Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Какво става тук?нови [re: Betty]  
Автор ison ()
Публикувано16.10.02 20:09



Права си, Бети, че не трябва да се осъждаме и обиждаме взаимно. Извинявайте ти и останалите, че и аз съм малко емоционален и лесно се хващам на кошничките на дявола, и един път осъждам, друг път обиждам. Надявам се да ми простите.
Казах за кошничките, защото се сетих за един случай от житието на св.Макарий. Веднъж той си стоял близо до пътя и видял дяволът да минава, носейки кошнички. Св. Макарий го попитал къде отива, а той казал, че отива в манастира, за да изкушава братята. "А за какво са ти кошничките?" -попитал го пак светеца. "Нося подаръци за братята. Ако на един не му харесва едно, му давам друго, което да му хареса"
Кой знае за колко много от кошниците на демоните сме се хванали ние. Но понеже нашите си ни харесват, гледаме да изобличим другите



Много е приятно човек да чуе някоя блага дума, и ми се иска и аз да можех да не осъждам, но се сещам късно



Тема Re: Какво става тук?нови [re: TRl]  
Авторmoi (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 01:09



"Караш ме отново да се замисля дали не е прекалено голям риска да влизам тук търсейки душеполезни контакти и информация. "...

Сам ще си прецениш, но ми се иска да ти знаеш, че чета постингите ти и дори ги търся специално.
И аз нямам с кого да разговарям наяве.

Поздрави!



Тема Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: ison]  
Автор TRl ()
Публикувано17.10.02 07:59



Червеи захаросани - рибки баламосани, или:






Редактирано от TRl на 17.10.02 10:35.



Тема Re: Какво става тук?нови [re: moi]  
Автор TRl ()
Публикувано17.10.02 08:09



Ех, друже та аз нямам дори и опит - моите празнословия са от сферата на светската мъдрост, а тя не е полезна за никой. По преди гледах само да цитирам, но немощен човек като мен се изкушава и започва да "ръси мозък", като изказва често мнението си. А според св. Игнатий, мнението е "изтънчена прелест", от която никой човек не е освободен напълно.

Прегръщам те сърдечно.



Тема Защо с такъв тон?нови [re: Йoдa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.10.02 14:08



Тон на всезнаещ. Идвате тук от протестантски секти, не разбиращи и бъкел /простете за грубата но точна дума/ от православие и ни ПОУЧАВАТЕ във вашите кривини и заблуждения, вместо да задавате въпроси за великото православие.

Добре си ни дошъл Йода! Доста мъка ще ти бъде да влезеш в истината, след като си влязъл в лъжата. И демоните са били създадени като ангели и ти имаш свободна воля да послушаш Бог или СЕБЕ СИ. Извън Православието е не Божественото а ЧОВЕШКОТО.

Остани и чети! От изпъчването губиш...



Тема Re: Какво става тук?нови [re: Йoдa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.10.02 14:17



Грешка е да слушаш себе си и човеци грешници. Православните говорим не от себе си нито от човеци грешници, а от светии, осветени от Светия Дух. Те са единствените тълкуватели на Словото,
защото Сам Бог ги посочи с ръка и ни каза ТЯХ СЛУШАЙТЕ! /Чрез нетленните им благоухаещи мъртви тела/.



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: TRl]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 18:16



А какво става с безусловната Христова любов!

ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИТЕ, СЪС ВСИЧКИТЕ ВИ НЕДОСТАТЪЦИ И ПРЕДИМСТВА
ТАКИВА КАКВИТО СТЕ!



Тема Re: Защо с такъв тон?нови [re: aпocтoл]  
АвторЙoдa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 18:46



Нима в Човешкото не се крие Бог! Нима ние хората не сме създадени от Бог та е лошо да бъдем вън от църквата! А имам език на многознаещ (прости ми Апостоле) защото съм чел доста, защото съм говорил с Бог в сърцето си, защото и без църква съм много щастлив, и ако е грях да искам и всички други около мен да са щастливи, тогава аз съм най-големия грешник!



Тема Re: Защо с такъв тон?нови [re: Йoдa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано18.10.02 10:45



Грешник си защото си непослушен на Словото и на Преданието. Това че се чувстваш щастлив не е нищо. Единобикновен пияница или блудник също е щастлив! Идваш да сееш зараза. Слушай ни или си иди с мир и като дойдеш на себе си, пак ела!

Който говори с бог без послушание на Църквата, ГОВОРИ С ДЕМОНА И НАПРАЗНО СЕ РАДВА!!



Тема Re: Кошнички с примамчета - рибки във тиганчетанови [re: TRl]  
Автор Betty (Az)
Публикувано19.10.02 08:40



Знаех си, че има мъдри хора в клуба, но колко са другите вникнали в написаното и замислили се ? Я виж как продължават хората да се чустват учители и просветители, достойни да съдят...Господ да ги помилва...
Текста е разкошен и наистина мъдър, необходимо е смирението....
Благодаря и Господ да те пази!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.