Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема www.duh-i-istina.net/biblia_frames.phpнови  
Автор Люб (дете)
Публикувано23.10.02 08:55



Страхотен сайт :


има "търсачка" в Библията на думи и цели фрази(бутонът горе - "Търсене в Библията")!

Редактирано от Люб на 23.10.02 09:03.



Тема ТОВА Е ПРОТЕСТАНТСКИ САЙТ, с протестантска БИБИЛИЯнови [re: Люб]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 17:12



За тези, на които не е известно

ТОВА Е ПРОТЕСТАНТСКИ САЙТ, с протестантска БИБИЛИЯ.



Тема Би ли ми казал/а как разбра?нови [re: moi]  
Автор Люб (дете)
Публикувано23.10.02 17:24



Неук съм малко в тази насока:),учили сме го по литература и си спомням че имаше различие в цели глави...би ли ми казал/а,по какво се различава протестанската от православна Библия (и от католическа)?



Тема ПРАВОСЛАВНИ САЙТОВЕ и Синодална Библия [re: Люб]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 17:24



Синодално издателство



Синодално издание с може би още по-хубава търсачка


Синодално издание, zip file, 1,5 Mb *


На други езици



*****

ПРАВОСЛАВНИ САЙТОВЕ:
Църковен вестник


Православната читалня


На богослова Никола Антонов

със форум


Православна беседа (на старокалендарците)




Тема Не е трудно да се разбере, но не това е важно...нови [re: Люб]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 17:34



Щом като НЕ си неук в тази насока :), не е необходимо на теб да обяснявам.
Не желая да влизам в дискусия.
Просто сметнах за уместно да поясня във форум Православие, че сайтът и Библията не са православни.

С уважение!



Тема Re: Би ли ми казал/а как разбра?нови [re: Люб]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 18:36



Май запетайките не са както трябва



Тема Re: ?нови [re: moi]  
Автор Люб (дете)
Публикувано23.10.02 21:43



Моля те,обясни ми,или поне ми дай някакъв материал в интернет,който да обяснява разликите.



Тема Re: ?нови [re: Люб]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано24.10.02 09:01



Да има разлики, но можеш най-бързо да се ориентираш по изписването на Иисус. В православната литература е с 2 "И"-та, а в протестантската с едно - Исус. Чувала съм обяснение, че като се махне едното И, се лишава Господ от едната Му природа, тъй като Той има Божествена и Човешка таква.

Другите вече богословите да кажат къде какви разлики има, но аз доколкото си спомням в протестантската библия са премахнати някои глави от старият завет, това като по-общо, виж вече не мога да коментирам за промяната на смисъла в определени пасажи !

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема КНИГА - линк...нови [re: Люб]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 17:04



Здравейте!

На въпроса за протестантските промени в Св. Библия може да отговори книгата Истините на Православната Църква от ИЕРОМОНАХ Д-Р АНТИМ ШИВАЧЕВ
публикувана цялата тук




Разясняване на Символа на вярата и оттам "Какво е Църква", в следващите глави авторът описва РАЗЛИЧИЯТА МЕЖДУ ХРИСТИЯНСКИТЕ ЦЪРКВИ ОТНОСНО УЧЕНИЕТО ЗА ЦЪРКВАТА. Започва с разбирането на католиците и продължава с протестантското понятие за църква.

Интересно ще ви бъде да прочетете защо и как Лютер е ПРЕМАХНАЛ самата дума "църква" в превода си, с каква дума я е заменил, и как е променил значението на други понятия от догматичен характер.

Ще се радвам да съм допринесла нещо за дискусията...
Поздрави


PS!
На сайта с протестантската Библия думата "Църква" също не фигурира, в което можете да се убедите сами:



T.e. това важи и до ден днешен, и в сегашните протестантски преводи.



Тема благодаря;но...нови [re: moi]  
Автор Люб (дете)
Публикувано25.10.02 00:02



...думата "църква" съществува в Библията от сайта,който съм дал,не разбирам тогава за какво премахване на думата от Библията пишеш?

Започнах да чета книгата от Йеромонах Шивачев,но още в началото се сблъсках с нещо,с което не съм съгласен - той дава определение за църква,в което вмества наред с общество от вярващи в Христа и еднакво църковно управление(!).(не е само това,с което не се съгласявам,но това е най-несъвместимото).Христос казва : "Защото,гдето двама или трима са събрани в Мое име,там съм и Аз посред тях."(Мат. 18:20)

Исках само да те осведомя с моите виждания дотук,ще продължа с интерес да чета материала,който си ми дала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.