Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво става тук?нови  
Автор Betty (Az)
Публикувано16.10.02 10:12



От доста време само чета тук и рядко , доста рядко пиша нещо- не защотото няма какво, а защото ми се повръща от факта, че смятах някои от вас участниците тук за високо духовни хора. Изобщо разбира се, нямам право да го казвам и и със сигурност ще го изповядам, но все ми ще да има с кого да си общувам (освен разбира се свещенниците и с най- близките ми хора, които НЕ ОСЪЖДАТ!!!) В един момент тук няма тема по която да не е осъден някого- дали бил грешен- ТИ ПЪК ВСЕ ЕДНО НЕ СИ! Исон бил горделив, оня бил несмирен, третия бил заблуден....Кой ти дава право да СЪДИШ? Кой си ти? На Господ ли се правиш? Безгрешен ли си? Праведен ли си? За кого се мислиш? Малко ли е, че трябва да бъдем смирени и търпеливи към католици, протестанти и всякакви хора, та да се съдим ние? Ние духовни водачи ли сме та и дори тези хора да осъждаме и "вкарваме" във вярата и "спасяваме"? За какви се мислиме?

Простете ми и вие и дано и Господ да ми прости!
Господи помилуй!



Тема Re: Какво става тук?нови [re: Betty]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 10:37



Prava si Betty,

nie burzo i lesno se podavame na strastta da sudim.

Gospodi pomilui!



Тема Re: Какво става тук?нови [re: Betty]  
Автор TRl ()
Публикувано16.10.02 11:14



Ако наистина имаше тук както казваш "високо духовни хора", то те най-много биха прочели нещо полезно и едва ли биха се застояли много, много. С това не искам да обидя никой, но факт е, че клубовете са източник и на разпалване на страсти. Праведниците едва ли ще си губят времето с приказки в интернет.

Една от причините, поради която аз влизам тук е да намеря сродни души, тъй като там, където съм просто няма такива (с едно малко изключение). А аз няма да се самоопределям какъв съм - ясно е, че щом влизам ежедневно тук посред страстите, че не съм "цвете за мирисане" . . .
Караш ме отново да се замисля дали не е прекалено голям риска да влизам тук търсейки душеполезни контакти и информация.

Най-сърдечни благопожелания.



Тема Re: Какво става тук? [re: Betty]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.10.02 13:13



Не винаги тук се осъжда. Има и критика и ако човекът е човек ще я разбере. Как да му кажеш че греши - разбира се внимателно да не го обидиш, но не винаги се получава, особено когато не разбира и не разбира... Старал съм се да критикувам израза, мисълта, неправилния подход, а не човека. По-добре ТУК да чуем някои неприятни неща за нашите лоши убедености и заблуждения и да се поправим с Божия помощ, отколкото да живеем в горделиво или в сектанско заблуждение и ТАМ да чуем далеч по-страшни неща!

Съгласна ли си?



Тема Не точно...нови [re: aпocтoл]  
Автор Betty (Az)
Публикувано16.10.02 13:45



Не мога да се съглася, защото НИКОЙ не ми дава право да СЪДЯ други хора, защото знам, че мойте грехове са достатъчно големи и без ТОЗИ СМЪРТЕН ГРЯХ! Коя съм аз да преценявам греховете на хората и как да се очистят? Аз ли трябва да преценявам какво разбира другият? Грешна съм, а и обиждам и засягам- откъде накъде- това не е ПРАВОСЛАВНО! Никой не е длъжен да разбира какво искам да му кажа (еле пък аз- коя съм?)

В крайна сметка простете ми, че се обадих.Явно съм засегнала съдници. Не исках. Не смятам, че чрез някой подобен ще получа през това място смирение и Божията помощ, особено виждайки как се осъждат монаси, епископи и изобщо Божий хора....Но не, ние сме най-великите и праведни и ТЯХ СЪДИМ!!!???? Решили сме, че сме светий и винаги прави в преценките за другите така "грешни" и "заблудени"души!
Господ да ни пази и отвори слепите очи!



Тема Re: Не точно...нови [re: Betty]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.10.02 15:29



Е, ти обърна темата в друга посока. Престъпно е да се мълчи за отстъпленията на епикопите от Преданието ни и на клира, казва един правесник. Това не е осъждане. Това е просвещение! Просвещение за тяхното престъпление! Това са святи неща и те са недопустими!

А иначе за личните ни забежки и заблуждения, кой от нас може да каже че е съвършен и да се обижда че го поучават. Та тези които знаят правят УСЛУГА на тия които не знаят и са в лека или голяма заблуда! Не ме ли разбираш?



Тема Re: Какво става тук?нови [re: Betty]  
АвторYoda (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 17:53



Съгласен съм с теб Бети! Абсолютно!



Тема Re: Какво става тук?нови [re: aпocтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 17:56



Какво според теб е грешка Апостоле! Бог ни е дал върховното право на избор между добро и зло! Ти ли се намери да ми показваш, че съм взел погрешен избор а!



Тема Re: Не точно...нови [re: aпocтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 18:00



Аз съм съвършен, Ти си съвършен, Дори грешейки ти си богоподобен! Нима Господ ако е искал ти да си безгрешен (въпреки че не мога да определя погрешно и правилно тях просто ги няма има само действие!!?) нямаше да те направи такъв! Опомни се човече ти си образ и подобие Божие!



Тема Re: Не точно...нови [re: Betty]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано16.10.02 20:03



Здравей в Бога, Бети. Много си развълнувана. Наистина не бива да осъждаме монаси и епископи, докато нямаме свидетелство от благочестиви свидетели - а и тогава това е работа на събор.

Тук влизат много протестанти и невярващи, внасят полемичен дух, но по-лошо е, че ние сме като разваления хляб - отвън хубав, но като го разчупиш - мухлясал. Бог да ни помилва.

Scio Qui credidi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.