Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Борба с православни средства  
Автор ison ()
Публикувано16.10.02 20:42



В клуба много често влизат провокатори. Предлагам всички да се борим с тах , но с православни средства
В житията (не помня точно къде) пишеше, че на един светец му се отворили духовните очи, така, че да може да вижда демоните и ангелите. И той видял, че когато братята от манастира се събирали и започвали да осъждат някого, около тях се скупчвали демони, които се радвали на постижението си, а св. Ангели стояли надалеч-тъжни.
Напротив, когато монасите започвали да си говорят за духовни подвизи, и за примера на св. Отци, св. Ангели се радвали, а демоните стояли надалеч, посрамени.
Предлагам в тази тема всеки православен да разкаже някой интересен пример от житията на светиите. Дори всички да го знаят, това припомняне няма да е излишно, защото човек може пак да изпита същата радост, каквато е изпитал, когато го е чел за първи път.




Тема Re: Борба с православни средстванови [re: ison]  
АвторAмapтoл (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 21:25



Преди смъртта го причастиха. След причастието той се развесели, почна да пее църковни песни /той пееше в църковния хор/, тъй че средният ми брат му каза:

- А ти казваше, че ще умреш.

- Не умру, но жив буду /псаломски стих от прокимен/! У Бога няма мъртви.

През нощта той тихо, без да тревожи никого, умря. Матйка ми и сестра ми седяха около него в очакване, не спяха, той през цялото време простенвал, но щом задремали за минутка и почти веднага се и събудили - той вече бил мъртъв.

Един простодушен благочестив православен.
Християнския кончини живота нашего непостидни, мирни...



Тема Re: Борба с православни средстванови [re: ison]  
Авторmoi2 :) (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 02:08



Дълги години о. Йоан Кронщадски смирено понасял страшни хули и клевети от един свой помощник — протойерей и ключар на катедралния храм “Св. Андрей”. Отец Йоан можел да помоли в Св. Синод, още повече че бил тогава негов член, да преместят този свещеник на друго място. Но праведникът на никого не се оплаквал и мълчал. Когато се разболял смъртно, от тежките страдания той не намирал покой и молел ту да го сложат в креслото, ту в постелята. Тогава свещеникът ключар се разкаял, съвестта му започнала силно да го мъчи. Той тръгнал да моли о. Йоан за прошка. По това време о. Йоан седял в креслото и бил в полуунес. Когато му казали, че е дошъл отец ключарят, праведникът събрал сетните си сили, станал, доближил се до него, поклонил му се и му целунал ръка. Това голямо смирение така поразило о. ключаря, че той се облял в сълзи и се хвърлил в нозете на о. Йоан. От този момент започнал на всички да разказва, че отец Йоан е велик Божий угодник и че такива праведници като него в Православната Църква е имало само през първите векове на християнството.



Тема Re: Борба с православни средстванови [re: moi2 :)]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 18:21



Нека ви разкажа друга приказка! Не тази за щастливите демони и тъжните ангели!
А тази за щастливите Ангели и несъществуващите демони! За всеобичащия Бог и Щастието на хората!

Повярвайте ми хора! дявол, демон и ад не съществуват! Съществува само Бог, който е Всичко, което е! Стига сте поляризирали светът! Бог е ВСИЧКО!!
Той ни е създал Съвършени, какво пречи да повярвате, че колкото и "грешки и грехове" да правите вие пак сте съвършени, защото Бог ви е създал такива!



Тема Re: Борба с православни средстванови [re: ison]  
АвторXopac (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 18:27



Оставете го човека, за какви провокатори става дума!
Нека го чуем какво иска да ни каже иначе заприличваме на книжници и фарисеи!



Тема Re: Борба с православни средстванови [re: Йoдa]  
АвторAмapтoл (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 22:53



Тая приказка - твоята - е много хубава, ако например в момента не те болят зъбите. Или не умираш. Или снощи не е умряла майка ти.
Радваме се, че имаш някаква вяра в Бога, дано той ти помогне да го осъзнаеш като личност, а за да намериш сродни души - виж в клуба за НЛО, за преражданията, също и при братята протестанти, които като тебе отхвърлят Църквата и светците, но обличат чувствата си в цитати от св. Писание. Тука просто едва ли ще намериш отклик на проповедта си.



Тема Re: Борба с православни средстванови [re: Xopac]  
АвторAмapтoл (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 23:18



Ето какво е казал:

"ИМА ЕДИН БОГ, ОТЦА, СИНА И СВЕТИЯ ДУХ, и всичко извън него (говоря за светии, обряди, църкви и т.н. е вятър работа). Вярвам че всеки човек е велик и пиша Човек с главна буква, обичам спора, войната на думи, дискусията и т.н.

Благодаря на всички посетители в тази директория! Аз съм тук за да изкореня едно върховно заблуждение от любов към вас и всички хора! Вашата Библия е много добре редактирана още на Първия Вселенски Събор! Там е решено какво да стигне до сетивата на хората и какво не! Така, че не ми цитирай и говори за тази Библия. Това от самото начало не е свещена книга!

Така, че не ме мразете, омразата не помага на никой
БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!!! БОГ С ВАС!!!!!!!!

Наистина ли вярваш в подобни простотии! /става дума за светците/
Не трябва ли само на Бог да се молиш?
Не трябва ли само на Бог да се уповаваш?

АЗ СЪМ САМАТА ПРЕЛЕСТ /по повод на духовната прелест/

Хайде де откъде накъде ти като "грешен" човек съдиш някой заради вижданията му! Бог говори на всички по един начин а всеки човек го чува по отделен начин! Като светлината: тя е бяла, но когато премине през призма започват да се виждат всички цветове на дъгата! Така, че всеки човек е един вид призма през която преминава Божествената светлина!

Аз съм съвършен, Ти си съвършен, Дори грешейки ти си богоподобен! Нима Господ ако е искал ти да си безгрешен (въпреки че не мога да определя погрешно и правилно тях просто ги няма има само действие!!?) нямаше да те направи такъв! Опомни се човече ти си образ и подобие Божие!"

И още няколко подобни. Става за лидер на нова харизматична общност, ако му съберете малко десятък и му наемете салон. Само трябва да го убедите, че Библията наистина е Слово Божие - няма да е трудно,като му обясните, че може да я тълкува, както иска. И че Бог всъщност не иска от него нищо повече освен убедеността, че е праведен и свят.



Тема още един клонинг на Йода...нови [re: Xopac]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано23.10.02 08:50



брееее, и с думи от Евангелието говори................

какви провокатори ли......хе хе хе, гузен не гонен бяга....... за вълка говорим, а той........страда от раздвояване/разN-тяване на личността.........

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 23.10.02 08:54.



Тема Изкореняване на страститенови [re: ison]  
Автор ison ()
Публикувано29.10.02 01:26



В книгата на преп Авва Доротей се разказва за един много интересен случай, когато един духовен старец искал да поучи по-младите монаси:
Старецът завел монасите на някакво място, където имало много кипариси. Той казал на един мохан да изкорени едно малко кипарисче, монахът отишъл и без много усилия изтръгнал дървото. На един друг монах посочил друго малко по-голямо дърво със същото поръчение. Така постепенно дърветата , които трябвало да изтръгват монасите ставали все по-големи. Накрая старецът посочил един голям кипарис, който едвам и то с много усилия го изтръгнали няколко монаха, защото сам никой не можел.
След всичко това старецът им казал: Същото нещо става и със страстите. Когато те са малки и все още не са укрепнали, могат лесно да се изкоренят от човешката душа с Божия помощ. Ако ги оставим те пускат корени и се изкореняват много трудно. А ако прекалено дълго ги оставим да укрепват в душата, тогава вече е невъзможно сами да се преборим с тях. Нушна ни е подкрепата на братята и молитвите на светиите за да се освободим от страстите.




Тема Гумата по канон разрешена ли е?нови [re: ison]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано29.10.02 03:19



Или Герги трие неканонично?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.