Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Защо с такъв тон?нови [re: aпocтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 18:17



Апостоле, ти направо ме шашваш! Ти токущо надскочи себе си! Благодаря ти вече! Толкова ли ви заплаших, че станах вече еретик, говорещ с демони, сатани и адски изчадия, както се изразих по-рано най-добре ме изгорете на клада, или пък използвайте методите на "светата инквизиция"! Колкото и да не ти се иска аз говоря с БОГ, ти говориш с БОГ, Той Говори с Бог, Ние Говориме с Бог, Вие говорите с Бог, Те говорят с Бога и без помощта на вашата църква! АЗ НЯМАМ НУЖДА ОТ ПОСРЕДНИК ПРЕД БОГА! АЗ МУ БЛАГОДАРЯ ДИРЕКТНО НА НЕГО! АЗ НЕ МУ СЕ МОЛЯ, АЗ МУ БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗВЪРШЕНОТО ДОБРО! НЕ ГО ОБВИНЯВАЙ ЧЕ Е ДЕМОН!? НЕ БОГОХУЛСТВАЙ!
НЕ ЗАЩОТО ЩЕ ТЕ НАКАЖЕ, БОГ НЕ НАКАЗВА, А ЗАРАДИ ТЕБ, ТАКА НЕ ВЪРВИШ НАПРЕД, НЯМА НАПРЕДЪК!



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: Betty]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано21.10.02 10:56



Тук има неща, които трябва да се изяснят. Ако се отнасяше само за нас, би било друго. но тук сме в публичното пространство. Ако погледнете, има теми в които са влизали по няколстотин души. Ако ни предлагат неправославно учение и ние си мълчим, всички тези хора - ние не знаем кои са и какви са - ще приемат, че сме съгласни с иноверието и това ще ни въведе в грях. Затова свме длъжни да изобличиваме неправославните менния заради просвещението на всички останали.
Друг въпрос е това, че се изпалзва много груб език и квалификации, които не подхождат на правословни християни, но аз винаги съм се старал да ги избягвам. когато, обаче, ме нападт с просташкия маниер на сектантите, имам право да отговоря!



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: Betty]  
Автор TRl ()
Публикувано21.10.02 11:49



Благодаря ти за пожеланието.
Мисля, че Светпен е прав. Мисля още, че не бива човек прибързано да прави заключения, поддавайки се на емоциите, без да познава ни най-малко отсрещният човек - без дори да се е срещнал с него "очи в очи".
От опита на светиите можем да видим, че те са си "позволявали" да изобличават "безплодните дела на тъмнината". Понякога, а и много често дори мислим че ние сме прави в преценките си, а може и да не е така. Пак си спомням думите на св. Йоан Златоуст, перефразирайки го, че проблемите ни идват оттам, че ние се опитваме да забележим с голяма точност грешките на другите, а пък своите собствени (грешки) пропускаме с голяма небрежност.
Има голяма разлика между



и ние не винаги можем да я видим, ако не познаваме ч о в е к а.



Тема Аз се извинявамнови [re: TRl]  
Автор Betty (Az)
Публикувано22.10.02 15:34



На всеки човек, когото съм засегнала... Но зная, че тук има наистина духовни хора (и разбира се такива които се мислят за подобни и то с голямо самочувствие и мнение за праведни), има много хора в които се усеща разкаянието и дълбоко ви уважавам, но не и другите... Взимам пример от вас (тебе, Амартол...) и се радвам да ви чета нерядко наистина мъдрото мнение, цитати и изобщо постингите, но нерядко се възмущавам от другите и идиотски постинги (ето и аз съдя, а нямам право....)

Спаси Господи!



Тема Re: Аз се извинявамнови [re: Betty]  
Автор TRl ()
Публикувано22.10.02 17:00



Ех, Бети, недей, така, моля те. Въобще няма мъдрост у мен, това просто не е вярно. Ако думите ми са прозвучали като поучение, извинявай, моята "мъдрост" е по-вече светска, и както знаеш тя е безумство за Бога. Позволявам си да опонирам на някои отявлени хулители на Православието не защото имам опит, а защото не мога да трая тия хули. Аз самият нямам духовен наставник и се уча четейки и молейки се, тъй че от мен пример не вземай. Ако четеш внимателно постингите ми, ще се убедиш колко емоции понякога влагам в тях, а това не е много добре - нито за мен, нито за другите.

Мисля, че не трябва да се сърдим на никой, или поне да се опитваме да не се сърдим. Ето, виждаш ли, аз се опитвам да те поучавам за нещо, което аз самият не изпълнявам. Но знам, че това е важно да се прави и го казвам, защото искам да ти помогна. Защото как можем да се обичаме един-други, ако нямаме необходимото търпение и уважение един към друг. Въпреки нечистотията и мръсотията у всеки един от нас. Щом Господ ни търпи такива грешници, кой съм аз, за да проявявам нетърпение към прегрешенията на другите. В по-вечето случаи зад лошите деяния на хората стоят враговете ни, за това нека се стараем, да не им "връзваме кусури".
Първом трябва да се вглеждаме най-вече в самите нас, защото първопричината за всичко, което ни се случва са нашите намерения, т.е. нашите желания, които никой не знае в абсолютна дълбочина освен Един Господ Вседържител Нему слава сега, и винаги и вовеки веков. Амин.

Не взимай мислите ми като поучение, а като помощ от приятел. Нали съветите на приятелите са затова: ако могат да помогнат. Ако пък не ти се нравят, можеш спокойно да не ги приемеш.

Бъди здрава, и успех в добрите начинания.
Още един път прощавай, ако съм те засегнал.

Редактирано от TRl на 22.10.02 17:27.



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: Betty]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 18:51



Betti аз наистине не виждам причина да съм смирен! Това, според мен е абсолютно заблуждение от средните векове: "Бъди смирен пред твоя цар", "Смири се пред църквата", "Бъди смирен пред Бог", а къде отива свободната воля да бъдеш такъв, какъвто си и да поемеш сам повтарям САМ (а не църквата) отговорността на своите действия! Според мен няма грях, дявол, ад, те са измислени да плашата средновековния човек! Има само БОГ, който е всичко е (и ще продължавам да повтарям последното изречение навсякъде и по всеки повод, защото хората са свикнали със страха).

Бог с теб! Обичам те!



Тема Re: Аз се извинявамнови [re: TRl]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 19:01



Защо такова неуважение към себе си Амартоле! Уважавай се ти наистина притежаваш мъдрост и множество добродетели!
А доколкото:

"Щом Господ ни търпи такива грешници"

Господ не само ни търпи, той ни обича безумно! Ние му помагаме да се самоопределя! Надявам се ние да му отвръщаме със същото (да го обичаме безумно)!

БЛАГОДАРЯ ТИ! УЧИТЕЛЮ! БОГ С ТЕБ!



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: Йoдa]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано22.10.02 23:12



Г-не, не се ли виждате как си противорчеите, ако к акто говорите хората са безгрешни, защо им казвате, че са несъвършени??? И ако твърдите, че са безгрешни, значи са съвършени, то защо идвате да им насаждате съвършеност която уж си имат?????????????????????????

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: Аз се извинявамнови [re: Йoдa]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано22.10.02 23:23



г-не пак се издънихте, гузен негонен бяга...... мислите си, че всички правят СПАМ като Вас като пишат от няколко ника и си самоотговарят. Сбъркахте, ТРИ не е Арматол !!!
Още нещо което подсказва дорки колко сте ненаблюдателен !!! И това ли искате да следваме???!!!!???!!!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: Йoдa]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано22.10.02 23:35



Май и Вас неистово Ви плашат, греха, ада и дявола след като сте ги изтрили от съзнанието си...... известна патология в психологията е това, болезнените неща човек ги изтрива от съзнанието си......... да си чул православен християнин да се бои от дявола, от ада или от греха???? Защо да се бои от тях след като неговият БОГ победи смъртта??????????!!!!!!?????????????? Видя ли колко малко си чел?????? Видя ли колко нищо не знаеш????????????? Поогледай се още и ще видиш още колко слабости и болести имаш !!!!!!!!!
И не ни лъжи, че ги нямаш, защото и паразитите и бактериите които се лепят по лицето ти са болести.......!!! Гнойните пъпки също.....дето ти излизат от лошото бръснене......, Косата дето ти пада и побелява....... и тя е признак на греховната ти природа, на повредената ти природа....... това, че не можеш да придадеш един лакът към ръста си.. за какво говори??? Че нямаш такава власт над себе си.... че не си бог... за какъвто се мислиш.......Това са прощалните му думи към теб........ от тук нататък ще те чета само аз...... и когато пропусна да те изтрия и някой друг ;-) Допускането ти в клуба отново зависи само от теб, не си толкова глупав за да прецениш как ще стане това

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.