Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Защо протестантите и католиците...нови  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано29.08.02 15:56



...толкова много обичат да обвиняват Православната църква и въобще тези които наричат себе си православни?
Защо и ние не ги попитаме в какво става в техният блажен свят? Това че в Англия, Италия, Франция, Скандинавието хомосексуализма е добил размери до почти 30% от населението, че брака се е размил до некакви карикатурни очертания, че извънбрачния и предибрачния секс е вече "тяхно изконно право", че да псуваш Папата, да използнаш името Му (Джийзъс се чува под път и над път) за щяло и не си е най-обичайна практика, че съвсем нормално е протестански свещеници да свързват в брак хомосексуалисти (май пак по Скандинавието беше това)? М? Къде е протестанството да просвещава ТАМ където падението е стигнало до такава степен, че нашето тук си е направо детска работа?
Някой гледал ли е проповедите неделя сутрин по CNBC, ако не бъркам телевизията, за това че профита е божия промисъл? М?
Това не мога да разбера.
А Булгаре, вземи та ми го обясни. Може и други.

Dear uncle's red-headed pumpkins!!!

Редактирано от _skydiver_ на 29.08.02 15:58.



Тема Re: Защо протестантите и католиците...нови [re: _skydiver_]  
Автор ison (pr.term.)
Публикувано29.08.02 17:48



И на мен не ми е ясно

Редактирано от ison на 29.08.02 18:08.



Тема Re: Защо протестантите и католиците...нови [re: _skydiver_]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 21:24



Даааа, за неверието Бог допуска тия содомски истории: Римляни 1:26. Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено;
27. също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда.
28. А понеже се не опитаха да имат Бога в разума си, то Бог ги предаде на извратен ум - да вършат онова, що не прилича,
29. бидейки изпълнени с всяка неправда, блудство, лукавство, користолюбие, злоба; пълни със завист, убийство, разпри, измама, злонравие;
30. бидейки клюкари, клеветници, богомразци, ругатели, горделивци, самохвалци, изобретатели на зло, непослушни към родители,
31. безразсъдни, вероломни, недружелюбни, непримирими, немилостиви.
32. Те, ако и да знаят правдата Божия, именно, че тия, които вършат такива дела, са достойни за смърт, пак не само ги вършат, но са и благосклонни към ония, които ги вършат.



Тема Защото вървят по утъпкания път на правосл. братянови [re: _skydiver_]  
Автор Бyлraaap Бyлraaap (Царствен)
Публикувано29.08.02 22:41



Ти да не би да искаш да кажеш, че българският народ е по-благочестив от финландския такъв? Или от швейцарския?

Не мога да разбера, толкова ли не усещаш къде ти е проблемата? Разбираш ли какво се получава, когато някой се опита да свърже религиозна и национална принадлежност. Доколкото ми е известно, в Западна Европа само около 3 % от населението посещава редовно някакъв вид богослужение. Ако твърдиш, че в България положението е по-добро, значи досега си живял на Марс. В щатите този процент е около 42. При това е почти неизменен за последните 50 години.

Защо ли си хабя, да ти отговарям на въпроси, на които самият ти знаеш отговора. Аз мога да отговарям единствено за църквата, която посещавам. Знам, че там провинилите се в кражба, прелюбодейство или употреба на наркотици, алкохол и цигари биват изключвани. После имената им се заличават от църковните списъци и по този начин църквата заявява пред света, че няма нищо общо с отстъпниците.

Би ли ми обяснил какво се случва с православните педофили, хомосексуалисти, серийни убийци, изнасилвачи, трафиканти на дрога и всякаква друга църковна фауна? По какъв начин местната им църква (хахаха как звучи в православните уши) се е разграничила от тях и от греховете им. Ако ли пък не е взела никакви мерки, тогава защо се е наложило Христос да даде на църквата правото да "връзва" и "развързва"?

Друг пък избягвай да задавш въпроси автоголове? Кофти е някак си сам да се изобличаваш

П.С. Ти верваш ли, че 80 % от булгарското население е православно? Всъщност имаш ли въобще представа колко души в България изповядват православието? Ако случайно знаеш отговора, бързо го съобщи на националната статистика и на Светия Синод, защото там имат някои по-особени мнения.



Тема Re: Защото вървят по утъпкания път на правосл. братянови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 23:35



Пак го хванаха ония...да не ги споменавам нощем.



Тема Re: Защото вървят по утъпкания път на правосл. братянови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано30.08.02 00:32



Хех, а защо вашата църква се явява като съдник на земята? Не беше ли това най-ВИСШО право на Бога? Който гледа на сърце, защото е безкрайно милостив и приема и в последният час, гледа на стремежа към ревност, а не на грешната ни природа. Защото ако гледаше на грешната ни природа и въздаваше според това което сме си заслужили, нямаше да праща единородния си Син за да ни даде спасението си ДАРОМ. Защото Господ знае немощите ни, а и затова в мнозина случаи праща такива грехове за смирение. Нима не разбираш, че там където няма грешници - няма и смирение, а кое е обратното на смирението - много чуждо на Бога ???

Тук ми е най-любим пасажа с блудинцата където сам Господ се застъпва за нея пред готовата тълпа да я убие с камъни, тъй като такъв е бил Моисеевият закон. Ще кажеш - тя не е била "новородена" преди това, но след това се е зарекла да не греши повече, нима мислиш че вторият и третият път Господ няма да я помилва, когато тя е искренна в покаянието си, което е дотолкова засилено именно заради силната и пристрастеност към греха от който сама не може да се избави. Или мислиш, че той грехът е ръка за ръка с разума, еееехххх и къде отива съвършеното човешко създание което освен разум е и сетива......и за наше съжаление греха е срастнал с цялото ни естество сиреч най-вече със сетивата.......на тях разума може да заповядва, но без Божия помощ този процес е почти невъзможен.

А и не ми кавай, че който е повярвал е спасен, защото след като имате случаи на "отписване" - значи......някой не е станал безгрешен от този факт...... мдам....искам да кажа, че борбата с греховете е дълъг процес костващ целият ни живот....... защото ако ставаше в миг лечението от греховете, повече нямаше да има нужда да се живее на таз земя..... мдааааммммм

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Фарисейщинанови [re: Gergi]  
Автор TRl ()
Публикувано30.08.02 08:14



А не са ли книжниците и фарисеите тия, които са довели блудницата, за да се опитват да и з к у ш а в а т Господа, "та да имат с какво да Го о б в и н я в а т"?

"А Иисус се наведе надолу и пишеше с пръст по земята, без да обръща на тях внимание. "

Редактирано от TRl на 30.08.02 08:18.



Тема Е, не е честнонови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано30.08.02 10:56



Ти каза:
Ти да не би да искаш да кажеш, че българският народ е по-благочестив от финландския такъв? Или от швейцарския?
Не знам. Откъде мога да знам? Не познавам из основи финландците нито пък техният начин на живот повече от това което съм гледал по Дискавъри. Не мога да правя изводи и по това, че днес защото те живеят по-добре от нас, са по-благочестиви. Преди 40 години ако финландците са живели в дървени къщи и са се хранело основно с горски мед и етилов алкохол, това че правят днес Нокиа едва ли е защото са много по-благочестиви от нас.
Обичаш да свързваш действия и следствия но само от днешна гледна точка. Но погледнато в преспективата на времето звучи глупаво всичко това което пишеш, и то най-вече по отношение на Православието.
Да, знам че едва ли повече от 3% от европейците и българите ходят на редовни богослужение. Това за Америка доста се си поизсилил, процента въобще не е верен. Но няма значение.
Мойта приказка беше друга. Много обичате вие, новопокръстените, да обвинявате за това си действие православните, като като такива визирате не сам Църквата, но и вашите роднини, хората около вас, и въобще булгарите, както обичаш да се изразяваш. Не се ли усещаш, че същите обвинения, бих казал в пъти по-тежки се отнасят и за западноевропейците и американците, т.е. вашите учители или пастори са представители на същите тези нации.
И тук се изпусна:
Аз мога да отговарям единствено за църквата, която посещавам. Знам, че там провинилите се в кражба, прелюбодейство или употреба на наркотици, алкохол и цигари биват изключвани. После имената им се заличават от църковните списъци и по този начин църквата заявява пред света, че няма нищо общо с отстъпниците.
Добре, тук имам няколко въпроса:
1. Сигурен ли си, че твоята Църква е по-добра от Православната, щом се отнася по такъв начин към провинилите се и съгрешилите? Повече ми прилича на пионерска организация, прощавай. Едно време по такъв начин постъпи с мен комсомолската ми организация, защото слушах Джилда Харолд по Свободна Европа.
2. Ти кога имаше общение с Православната църква, с хора които са православни не само на думи?
3. А потърси ли ги?
За по нататъшните ти въпроси мисля че дадох отговор. Какви мерки според теб трябва да взема църквата към православните педофили, хомосексуалисти, серийни убийци, изнасилвачи, трафиканти на дрога и всякаква друга църковна фауна? Да ги изключва? Да ги пребива от кютек докато не се поправят? М? Или да дава опрощение на покаялите се?
И раздели ги двете понятия! Православно вярващи и живеещи и православно идентифициращи се. Примерно в Германия може само 3% от хората да ходят на църква, но всеки, абсолютно всеки ще ти каже дали е протестант или католик. И това е държавата където религиозната принадлежност няма никакво значение нито при общуване, нито при брак, нито като статус.
И какво се получава, ние сега да вземем да се смеем освен на германците, с думите: Ха-ха-ха, пък един протестантски свещеник в Аусбаум да знаете какво е правил, изнасилвал момченца, вижте каква е протестанството, ха-ха-ха. М?

Dear uncle's red-headed pumpkins!!!


Тема Re: Е, не е честнонови [re: _skydiver_]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 13:44



Твърде добре! Вулгара си намери, каквото търсеше. Спокоен и аргументиран отговор. Браво Скайдайвър!
Между другото. Класическите лютерани в Германия - спомена Германия, та се сетих - въвели обряд на "развенчание" - т.е. църковен развод, при който в обратен ред, както при венчанието се разменят пръстени - обручение и пр. и пр., така тука обратно се отричат от обетите си за вярност, врйъщат си пръстените и пр.
"Сатанинската меса" на южнофренските еретици от ХІІІ век май е включвала "обратни действия" - вместо влизане в "олтара" на сатанинската църква отдясно, влизат отляво, и то вървейки заднешком и пр.



Тема Re: Защо протестантите и католиците...нови [re: _skydiver_]  
Авторskydiver (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 19:55



Сигурно е така. Нищо чудно. Те се извъртат така да не изтърват членовете си или да привличат нови. Примерно такива като Булгара, човек по политически причини дълбоко разочаровани от средата си. (предполагам, ако греша, се извинявам).
Не съм богослов и ми е трудно да определя некои неща, които ги правят някои църкви, дали са сатанински или не.
Благодаря за поздравленията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.