Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: За "срещу иконоборците"нови [re: ison]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 08:35



Във всеки случай не го пише в Библията, но широко се практикува и проповядва от католицизма, ортодоксалната църква и останалите религии по света.

Молитва към себе си няма да напиша, защото не вярвам, че молбите към светците вършат работа, а едва ли можеш да ми покажеш пример в Библията за някой, който се моли на светци. Когато се моля, аз се моля директно на Бога. А пък вие си търсете посредници, като нямате директна връзка....



Тема Re: За "срещу иконоборците"нови [re: dimension]  
Автор ison ()
Публикувано06.10.02 10:15



Разбирам те много добре, защото твоите твърдения съм ги чувал от много хора, заедно с още много доводи, в подкрепа на тях. Няма да те убеждавам в нищо, защото тези спорове не водят до нищо. И двете страни вместо да се вслушват в другия, не го слушат, а проявяват изобретателност в търсенето на цитати от Библията за потвърждение на собствената си теза.
Но не ти ли се струва малко странно твърдението, че не се основава на Библията почитането на св. Икони?

Излиза, че всичките монаси и пустинници, които цял живот не са се занимавали с нищо друго, освен с изучаване на Библията и борба със стърастите, са пропуснали този момент???

Не ставай смешен!

Редактирано от ison на 06.10.02 10:20.



Тема Re: За "срещу иконоборците"/DIMENSIONнови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано06.10.02 11:49



....Павел, призван апостол Иисус Христов по воля Божия, и брат Состен -
2. на църквата Божия в Коринт, на осветените в Христа Иисуса, на призваните светии, заедно с всички ония, които призовават името на Господа нашего Иисуса Христа на всяко място, у тях и у нас -
3. благодат вам и мир от Бога Отца нашего и от Господа Иисуса Христа.

?? Кои са призваните светии и кои са всички ония, които призовават името на Господа??

Scio Qui credidi


Тема Re: За "срещу иконоборците"/dimension2нови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано06.10.02 11:56



Можеш ли да цитираш - къде се проповядва подобно нещо? Аз мога да ти цитирам един Православен източник:
.....Бъдете изпълнители на словото, а не само слушатели, мамещи сами себе си.
23. Защото, който слуша словото и го не изпълнява, той прилича на човек, който гледа естественото си лице в огледало:
24. погледне се, отмине, и веднага забравя, какъв е бил.
25. Но който вникне в съвършения закон на свободата и пребъде в него, той, бидейки незабравлив слушател, а изпълнител на делото, ще бъде блажен в действията си.
.....Тъй и вярата, ако няма дела, сама по себе си е мъртва.
18. Но ще рече някой: ти имаш вяра, пък аз имам дела; покажи ми вярата си без твоите дела, и аз ще ти покажа вярата си от моите дела.
19. Ти вярваш, че Бог е един: добре правиш; и бесовете вярват, и треперят.
20. Но искаш ли да разбереш, о суетни човече, че вярата без дела е мъртва?
21. Нали с дела се оправда Авраам, нашият отец, като положи върху жертвеника сина си Исаака?
22. Видиш ли, че вярата съдействуваше на делата му, и чрез делата вярата стана съвършена?
23. И изпълни се Писанието, което казва: "повярва Авраам на Бога, и това му се вмени за оправдание", и той бъде наречен приятел Божий.
24. Видите ли, че човек се оправдава с дела, а не само с вяра?
25. Също тъй нали с дела се оправда и блудницата Раав, като прие съгледвачите и ги изведе по друг път?
26. Защото, както тялото без дух е мъртво, тъй и вярата без дела е мъртва.

Scio Qui credidi


Тема Re: За "срещу иконоборците"/dimension2нови [re: Aмapтoл]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 09:29



Тема по въпроса за изкуплението с дела или вяра не е от вчера и се използва много умело от Дявола да заблуди хората. Не забравяй, че основно подчертах нуждата от добри дела, но те не са изкупление, а за доказателство на вярата ти и за свидетелство за тези, които не са повярвали още.

Не забравяй, че Библията им различни диспенсации и три основни групи хора:евреи, езичници и христяни, Различните текстове се отнасят за различните групи и объркването им води до фатални доктринални грешки.

По отношение за спасението, виж какво пише в Ефесяни 2:8, 9, 10 . Ние сме спасени по благодат с ВЯРА, това е ДАР Божии, НЕ от ДЕЛА, за да не се похвали никой. Ние сме Негово творение В ИСУС ХРИСТОС ЗА ДОБРИ ДЕЛА.

Вярата без дела е мъртва и това икой не го отрича, аз говоря за това, че чрез добри дела НИКОЙ не се е спасил, не и в Периода на Милостта, в който се намираме сега. Ако не си поварвал със сърцето си, няма никаква промяна, и всичко което вършиш е напусто, защото Бог гледа на сърце и всичката ни правда за него е като мръсна дреха (Исая 64:6) В King James BIble думите са ощ епо-силни и там вместо дреха е употребена думата парцали ( But we are all as an unclean thing, and all our righteousnesses are as filthy rags; and we all do fade as a leaf; and our iniquities, like the wind, have taken us away.)

ПО върпоса за спазването на Божиите заповеди за спасение и за вършенето на добри дела: В поланието на Яков 2:10 се казва следното:
"Защото който упази всичкия закон, и прегреши в едно, повинен бива във всичко."

Никой не може да спази всичко, което е писано във закона. Никой не е безгрешен, а за греха заплатата е смърт, но изкуплението е чрез вяра в Исус Христос, в това, че той е единствената жертва за греха ни, и да не се доверяваме на делата си, и на това, че добрината ни ще натежи на везната. Когато се явиш пред Страшния Съд единственото ти оправание ще бъде че си повярвал в Христос и си се доверил на неговата саможертва.



Тема Re: За "срещу иконоборците"/DIMENSIONнови [re: Aмapтoл]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 09:34



Не разбирам какво не разбираш от въпросния цитат. Или не можеш да правиш прост граматически разбор на изреченията??? Не четеш ли, че тези които са повярвали в Христос са ОСВЕТЕНИ и са призвани светии. Или трябва да превключа и на друг език???



Тема От авторанови [re: dimension]  
АвторЛykчo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 18:16



Абе, хора, аз дето го сложих това на сайта за обща полза изрично написах на ония ******** да не си правят труда да се заяждат (знаеме им мъдруванията и до какво водят), ама вие защо се хванахте да спорите с тях? Те са сектанти и такива ще си останат. "по-лесно ще вразумиш добитъка, нежели еретик" - знаете ли кой и кога го е казал?

Редактирано от Gergi на 08.10.02 19:44.



Тема Re: От авторанови [re: Лykчo]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 08:05



Авторе, изглежда не си запознат със значението на думата секта. Православната църква също спада към тази категория, да не говорим, че има подсекти в сектата "Православие". Съветвам те да се поразвориш из Български Тълковен Речник, а ако това не ти е достатъчно може да попрегледаш и Webster Dictionary.

Не ми се чини да си много на ти и с добрите обноски, като съдя по културата ти на писане. Не си спомням да има написано от мен опредление за православните, особено в обидна форма. Нека да спазим добрия тон и благочестивост ( на каквито УЖ учи православната църква?!)

Явно като няма с какво да докажеш и защитиш тезата си, започваш да нападаш с обиди, опредления и безпочвени обвинения. Това ми напомня за фарисеите, които като не можаха да намерят основателни причини, разпънаха НЕВИННИЯ ХРИСТОС за да оправдаят нечестивостта си.



Тема Re: От авторанови [re: dimension]  
Автор3M (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 20:10



Почти уцели за спасението: само че е по БЛАГОДАТ чрез вяра. Така че спасението не е от твоята вяра, а е от Божията БЛАГОДАТ.
И не обиждай православните, иначе "протестант" става мръсна дума.
С уважение - 3М



Тема Re: За "срещу иконоборците"/dimension2нови [re: dimension]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано09.10.02 23:31



И защо мислиш, че не съм повярвал в сърцето си? Кое ти дава основание да го твърдиш?

Scio Qui credidi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.