Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано02.10.02 10:17



Бях обещал на Исон и сега го изпълнявам. Ето няколко чисто православни видения - сами преценете:

1. Ритнах футболна топка с палеца на десния крак и глезена ми се поду – започнах да куцам силно с тоя крак. Тръгвайки за работа и куцайки се молих непрестанно 10-15 минути на Бог да ми покаже, какво съм сгрешил /бидейки уверен, че съм направил грях/. Тъкмо стигнах до градинката пред църквата “Света Троица” на Колю Фичето, и имах вътрешно ярко видение, как минавам край един познат сакат християнин /православен/ и се направих че не го виждам и не му помогнах нито на багажа, нито с нещо друго. А най-чудното беше че той куцаше точно както аз куцах!!! Велик е Бог!

2. Загубих си ключовете на колата и 2-3 месеца не ги намерих. Отидох на църква, когато нямаше почти никой вътре. Поклоних се на Бог и Богородица и на св.Мина /той помага много при загубени вещи/. Застанах до неговата икона и около 20 минути се молих на него, на Бог и на Богородица, но повече на св. Мина. Яви ми се видение, че заключвам колата и понеже бях с грейка без джобове, пуснах ключовете в една стара маратонка, след което я хвърлих в шкафа за обувки! Хвала на Бога и на Неговите светии!

3. Работих с клещи и си защипах ръката с тях и веднага се появи едно топче от вътрешен кръвоизлив. Започнах да се моля да ми покаже Бог къде съм съгрешил. Скоро след това видях как вдигам от земята един орех - един циганин беше го обрулил от обществената градинка - поколебах се дали да го взема или да го оставя и тъй като беше първи орех за годината го прибрах в джоба.
Най-чудното беше че топчето кръв на ръката ми беше като малко орехче...



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: aпocтoл]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 11:09



Bratko,

molja te ne vjarvai mnogo na takiva videnija!
Sigurno sam si chel desetki svidetelstva, kak monasi i mirjani sa bili izkushavani ot besove, koito sa davali 'blagochestivi' videnija s cel - vuzgordjavane (prelest). Mnozina sa poginali ot tova. Ne riskuvash li i ti taka?
Budi bditelen i sledvai suvetite na Otcite, nedei kazva golemi raboti.

'Ето няколко чисто православни видения - сами преценете'

Precenjavam, che ne moga da priema tezi videnija za 'чисто православни'.
Precenjavam, che mozhe da si v goljama opasnost ot prelest i vuzgordjavane, osobeno kato se suchetae s fakta che si zilot-straostilec.
Precenjavam sushto i che moita precenka mozhe da ne e pravilna, ponezhe sum mnogo greshen i plutski chovek, zatova priemi gornoto samo kato lichno mnenie ot prijatel.





Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: aпocтoл]  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 12:00



Мой човек, искаш да кажеш че Бог те е осакатил на 2 пъти, зада ти покаже, че не си пренесъл чантите на някакъв познат (превославен както намираш за необходимо да поясниш, а не някакъв друг - второ качество) и защото си взел от земята някакъв паднал орех.

Не усещаш ли колоко е несъстоятелно това. Ако Бог действа така, не мислиш ли, че бихме могли да го класифицираме като садист???

Мисля, че е най добре да се обърнеш към психиатър за помощ.



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор************ (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 12:02



Какво за Бога означава zilot-straostilec????????? И като си толкова гршен и некомпетентен (ти го твърдиш, не аз) защо си даваш мнението????????



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано02.10.02 12:05



Не казвам големи работи. Ако се молиш за това да си видиш греха, защо да не ти даде милостивият Бог знание за греха ти. Тези видения не ме възгордяват, а смиряват. Протестантските видения нямат нищо общо с това. Нито пък видението в Църквата от св. Мина за намирането на загубени вещи има нещо общо с протестантството. Хич даже.



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: *********]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано02.10.02 12:20



Макар че си с тоя тон на многознаещ пак ще ти отговоря, защото грешиш и съблазняваш други.

Човекът беше православен, защото го познавах от църквата а не казвам че е много по-специален човек, защото е православен. Когато минавах край него ми дойде мисъл да му помогна /може да е пратена от ангела пазител/ но яз я отхвърлих. Това е грях, каза ми Бог. Кое е тук неясното - Бог не ни жали телата, за да ни спаси душата. Който си пази тялото и не приема Божиите леки и по-тежки наказания за полезни, спасението на душата му може да стане химера.

Вдигането на ореха беше КРАЖБА. Този орех не беше мой. И ТОЧНО бях наказан от Бога, за което Му благодаря. Ти се огорчавай от мен и от Божиите наказания колкото си искаш. Аз съм длъжен да се моля за теб и да те поучавам, според силите си.



Тема Welcome back, g-n svjatost!нови [re: ************]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 12:25







Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано02.10.02 13:11



Виж едно мнение на Амортолос, с което и аз се съгласявам, особено що се отнася до виденията - да не се разгласяват пред никой:

"Вярвам че всеки от нас в Православие е преживял поне едно чудо. Никой обаче няма да ти го разкаже по простата причина, че православните мислим - не вярвай на себе си, докато не легнеш в гроба! Пази се от гордостта, дори да виждаш, че мъртви възкръсват поради твои молитви и пр! Разгласяването на чудеса, видения, прозрения и пр е забранено в православието, освен с благословията на духовния отец, или след края на тукашния живот."



Редактирано от TRl на 02.10.02 13:18.



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано02.10.02 15:28



Не съм прочел целия текст, но се съгласявам по принцип. Пуснах ги защото реших че ще бъдат полезни за други да търсят истинската причина на греха и за многото протестанти пък и случая с св Мина. Като изключит този случай /за св. Мина има толкова много случаи/ другите не ме възгордяват а напротив - даже ме излагат... Не мислиш ли че тези случаи може някому да са полезни?



Тема Re: ПРАВОСЛАВНИ ВИДЕНИЯнови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор The Truth Seeker ()
Публикувано02.10.02 18:47



Деянията на апостолите Глава 2
17 "И в последните дни, казва Бог,
Ще излея от Духа Си на всяка твар;
И синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват,
Юношите ви ще виждат видения,
И старците ви ще сънуват сънища;
18 Още и на слугите Си и на слугините Си ще изливам от Духа Си.
В ония дни ще пророкуват.

Истината е една !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.