Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Когато човек скъса с Църквата, бъдещето му е тъмнонови  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 23:18



За това съм напълно сигурен. "Ако и Църквата не послуша, да ти бъде като езичник и митар" - казано към евреите, това е било все едно заповед да не общуват по никой начин с такъв човек, та ако ще не с хули и подигравки, а със благословии и благожелания да ги засипва. Да не поздравяваме дори такива пише Апостолът. Така че...



Тема Без п о с л у ш а н и е към Църквата няма спасение [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор TRl ()
Публикувано19.09.02 11:56



"Извън Църквата, без послушание към Нея - няма спасение."





Тема Re: Без п о с л у ш а н и е към Църквата няма спасениенови [re: TRl]  
АвторCkoт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 12:57



Знаеш ли, сега се замислих и колко страшни са думите на Апостола: "не ги поздравявайте"...Значи /ако е 1:1 по смисъл верен превода, трябва да видим оригинала/ дори да пожелаеш здраве на еретика не е добре. Това, което трябва да му желаеш, е да се обърне и да види истината...



Тема Развратници и неверници - еретици и езичницинови [re: Ckoт]  
Автор TRl ()
Публикувано19.09.02 13:21



Той и митрополит Филарет ни припомня, да страним от еретици, и по възможност да не се събираме с езичници (може би за последните има в пред вид да не се събираме излишно, "на раздумка", както например в наше време е типично да видиш следната картина: група невярващи седнали на масата да ядат и да пият, като същевремено празнословят до полуда):

"Не подражавай на развратените. Не взимай пример от тях, отклонявай се от близост с тях. Б е з н у ж д а не се събирай с невярващи - неверието е заразно."



Тема Уточнениенови [re: Ckoт]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.09.02 14:20



Не е точно. Говорих с един богослов и той цитира светия /не го запомних/ че след като посъветваме няколко пъти еретика ДА СЕ РАЗДЕЛИМ С НЕГО С ЛЮБОВ! Не се знае човекът може след време да се обърне, а не точно сега.

Подобно нещо казах и аз - ако кротко ме попитат за Православен отговор по даден техен въпрос ще отговоря. На хули - няма смъсъл - дори Гергана трябва веднага да ги изтрива. Тоест - да им пожелаем ДОБРОТО!



Тема Re: Уточнениенови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано19.09.02 15:32



Че ние кога сме се събирали с еретици, че да се разделяме с тях..
Имало е съвети за обръщане към истините - нали това означава да бъдеш ближен - да "сториш милост" на човека - т.е. да проявиш милосърдие, като му подадеш ръка за да се спаси.
Хубаво е човек да помага за спасението на другите, но според заповедите в Закона. Ние всички тук, обаче, сякаш попрекаляваме със съветите. Заповядано е да не се прекалява със съветите спрямо еретиците - да се посъветва веднъж и дваж, и ако еретика не приема, да се страни и да се бяга далеч от такъв. Защото да не би да дойде момент, когато вече само "досаждаме" и вместо да поеме ръката ни за спасение, развратения да ни я дръпне и ни погуби, т.е. вместо да се обърне към истините, може да се обърне към самият съветващ и нападайки го, да го "разкъса". (Мат., 7:6).

Господи, помилуй нас, грешните.

Редактирано от TRl на 19.09.02 15:46.



Тема Re: Уточнениенови [re: TRl]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 16:20



Аз съм раздвоен по въпроса дали трябва да се отговаря не за друго, ами заради минаващите. Ясно е, че ти, апостол или кой да е православен няма да се съблазни от "изобличенията" на еретика или от "доводите му", че не трябва да почитаме св. Богородица например. Но минаващите, а те явно не са толкова малко - ако видят една камара "доводи", че не бива да се кланяме на "мъртви светии", както беше писал един нещастен човек, без православен отговор - те няма ли да се съблазнят и да помислят, че православните просто няма какво да кажат в защита на вярата си? От друга страна, страх ме е да не провокирам ожесточаване в ереста у нашите гости, като им опонирам. Много деликатен въпрос. Особено без благословение от Епископ да седна да споря по догматични въпроси...



Тема Re: Уточнениенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор TRl ()
Публикувано19.09.02 17:09



Не знам какво да ти кажа.
Знам само, че пустиножителите са бягали далеч от света, търсейки безмълвие, т.е. мълчание. И така са били по-близо до Бога.
Ние тук в стремежа си да помагаме, говорим и много излишни приказки.
Човек, ако заслужава да открие истините, Бог знае как да му ги покаже - такъв е предузнат от Него, защото единствено Той вижда всичко в сърцата на всички.

Който заслужава да получи заблуда, то е възможно да остане до края си заблуден. Защото такива са намеренията му - да слугува на греха и лъжата.

Кои пътища ще избере човек, зависи от собствените му намерения (желания) чийто източник е свободната му воля, т.е. изборът на всеки един човек зависи от самия него.

Защото съблазни трябва да идват, за да бъде всеки изпитван според намеренията си.

Редактирано от TRl на 19.09.02 17:33.



Тема Re: Когато човек скъса с Църквата, бъдещето му е тъмнонови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор ~!@$%^* (жгмц)
Публикувано19.09.02 21:37



Ето че православните многознайковци пак се издъниха. В Библията падналата и развратна църква е наречена Вавилон и вярващите са призовани да излязат от нея - Откр. 14 гл. Всеки, който чуе истината, но продължи да си стои във вавилонската блудница, е обречен да прекара вечността заедно със Сатана и падналите му ангели.
Аз не познавам по-порочна и развратна църква от православната. Ако ти познаваш някоя такава, моля да ме осведомиш.

Редактирано от ~!@$%^* на 19.09.02 21:41.



Тема Re: И нагледният пример за това довтасанови [re: ~!@$%^*]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 22:55



без да го викаме.

Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дим да исчезнут, яко тает воск от лица огня, тако да погибнут бесы от лица любящих Бога, а праведницы да возвеселятся.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.