Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: От авторанови [re: 3M]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 23:49



Безумнико, явно не познаваш писанията, защото едва ли отваряш Библията си(ако изобшо имаш такава). За това не правиш разлика в понятията, и вярата ти е нищожна.

"И тъй, вярата е от слушане, а слушането от словото Божие."
Дори и вярата ни не е от нас, а от Бога. За това за вяра сред православните и дума не може да става, защото НИКОЙ не чете словото, за това и не може да повярва, а всеки слуша какво му казава недоучилия поп или прфесорите в Духовната Академия, или някои Доктор по философия.,

Прочети Галатяни трета глава, където апостол Павел критикува християните за заблудата си, че делата спасяват. Обръщенията им към тях могат да се считат и за грубовати - "несмислен галатяни"(foolish galatians - King James 1611), или "неразумни галатяни" (Библия на Св. Синод- 1991)

Законът, за който православните толкова много говрята (и НИКОЙ не спазва изцяло) не е даден за спасение а, "стана нам детеводител към Христа да се ОПРАВДАЕМ ЧРЕЗ ВЯРАТА, но след идването на вярата НЕ СМЕ вече под детеводител." Законът ни е даден за да разбетрем, че със собствени сили не можем да достигнем съвършенство и спасение. За това и старозаветната практика на свещениците е била да поднасят жертва всяка година за отлагането на наказанието за греховете на еврейския народ за още една година.

" А то, че НИКОЙ не се оправдава чрез закона пред Бога, явно е по това че "праведният чрез вяра ще живее". И законът не е от вяра:....."

"А праведният чрез вярата ще живее, и ако се дръпне някой назад, не ще да благоволи в него душата ми." Евреи 10:38

За Бога, научете се да четете и престанете да заблуждавате хората с бабини деветини!



Тема Re: От авторанови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано10.10.02 11:15



Колко православни познаваш и откъде имаш понятие колко четат Библията? Говориш за православни, попове, епископи и пр като че си бил и пребил между тях. Да не си като милиционера от вица - дето гледал през ключалката.
Освен това - ако Библията е достатъчна за спасението ни - къде бе друже си тръгнал да ни проповядваш ти? Защо се отмеляваш да отваряш уста да ни поучаваш в своето жалко "предание" от 50-60 години, след като Писанието е достатъчно? Изпрати ни по-добре по една синодална Библия, че моята се поразкъса от четене и е вече за подвързване.

Scio Qui credidi


Тема Re: От авторанови [re: Aмapтoл]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 20:20



" Защото невежите ще ги убие тяхното упорство, а глупците ще ги погуби тяхната безгрижност." Притчи 1:32

" Ето шест неща, които Господ мрази - дори седем, които са гнусота за душата Му: очи горделиви, език лъжлив и ръце, които проливат невина кръв,сърце, което кове зли кроежи, нозе, които бързо тичат към злодейство,лъжесвидетел, който надумва лъжи, и оня, който сее раздор между братя." Притчи 6:16-19

Бог не се нуждае от твоята помощ. Сапсението е САМО чрез вяра в Исус Христос, нищо повече. И Библията е достатъчна за да ти даде информация за спасението. Ако не се доверяваш на Словото, това означава, че не смяташ, че Библията е именно Божието Слово, сиреч, не си вярващ. Защото това е първото условие на вярата, да знаеш кое е Божието Слово.

И мюсулманите си имат Коран, но за да разберат какво е писано в Корана, трябва да ходят при ходжата, който от своя страна трябва да чете хадити, за да обясни какво е писано в Корана. Майтап, не ти ли напомня за традициите на православието, за което Библията явно не е достатъчна....?

Очите ви за слепи за истината и сърцето - закоравено, за това и Бог ви е оставил да тънете в мизерията на незнанието.

" Бог се противи на горделивите, а на смирените дава благодат"Яков 4:6 и същото е повторено в 1 Петър 5:5. Интересно е защо ли Бог е повторил думите си?!

Православните не четат Библията "Защото словото Божие е живо и действено и е по-остро от всеки двуостър меч:то прониква до раздяла на душа и дух, на стави и мозък, и преценява помисли и намерения сърдечни." (Евреи 4:12) и разкрива нечестивостта им. А кой иска да се чувства некомфортно? Това го казвам с пълното знание, че има и изключения от правилото, но дори и тези изключения са заслепени от гордостта си да признаят явната истина.

Казваш че четеш и познаваш Словото, а не видях никакъв аргумент (освен просташко заяждане) по стиховете, които написах в предишния си постинг и който ЯВНО показват разликата между Закона и Спасението чрез вяра.

Бог е Любов, но още Бог е справедлив и мрази греха. Нямам намерение да показвам "знания" за Словото, защото съм нищо в сравнение с други християни, но не мога да мълча "като знаем страха Господен (terror в King James 1611), нив вразумяваме човеците, а за Бога сме явни;..."

Който има уши да слуша....



Тема Re: За "срещу иконоборците"нови [re: dimension]  
Авторgateman (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 18:28



МАЙНАТА ВИ лицемерни гадове. Заради вас държавата е на такова дередже. Вие сте срам за човешкия род. Обърнали сте манастирите на хомосексуални сборища, за да пречите на търсещите усамотение, обърнали сте църквите на идолопоклоннически сборища. Кажете ми какво прави една бабичка като влезе в църквата, вместо да се помоли на бог първо, тя целува икони (идоли). Каква духовност може да дадете на хората, като вашите свещеници пият, развратничат и се облажват за сметка на маловерието на хората. И какво ме плашите с някакви дяволи, ад и подобни простотии, оставете тези глупости овреме. Аз Знам Истината - БОГ Е ДАЛ НА ВСЕКИ ПРАВО НА СВОБОДЕН ИЗБОР, без да ни плаши с подобни простотии. За какъв х-й са ми икони, накакви картинки пред които да коленича. Ха-Ха-Ха.



Тема Re: От авторанови [re: Лykчo]  
АвторGateman (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 18:34



Ти си луд за връзване бе! За какво православие става дума тук! То отдавна умря - има-няма в началото на века. Къде ме връщаш ти. Левак. Хората имат нужда от църква, която ходи до хората, а не хората да ходят при църквата. Огледай се бе! Къде е духовността на днешния българин.



Тема Re: От авторанови [re: Aмapтoл]  
АвторGateman (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 18:39



Миришеш на мухъл бе!



Тема Re: От авторанови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано12.10.02 10:51



Като как трябва да изглежда аргумента? Да изтегля св. Писание от някой сайт /представи си, даже и King George Translation ми е позната/ и да ти го стоваря на главата?

Scio Qui credidi


Тема Re: От авторанови [re: Gateman]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано12.10.02 10:54



Не като тебе на майчино мляко и сополки, а?

Scio Qui credidi


Тема Re: От авторанови [re: Aмapтoл]  
Авторdimensnion (Нерегистриран)
Публикувано13.10.02 07:30



Нямаш ли си Библия в къщи? А, забравих, на православните не им трябва Библия; те не вярват, че това е съвършеното Слово Божие.



Тема Re: От авторанови [re: dimensnion]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано13.10.02 17:59



От 25 години насам всеки ден чета поне по една глава от Новия Завет и по една катизма от Псалтира. Пропускам това правило в редки, извънредни случаи. По-рядко отварям Пророците, Иисус син сирахов, Притчите. Освен синодралната, имам няколко протестантски библии - "ревизирани" издания, които са ми интересни с изопачаването на текста на много места. Имам и паралелна - на английски и шведски език - библия, която си донесох от една командировка в Швеция.
Е? Пак бих те попитал - колко православни познаваш, та така горделиво говориш по техен адрес? 10? 100? 1000? Обобщенията ти са бетер речите на Тодор Живков на времето.

Scio Qui credidi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.