Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Браво на вестникарите!  
Автор Betty (Az)
Публикувано23.09.02 11:38



Кръстова гора- предизвикателство и мисия!



Заглавие в църковен вестник ! Та според БПЦ Кръстова гора свято място омешано с кебапчета ли е последно или бесовско сборище? Или пак някой " Ентелигентен" и "православен" списвач се изказва неподготвен?

И как може да се споменава това бесовско сборище с добър тон изобщо? Иначе няма да е лошо всеки грешник, мародер, еретик, иноверец, хулител и какъвто се сетиш, без ПОКАЯНИЕ, без МОЛИТВА, без ИЗПОВЕД, без ПРИЧАСТИЕ да отиде на проклетото място и за една нощ да стане като новороден! Здрав като бик, прогледнал, проходил, etc....

Та на въпроса: Какво мисли Българската Православна Църква за това място, та чак го рекламира във вестника си?
Да беше поне в.Шок!



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Betty]  
Автор ison ()
Публикувано23.09.02 11:48



Права си, тука са се изложили яко!(вестникарите)




Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: ison]  
Автор Betty (Az)
Публикувано23.09.02 12:07



Е нямат ли си редакционна колегия, главен редактор, който поне минимално да пази имиджа на официалната църква на България?

Как може да си позволят подобно нещо, ако не го подкрепя официално църквата? Всички знаем за поклоненията организирани от свещеници от БПЦ. И в крайна сметка в собственият им вестник излиза на 1-ва страница реклама тип ала "Кока Кола- ела, играй и спечели 2+1!" !

Някой задава ли си въпроса- Така ли се спасяват душите? Без покаяние, а само с награда пътуване до Лъки- градът на късмета!
Не мога да повярвам, че няма кой да се грижи за статийте в този вестник! Достоверност, напътствия...Да не говорим колко силно Църквата отрича сънищата и ги приема за дяволски видения! Всички знаят за какво става въпрос с Кръстова гора...



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Betty]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано23.09.02 12:30



Не мисля, че са се изложили !!!

В Кръстова гора има православен храм, което означава, че там има и православие има Го и Господа. Това, че ходят разни хора за да чувстват енергии или да гледат чудеса, по никакъв начин не осквернява Светото Православие. Такива ги има във всеки един храм, по всяко време. И аз смятам, че Кръстова гора имено може да се използва за благовестие, това наистина е най-посещаваното православно място. Имам приятелче, кото организира екскурзии до там, и съответно докато са в автобуса (а и през цялото време докато са заедно) надълго и на широко им обяснява за какво става дума !!!

п.с. за Георги Тодоров гарантирам лично !!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 23.09.02 12:36.



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Betty]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано23.09.02 12:40



Къде видя, че подкрепя сънищата, напротив........ дори казва, че трябва да се изобличава:

"Парацърковният кич не се ражда на Кръстова гора. А ние, православните християни, можем да направим много, щото той да умира
там."


Хех, ама ти прочете ли я тази статия вообще?
Виж, колко ги подкрепя чудесата (както ти твърдиш), и какво му отношението към Св.Причастие, което разбира се той споменава като едно от най-важните неща (дето според теб хич не се отблеязва):

"Да помогнат на наивните търсачи на чудеса да се срещнат в евхаристията с най-голямото, най-истинското и най-спасителното чудо - Боговъплъщението."


Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 23.09.02 12:43.



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Betty]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 13:19



Betty, dusha, pak si slozhila chernite ochila:

Svali gi i procheti vnimatelno i DVETE statii v CV po temata! Vtorata se naricha:

Кръстова Гора:
история,святост...
и камък за препъване



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Gergi]  
Автор TRl ()
Публикувано23.09.02 13:40



Статията май наистина не е толкова "повърхностна".




Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Gergi]  
Автор Betty (Az)
Публикувано23.09.02 17:50



Гери не знаеш ли как е открито "святото" място?- чрез сънища ...
Аз съм попрочела достатъчно за това място, където и мюсюлмани се лекуват и всякакви... За какво си говориме изобщо?- предлагам да не сменяме темата.
И какво гарантираш за авторът? Може добре да го познаваш само, гаранция, че не е заблуден ли даваш или че е 100% праведен?

За парацърковния кич- ами много ясно и на Успение Богородично и пред Драгалевския манастир го има и на Илинден в Княжево...

А за последните- отричайки официално (не искам да бъда груба) сънищата, защо заради един сън са издигнати храмовете там? Пък и поклонници водят...

Нещо май не ме разбираш..- имам предвид, как може всеки да се лекува без покаяние и без да смята да промени живота си и да служи на Бог! Това от Бога ли е или бесовска работа? За "чудесата"- ами такива се очакват и от антихриста...И предвид съня, че там има част от Кръста....


Ако не се разбираме за какво си говорим- (без бой :-))) няма да споря и да влизаме в недоразумения!


Бог да ни пази!

Редактирано от Betty на 23.09.02 18:19.



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор Betty (Az)
Публикувано23.09.02 17:50



Прочела съм ги



Тема Re: Браво на вестникарите!нови [re: Betty]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано24.09.02 08:10



Права си разбира се, но мисля че статията защитава точно твоята теза. А това кое място как се е явило и на кого. Нима не знаеш на Бъкстон как е построен храма? Тука има повече знаещи от мен могат да разкажат..... Няма никакво значени как е явен и открит даден храм, щом е храм и щом се служи на Истинския Бог, този храм е Негов !!! Сам Бог освещава всичките нечистотии които е имало, има и ще има........За какво мислиш, че като влезне живонто в храма, след това се прави освещаване........отново !!!

А за Георги Тодоров гарантирам във всяко едно отношение. Не, че съм му адвокат, имам честта лично да го познавам !

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.