 годишно. Личният ми опит показва, че период от един месец е гарантирано безопасен (ако се спазва и няма изключения :).

НИКОГА, АБСОЛЮТНО НИКОГА не вземайте дрога, за да избягате от някакъв проблем. Това е най-сигурният начин да развиете зависимост !

Ако сте родител на дете с наркотични проблеми, имайте предвид, че Вашият опит с наркотиците няма да излекува детето Ви автоматично. Той само ще Ви помогне да го разбрете и да намерите контакт с него. Да се избегне развиването на зависимост е десетки пъти по-лесно, отколкото тя да бъде преодоляна. Това, че сте взел(а) 1-2 пъти не Ви дава никаква представа за абстиненцията при спирането.

НИКОГА не изхвърляйте и не предавайте в полицията намерена от Вас в къщи дрога (както Ви съветват в този сайт)! Това ще накара детето Ви да се чувства предадено и е сигурен начин да го тласнете към улицата и следващата доза.

Пиша всичко това въз основа на собствения си (скромен :))) опит. Аз бях зависим наркоман в продължение на около 18 месеца. След като спрях психическата ми абстиненция (тежка депресия) продължи около 7 месеца. В следващите две години не съм вземал дрога. В последните 12 години употребявам опиати по 2-3 до 10-12 пъти годишно. Не пуша редовно, спортувам и съм в отлично здравословно състояние. Работя и се издържам сам. В последните 10 години съм наблюдавал повече от 30 мои приятели и познати на възраст между 19 и 44 години, които са взели за първи път дрога в мое присъствие с цел да разберат какво е усещането. Нито един от тях не е развил зависимост, а повечето се ограничиха в рамките на един опит. За същия период починаха около 15 души от старата ни наркоманска компания, а двама успяха да спрат.

Редактирано от fantony на 31.10.02 20:28.



Тема Re: adres, statiiнови [re: fantony]  
Авторwebmaster (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 22:04



Привет!

Добавих още няколко материала в



но не намерих адрес на центъра (Душепопечительски центр св. Прав. Иоанна Кронштадтского)

Поздрави!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.