Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Писмо до Светия Синод на БПЦнови  
Автор TRl ()
Публикувано20.09.02 13:42



Тъй като няма отговор на писмото ми до БПЦ, което изпратих на 11 юли - един път препоръчано по пощата и един път по e-mail на синодалното издателство, то нека поне стане достояние на по-вече хора, най-вече на православните. Ето и самото писмо:

До: Светия Синод на Българската Православна Църква
София - 1090
ул. "Оборище" №4



В името на Отца, и Сина и Светаго Духа
Амин.

О Б Р Ъ Щ Е Н И Е

От раб Божий Атанас, от (следва адрес и телефон)
Относно: Проявеният от някои духовни водачи открито пагубен ДУХ НА ИКУМЕНИЗЪМ при посещението на “папа” Йоан Павел II в България.

Скъпи отци на БПЦ,

Душата ми е прескръбно обезпокоена от изявленията и държанието на някои духовници и пастири в БПЦ – епископи, които с публичните си изявления в защита на икуменическата ерес се превръщат в лъжеепископи.
Ето само част от изявленията:

Доростолски и Червенски митрополит Неофит :
“Тази среща бе среща на добрата воля, на началото на едно сближение, приятелство.
“. . . католическата църква с официалното представителство на православните църкви трябва да провеждат диалога и бъдещото сближение.”
- - - -
Западно и централно европейския митрополит Симеон :

“Ние се възхищаваме на вашия подвиг, подвиг като на А П О С Т О Л,”
каза Западно и централно европейския митрополит Симеон на папа Йоан Павел Втори при гостуването му в "Александър Невски". Той подчерта, че Българската православна църква, която пази с достойнство и чест традицията, е живяла в мир и любов с всички християнски църкви.

- - - -
“Митрополити от Светия Синод посрещнаха папа Йоан Павел Втори пред патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" и го въведоха вътре. При влизането му хорът на храма го П Р И В Е Т С Т В А с православния химн "Ангелите пееха Чиста Дево, радуй ся".

Справка:

(Българска Телеграфна Агенция – новините от 24 май 2002г.)

Скъпи отци на БПЦ,

Моля ви, в името на Пресветата наша Троица, да вземете официално писмено становище по този тъй важен за мен (и за всички миряни) въпрос и да го оповестите официално пред пасомите. Амин.

Като вярвам в смиреномъдрието, което несъмнено мнозина от вас притежават, се надявам с Божията помощ решението да бъде факт в най-скоро време. Използвам случая да изкажа благодарността си на проявилите достойнство епископи, начело с НС Максим, Патриарх Блъгарски по време на срамната за целият наш народ визита.

“Внимавайте, прочее, върху себе си и върху цялото стадо, сред което Дух Светий ви е поставил епископи, да пасете църквата на Господа и Бога, която Той си придоби със Своята кръв.
Защото аз зная, че след заминаването ми ще се втурнат помежду ви люти вълци, които няма да щадят стадото;
па и от вас самите ще се дигнат мъже, които ще говорят изопачено, за да увличат учениците след себе си.
Затова бъдете будни и помнете, че три години денем и нощем не преставах със сълзи да поучавам всекиго едного от вас.
А сега ви предавам, братя, на Бога и на словото на благодатта Му; Той може да ви назидае по-добре и да ви даде наследие между всички осветени”. (Деяния, 20:28-32).
----

“подкрепи ме, и ще се спася; и в Твоите устави непрестанно ще вниквам.
Ти поваляш всички, които отстъпват от Твоите наредби, защото техните хитрини са лъжа.” (Пс., 118:117-118)

Благодатта на Господа нашего Иисуса Христа да бъде с всички вас. Амин.

Слава, чест и поклонение на Пресветата наша Троица сега, и винаги и вовеки веков. Амин.


2002 година от Р.Х., 11 юли

Редактирано от TRl на 20.09.02 13:47.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: TRl]  
Авторricki (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 14:17





nisto cudno, ce nyama otgovor! kakav li gestok smyah e padnal v svetia sinod.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.09.02 14:26



Народът много хубаво го е казал - не чакай от умрял писмо. Жалко, но е факт. И аз съм писал и на мен не ми отговориха. И какво може да ти отговорят - те няма КАКВО да ти отговорят. Техният искрен отговор би трябвало да бъде НИЕ НЕ ВЯРВАМЕ В СВЕТИЯ ДУХ. Иначе как да си обясним техните спокойни отстъпления от Светия Дух на Преданието?! КАК?



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано20.09.02 14:51



Не искам да прибързвам със заключенията.
Предполагам, че писмото въобще не е прието в канцеларията на Св. Синод, защото не получих и обратна разписка. Казах в друга тема за вероятния ред на кореспонденцията, за който ме информира сам уебмастера на синодалното издателство, г-н Косьо: най-вероятно пощата трябва да се доставя лично и там да се заведе по съответния ред. Иначе няма да обърнат внимание на никоя друга кореспонденция. Дори по e-maila.
Ние, самите участници в този клуб претендираме всеки да уважава създаденият в Правилника ред. Нека тогава уважим и създаденият ред и организация на работа и на другите.

Редактирано от TRl на 20.09.02 14:53.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.09.02 15:06



Аз си оставам скептично настроен към ТОЗИ синод, независимо от ТЕХНИЯ ред.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано20.09.02 16:40



Но той е каноничния.
Какъвто народът, такива и пастирите на земната част от Църквата. Причините за това положение са и във всички нас - целокупният АТЕИСТИЧЕН БЪЛГАРСКИ НАРОД, православен само по име, но не и по дух и живот.
Критикарският подход може и да е градивен, но мисля че първо трябва да го насочваме към самите нас, а после да погледнем в паницата на другите.

Поздрави.



Тема Какъвто народът, такива и пастиритенови [re: TRl]  
Автор TRl ()
Публикувано23.09.02 07:51



По повод туй, че нашият български народ е православен само по име, но не и по дух и живот, и заслужава духовните си пастири - такива, които отговарят на духовните му стремежи - се сетих за една интересна и поучителна история, която Родион беше разказал. Ето я:

"Отишли първенци при един владика в края на ХІХ век и му казват:

"Дядо Владика, не си вършиш работата! В еди-кое си село попът се е пропил! Други пък са го чули да псува!", и т.н.
Владиката им отговаря: "Всяка вечер се моля Бог да ми изпраща Ангели да ги ръкополагам, да ви служат. И понеже още не се е случило да дойдат такива, ръкополагам човеци - мъже измежду вашите синове и братя".

Редактирано от TRl на 23.09.02 08:08.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦнови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано30.09.02 13:22



За това да бъде народът атеистичен голяма вина има и синодът. Това не е критикарство, а ЗАДЪЛЖЕНИЕ на църковните настоятели и християните - иначе има опастност да стане тирания на Патриарха - да прави каквото си иска и да нехае за народа и за просвещение и да не наказва провинилите се. Ако ние виждаме, а ние виждаме!! и си мълчим ще имаме ГРЯХ. Ти защо написа писмото - защото чувстваше че не можеше да не го напишеш, нали?! Като напишеш писмото сякаш ги пада тежест от гърба - тази ТЕЖЕСТ това е именно опастността да ти се лепне ГРЯХ, че си мълчал.



Тема Re: Писмо до Светия Синод на БПЦ [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано30.09.02 13:55



Колцина са днес тия, които отварят сърцето си, когато чуят Бог Слово да хлопа на вратата им . Нима има днес в България някой , който да не е чувал за Пресветата наша Троица, на Нея слава сега и вовеки. Амин.
Не искам да вземам позиция и да защитавам някои, но не е и моя работа да обвинявам. Само констатирам. Познавам хора, които дори са чели Писанието, и го критикуват - знаят, но не разбират. Защо? Защото не и с к а т да чуят и да разберат, та да се изцелят и се спасят.
Греха е навлязъл дълбоко в битието ни и хората са станали изключително подвластни на него - до такава степен, че са го залюбили неимоверно много та чак му се прекланят и то ежечасно. И това в наше време се смята за нещо нормално. Времето, в което живеем е много по-различно в сравнение дори с времето отпреди само един век.

Редактирано от TRl на 30.09.02 14:05.



Тема Каквито пастирите, такъв и народът!нови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано30.09.02 14:20



Примерът е хубав, но той касае личните грехове на свещениците. Но днес, когато се нарушават Правилата на Църквата и то от най-високо ниво, когато епископи и игумени и богослови могат да просвещават, а не просвещават, когато народът няма познание, а те имат, а си мълчат, когато младежите отиват в секти, а Църквата линее, как да извиним епископите. Кой е по-виновен за сегашното състояние на църквата - народът, коъто почти нищо не знае или епископите, които би трябвало да знаят ВСИЧКО?

Преди да стана старостилец 8 години говорих и писах без никакъв ответ от никакво ниво! А защо днес пътувам 1 час с кола за църква /параклис без ток/, вместо да вървя пеш 10 минути до прекрасен храм, ако можеш сам си отговори. Явно е едно -или съм луд или съм ревностен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.