Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: Az]  
Авторfreemason (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 13:30



kakvo tolkova stava ako se promeni kalendarat? kakvo e nedopustimoto ako savpadnat sluchajno dve dati (koeto po princip e nevazmozhno, zashtoto evrejskata pasha vsiaka godina e na razlichna data)? goljamo vajkane za edin kalendar. po-dobre se vajkaj zashto sveshtenicite pretupvat liturgiite ili zashto osnovnata im rabota e da varvjat s diskosa za pomoshtite, koito posle ne otchitat nikade (primer: cherkvichkata "Sveti Nikolaj", kojato imashe chuden sveshtenik, no otskoro tam e edin ot geroite na Botev).



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: freemason]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 13:45



Просто прочети по-горните ми постинги и ще разбереш....



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: freemason]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано17.09.02 13:57



Познавам много добре "Св.Николай" и свещениците там. Доскоро служеше о.Димитър, който излезе в пенсия. Сега служат о. Кирил и един друг, на когото не знам името. не се досещам, какво общо имат те с героите на Ботев.



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: Cвeтпeн]  
Авторfreemason (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 14:02



Otec Dimitar beshe naistina zabelezhitelen sveshtenik pomoemu.

Noviat sveshtenik otec Kiril i pomagashtiat mu po-mlad sveshteniksa "geroite na Botev". Ne mi e po vkusa srebroljubieto mu, kakto i sakrashtavenoto na sluzhbite/ resp. vidimoto im pretupvane.



Тема Re: Икуменизъм в действие/azнови [re: Az]  
Авторfreemason (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 14:07



prochetoh gi, za da pisha - no iavno e vapros na razlichno mnenie.



Тема За дългите материалинови [re: TRl]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано17.09.02 14:10



моля всички да н е публикуват цели статии и брошури в клуба. Много е трудно да се чете и няма време. нека се посочват темите и евентуално - линкове или библиографските данни на статиите. Така всеки ще може да ги прочете, когато е свободен.



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: freemason]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано17.09.02 14:24



Учудвам се на това мнение. Имам много добро впечатление за о.Кирил. не живея постоянно в София, зимно и лятно време съм там и ходя на службите в "Св.Николай". Не забелязвам претупване (например, параклиса на св.Богородица там се служи най-обстойно в сравнение с всички други църкви, в които съм ходил)



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: Az]  
Автор TRl ()
Публикувано17.09.02 14:42



Това не е вярно, което казваш, че: "защото както знаеш по новия календар много пъти еврейската Пасха съвпада с Православната Пасха". По григорианският календар да, но БПЦ е приела смесения календар, тъй, че Великден си е по юлианският календар и винаги е след юдейската Пасха.
Имаше дискусии по тази тема преди, предполагам че не си ги чела. Можеш да потърсиш назад по темите за "църковен календар".
Аз самият доскоро бях "старостилец" и все още съм за връщане на стария календар. Но не всичко ще се оправи с календара, според мен, защото и сега доколкото ми е известно, а и тук е ставало въпрос, е дадено правото на всяка енория по искане на мнозинството от енориашите да извършва богослужението по стария стил.
Има и други хора, подобни на мен, аз не съм единственият.

Редактирано от TRl на 17.09.02 14:46.



Тема Re: За дългите материали - страница?нови [re: Cвeтпeн]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 14:41



Исон имаше идея за страница?



Тема Re: Икуменизъм в действиенови [re: TRl]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 14:45



И аз съм от тях...и не знам как да повдигнем или поставим въпроса за календаря. Излизането от ССЦ, слава Богу, вече е факт. Въпросът е за Църквата отвътре. Много е добра статията на протоиерей Лебедев. Другият сайт ми беше познат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.