Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Постинги с бласфемични и провокативни никове ....  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 03:18



Редно ли е да толерираме и допускаме присмехулни и директно бласфемични никове?!?

Ако това не е било дискутирано досега, предлагам писанията на такива хора да бъдат ДИРЕКТНО ИЗТРИВАНИ.

Това е НАШАТА гостна, приемна, зала за разговори...
НИЕ сами трябва да я държим чиста...



Тема Твоя ник е провокативеннови [re: moi]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано18.10.02 03:27



Кво е тва "мои"? "Мразещ обществото индивид"? Няма кво да те изтривам. Директно в адаааааааа.....





Тема Re: Твоя ник е провокативеннови [re: Fire_Fury]  
АвторMoi, myself, A3 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 04:00



Moi, myself, аз самата...
А ако съм избрала неудачен ник, защо така грозно ми го казваш?




Тема Чуждицинови [re: moi]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 07:41



Нямаме ли си българска дума za blaspheme? Ако ти е толкова трудно да прецениш какво да използваш, обърни се към текстовете в Библията. В българските преводи се използва думата хуля, похулвам.

Можеш да напрвиш справка с Марк 3:28, 29; Деяния 26:11; 1 Тимотея 1:20 само като начало.

Ако пък искаш да покажеш "интелигентност" с използването на чуждици, това вече е друг въпрос.



Тема C`est toi "moi"?нови [re: moi]  
Автор TRl ()
Публикувано18.10.02 08:38



Сещам се за една глупост "на френски", когато учех преди време в една ЕГ:

Кон "труа" пасе, "муа" го апеше.

Това, само като шега . . .






Тема Моето мнениенови [re: moi]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано18.10.02 08:42



Не е ли редно най-напред участниците в този клуб (по принцип важи и за останалите) да се регистрират с един nick name и да не използват друг такъв. Така ще знаем "кой кой е" и няма да се занимаваме с проверка на IP-та и прочие, ще бъдем честни пред себе си (и най-вече пред собствената си съвест) и пред останалите участници, ще облекчим и работата на госпожицата (а дано!) - Модератор.

Аз самият преди време участвах с два ника в клубовете на DIR-а - сегашният и "universedream". В един момент рабрах, че ако желая да съм Христов, то трябва да бъда и един човек, с едно лице - такъв какъвто съм сега, приел и признал недостатъците си.

Нека направим тази първа крачка. Помислете над това мое предложение!




Тема Re: Моето мнениенови [re: D.J.R.B.]  
Автор TRl ()
Публикувано18.10.02 10:03



Съгласен съм с това - всеки да се регистрира и да влиза само с това си име. Защото и аз преди време, правех подомен "номер" като твоя, влизах и с друг ник. Тогава имахме само един компютър и го ползвахме няколко човека - беше много неудобно. Сега е по-добре.



Тема Re: Постинги с бласфемични и провокативни никове ....нови [re: moi]  
АвторXaджия (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 11:12



Ами ако и в клуб Християнство приемат вашето предложение, тогава почти няма да остане православен с неизтрити постинги. Присмял се хърбел на щърбел. Добре че там християните са по-толерантни от православните.



Тема Криворазбрана толерантност?нови [re: Xaджия]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 15:33



Приемам критиката за никовете и в най-скоро време ще се регистрирам.

Впрочем, може да не съм се изразила добре, но предложих
САМО
да се премахват постинги НА ХОРА, КОИТО СЪЗНАТЕЛНО ПРОВОКИРАТ, ИЗБИРАЙКИ БОГОХУЛНИ-БЛАСФЕМИЧНИ, ПОДИГРАВАТЕЛНИ И НЕПРИСТОЙНИ НИКОВЕ.

Как можеш да бъдеш толерантен към човек, който нарича себе си "Св. Дух" - и ЗАЩО!!!



Тема Re: Чуждицинови [re: dimension]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 16:45



Не изкам да покажа интелигентност. От години живея в чужбина и се случва да не се усетя, че думата е всъщност чуждица. Моля за извинение.

Изненадана съм все пак, че обърна повече внимание на начина ми на изразяване, а не на конкретното ми предложение.
Какво мислиш за непристойните и богохулни никове?

Поздрави



Тема Re: Should better be "me" inst of myselfнови [re: Moi, myself, A3]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано18.10.02 22:25



Welcome aboard!

Scio Qui credidi


Тема Re: Чуждици - на dimension предъвканите трицинови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано18.10.02 22:27



Интересно ТИ какво искаше да кажеш с постинга си, освен да разберем, че си жив телесно?

Scio Qui credidi


Тема Re: Постинги с бласфемични и провокативни никове ....нови [re: Xaджия]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано18.10.02 22:30



Стой си там ****

Scio Qui credidi

Редактирано от Gergi на 22.10.02 13:15.



Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: moi]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано18.10.02 22:35



Разбира се, че трябва да се трият. Щом правилото на Всел събор ни позволява да унищожаваме изобажението на Св. кръст, ако е на неподходящо място - напр на земята, да го тъпчат хората - естествено че и такива богохулства трябва да се трият, без да се отварят.
Аз също съм отскоро тука, но се убедих, че няколко души - Вулгаря, "Христофор събев" "dimension" са способни да общуват с нас православните само чрез обидни, понякога и цинични думи. Старая се да не отварям постингите им и да не се огрешавам. Когато ги отварях - то беше преди да напиша "Последно писмо до Вулгаря", има го на 3-4 страница някъде - виждах, как почват да пишат уж спокойно и накрая бесът ги кара да свършат с пяна на устата. Горките хора, но не знам позволено ли ни е да се молим за такива.

Scio Qui credidi


Тема Re: Моето мнениенови [re: D.J.R.B.]  
Автор ison ()
Публикувано18.10.02 22:42



Прав си.



Тема Майтапих се, за да видиш колко е лесно да оплюеш ннови [re: Moi, myself, A3]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано19.10.02 00:07



някого.





Тема Re: C`est toi "moi"?нови [re: TRl]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 02:42



Да, и това е семеен фолкор, всички в клуба с мен да се занимават...

Chaque jabue dans un гьол...
Винаги toujour, никога jamais...




Тема Re: Should better be "me" inst of myselfнови [re: Aмapтoл]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 02:47



Не го искам, намразих го вече това moi... To дискусии, то чудо...



Тема Re: Майтапих се, за да видиш колко е лесно да оплюеш ннови [re: Fire_Fury]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 02:58



"Майтапих се, за да видиш колко е лесно да оплюеш някого..."
.. и ти е за последно, нали?

РАЗБРАХ!
А кого съм оплюла, казваш?

The Furies, they said, are attendants on justice,
and if the sun in heaven should transgress his path
would punish him. --Emerson.



Тема Re: Should better be "me" inst of myselfнови [re: moi]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано19.10.02 10:51



Изглежда бесовете подшишнаха невярвящите и кривовярващите да се разбеснеят точно сега - на Св. Иван Рилски! Не могат да търпят светеца - но и той е страшен за тях! Дано пази нас и България, както ни е пазил 1000 години вече!
Радвай се в Господа!

Scio Qui credidi


Тема Re: Постинги с бласфемични и провокативни никове ....нови [re: Aмapтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 18:05



Амартол се изпусна!!! Ха-Ха Такива сте ми всичките



Тема Re: Should better be "me" inst of myselfнови [re: Aмapтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 19:40



Радвам се Амартоле, радвам се! И ще се радвам, каквото и да става! И ще живея 120 години! и ще бъда щастлив и здрав! Да-а!



Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: Aмapтoл]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 07:13



"Аз също съм отскоро тука, но се убедих, че няколко души - Вулгаря, "Христофор събев" "dimension" са способни да общуват с нас православните само чрез обидни, понякога и цинични думи. "

"само"

Мнението ти е много тенденциозно и съвсем безпочвено, поне по отношение на моите постинги (за другите не претендирам, защото нямам време да чета всичко). Ако четеш Библията, ще откриеш един парадокс (на пръв поглед) по отношение на Христос. Колкото е бил смирен и милосърден към грешниците, толкова е бил рязък и непримирим към фарисеите и садукеите. Та, чудя се аз, защо ли е било това? Навярно, защото посочената група не го е признавала за Син Божий, и (макар, че е познавала светите писания), не ги е прилагала по предназначение, и както вас, Го е обвинявала, че проповядва бесовски учения (може би "с пяна на устата").

Не познаваме ли една друга подобна групировка, обединена формално под формата на православна църква, със същите характеристики, както горепосочената? И пак се чудя, ако Христос дойде утре, дали не бихте Го разпнали и вие? Или може би не вярвате, че Той ще дойде?



Тема Re: C`est toi "moi"?нови [re: moi]  
Автор TRl ()
Публикувано21.10.02 07:45



Щом се занимават с теб, значи си им интересна.

Toujours - toujours avec "s"; jamais- jamais sans "s".





Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: dimension]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано21.10.02 19:49



Като е така, какво търсиш при нас?



Тема Re: Постинги с бласфемични и провокативни никове ....нови [re: moi]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано21.10.02 21:33



Директно изтривани - това като как? С картечници? Толкова ли слаба вярата ти, че страда от бласфемични (пфу че гадна дума, навярно ромейска - би казал някой българин преди хиляда години) никове?
Откриваш ловния сезон за "неверници", а?



Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: Aмapтoл]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано21.10.02 21:37



Още един кръстоносец. С огън и меч. Ура. И знаме с надпис "Бог е любов" и още нещо за ближния. Смятам, че мнението ти е сред най-богохулните и побива до гуша в земята цитираните от теб "богохулници".



Тема Re: Should better be "me" inst of myselfнови [re: Йoдa]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано21.10.02 21:39



120 години щастие, общувайки с амартоли?
Аз бих го нарекъл каторга... Питай Вейдър .



Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: Cвeтпeн]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 00:50



Същото са се чудели и фарисеите за Христос, за какво ли е проповядвал каквото е проповядвал, и са го гонели от синагогите и сборищата си.

С това доказваш ОТНОВО колко фарисейско е мисленето на "добронамерените" православни и колко лицемерно е "смирението" им.

Започни да изучаваш поведението на фарисеите към Христос и отношението на Христос към тях, и с какъв тон и речник Той се е отнасял към тях. Аз не мога да те убедя, но знам със сигурност, че Словото е способно да ти покаже грешките ти, и ако гордостта ти не ти попречи, ще видиш колко много сходства има между православието и фарисеите, в начина на мислене и начина на служение.



Тема Re: Постинги с бласфемични и провокативни никове ....нови [re: Aмapтoл]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 00:53



Колко "благосмирено"! После еретиците били обиждали....

Съжалявам, но с това наистна доказваш какво е нивото на "православните" Ако нямаш реални факти и доводи да защитиш тезата си, се нахвърляш с обидни думи.

Каквито пастирите им, такова и стадото.....



Тема Re: Питай баба ти!!!!! :)нови [re: Шapkaн]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 02:36



Дано е жива баба ти.
И за вярата, и за неверници, и за богохулници, и за картечници, и за ромейци -
ВСИЧКО ЩЕ ТИ ОБЯСНИ!!!!!!!!!!!!

Впрочем, струва ми се, че си сбъркал територията. Май не си българин... :)



Тема Скучно ли ти е при протестантите? :)нови [re: dimension]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 02:43



Явно нивото на НЯКОИ православни във форума наистина те привлича. ПРИЗНАЙ СИ!!!! :)

Провокираш непрекъснато, склонен си и да правиш обобщения - прекалено често и при всички поводи...

Вече не ми е интересно да те чета, ДАААААА!

:)



Тема Re: Криворазбрана толерантност?нови [re: Aмapтoл]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано22.10.02 13:28



Скоти, никой от нас не е застрахован от това да не злослови, обижда и т.н. Най-лошото е че дори когато осъждаме, в това в което сме осъдили в него падаме и ние, но рядко го забелязваме.....когато отвръщаме с тона с който се обръщат към нас, всъщност ние какви заслуги имаме след като и разбойниците помагат един на друг? Колко е по-трудно да обикнеш врага си, това го говоря от Евангелието, аз трудно го изпълнявам. Но молитвата има голяма сила, който се е убедил в това знае за какво говоря. Някак си не забелязахме как се увлякохме всички в обиди, в гняв, в омраза.........не това не е християнско......всички ние търсим РАЯ, т.е. иделаните отношения, иделаните хора, идеалната полувинка.........забравили, че светът е грешен и ние с него, един е БЕЗГРЕШЕН, забравихме ГО ! Забравихме, че РАЯ не е от този ВЕК, забравихме, че тук само се подготвяме за него..........забравихме за единствената надежда, за предвускването на този рай, забравихме за причастяването с Бога.............дай Боже по молитвите на пресвета Богородица и на всички светии, Господ да ни дарува мирен и безгрешен живот, и наследяване на Царството Небесно !

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: Питай баба ти!!!!! :)нови [re: moi]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано22.10.02 20:39



Мале че изблик...
Благодаря ти за отговора - даде ми доста информация за теб.
Впрочем - да речем, че не съм българин (макар надали знаеш какво е това да доказваш себе си като българин сред чужденци и то в дивашка имперска държава, дето те млатят за това, че си им казал как се нарича азбуката, на която пишат). Е и? Значи ли това, че съм достоен за храна на картечницата, валкирио? Като какъв ме подозираш? Евреин? Циганин? Турчин? Марсианец?
Леле колко толерантност и любов към ближния лъха от теб!
Защо ли не съм изненадан?


Баба ми - не е жива. Но ми остави голяма и горчива попара за сърбане. Дай някой по-тактичен съвет, става ли?



Тема Re: Питай баба ти!!!!! :) :) :)нови [re: Шapkaн]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 23:25



"Дано е жива баба ти. И за вярата, и за неверници, и за богохулници, и за картечници, и за ромейци - ВСИЧКО ЩЕ ТИ ОБЯСНИ!!!!!!!!!!!!
Впрочем, струва ми се, че си сбъркал територията. Май не си българин... :)"

И какво в постинга ми те засегна?! Какво предизвика и обвиненията ти в нетолерантност, омраза, и инсинуациите...

Аз само ти напомних, че не преди 1000 години, а преди макс. 2 поколения българите, вкл. хората които познавяш и са ти скъпи,
не биха реагирали като теб (напр. "бласфемични - пфу че гадна дума, навярно ромейска - би казал някой българин преди хиляда години").

А за територията - това е форумът на православните БЪЛГАРИ (на български++.). Просто - без да желая да те засягам - допуснах че не си такъв. Моля те, извини ме, ако съм те засегнала! Не съм го желала, уверявам те!





Тема Re: Питай баба ти!!!!! :) :) :)нови [re: moi]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано24.10.02 12:54



твърде много плам, клонящ заедно със сухото да изгори и суровото.
Ето това ме подкачи.
Чудно ми е, че не виждаш в думите си опасно залитане.
Забраните изобщо са хлъзгава пътека - стига се до много мрачни бездни като тоталитаризъм и друг фанатизъм.
А това не приляга на хора, които казват, че Бог е Любов.

Лично не съм засегнат от нищо. Мъчно ми е за изблици на отрицателни емоции от хора, за които (дори от постингите им само - няма как иначе да ги "видя") нямам лошо мнение.
(а лошото си мнение давам след дълги усилия на човека в дадена насока; дано просто си била развълнувана и огорчена от нещо и импулсите за триене и забраняване не говорят за същността ти; впрочем, бас ловя, че съм по-възрастен от теб - което не значи че не бих взел от теб акъл, умът не е правопропорционална функция на изживените години)

приятен ден



Тема Re: Питай баба ти!!!!! :) :) :)нови [re: moi]  
Автор TRl ()
Публикувано24.10.02 13:36



Няма да е лошо да спрем да обръщаме внимание на г-н Шаран, той достатъчно пъти даде повод да се убедим, че е дошъл да се заяжда. Мен ме дебне дори в клуб астрономия, всеки може да се убеди сам:



Има и още по-вулгарни изявления срещу мен, на мосьо Шаран, но стига толкова, щото е много докачлив - да не би да го засегна без да искам . . .
Междувпрочем за мен името Шаран има френско звучене - особено с малкото име Лапни, т.е. мосьо Лапни Шаран. Но с буквичката "к", т.е. Шаркан, ми звучи като турско име - Шаркан Сюлейман ага.

П.П. Не съм привърженик да пиша много-много в други клубове, но имам малки интереси към астрономията, затова провокирах любопитството на някои в клуб Астрономия.

Г-н Шаркан, надявам се думите ми по-горе към теб да приемеш като шега - като една игра на думи - и да не се обидиш. Ако все пак приемеш всичко насериозно и се почустваш засегнат, то моля те да ме извиниш. Това последното е съвсем сериозно.

Наско



Редактирано от TRl на 24.10.02 14:51.



Тема Re: :) :) :)нови [re: TRl]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 13:49







Тема Re: Питай баба ти!!!!! :) :) :)нови [re: TRl]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано24.10.02 18:20



нима е редно да се обиждам на малоумни?



Тема Re: Питай баба ти!!!!! :) :) :)нови [re: TRl]  
Автор gateman (Свободен)
Публикувано27.10.02 13:26



Ти преди и за мен говореше така! Пък виж как се разбуни кошерът!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.