Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ти каза...нови [re: odolam]  
Автор saskja ()
Публикувано03.09.02 16:42



"гдето бяха златната кандилница и ковчегът на завета, отвсякъде обкован със злато, в който бяха златната стомна, съдържаща манната, Аароновият жезъл, който процъфтя, и плочите на завета;
5 и над него бяха херувимите на Божията слава, които осеняваха умилистивилището; за които не е сега време да говорим подробно."

Ще ми обясниш ли защо след като Господ сам е казал да не си правим кумири и идоли, и да не им служим, в неговия храм са се пазели ковчега, Аароновият жезъл? Защо Давид и "цял Израил внасяше ковчега на завета с възклицания, при звукове от рог, тръби и кимвали, свирейки на псалтири и гусли."? Защо евреите са имали свещенни съдове?
Първа книга Паралипоменон, глава 28: "Беше ми на сърце да построя дом за покой на ковчега на завета Господен, и за подножие на нозете на нашия Бог, и приготвих потребното за градеж." - Защо ще строи дом за покой на ковчег?
Защо Господ каза на Мойсей: "направи си (медна) змия и я окачи на върлина, като знаме, и (кога ухапе някого змия) ухапаният, щом я погледне, ще остане жив."?

Обясни ми според теб всички тези работи идоли ли са били? Какво е идол? Защото явно, че нито ковчега, нито змията са били идоли, нито свещените съдове.



Тема Re: Пещерата на Платоннови [re: odolam]  
АвторCkoт (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 17:19



Одоламе, ти ще ме хвърлиш в клуб Метафизика. Значи "рожби ехиднини" означава реалност - че бащите или майките на фарисеите са били змии-ехидни?
Да не комансираме изобщо.
А защо наистеня като ник си избрал името на тоа еврейски град?



Тема Re: Пещерата на Платоннови [re: Ckoт]  
Автор odolam ()
Публикувано03.09.02 17:31



да, 'рожби ехиднини' е духовна реалност, понеже на друго място Исус каза че не бащите и майките им са змии а че "Вие сте от баща дявола".

и пак да кажа - символното говорене в Новия Завет не е символно служение на Бога. има разлика. даже няма прилика между двете.

одолам не е град. ти кажи какво е

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Ти каза...нови [re: saskja]  
Автор odolam ()
Публикувано03.09.02 17:39



точно така. нито едно от нещата, които САМ ГОСПОД заръча да се направят в скинията и по-късно в храма не беше идол. (друг е въпросът че по-късно евреите направиха и змията на Моисей и храма на Соломон в идоли - именно защото в сърцето на човека е нужна истинска промяна). това прочее не бяха идоли, защото сам Господ ги беше заръчал да се направят и то не за да ги почитат, а за да служат като символи и преобрази на една по-голяма реалност, която вече е ТУК. след като имаме реалността и първообраза не ни трябват преобразите, това е посланието към евреите всъщност.

амин

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема И аз да ти продължа мисълта...нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано03.09.02 18:34



Нещата не са самоцел, но целта е Спасението на човека. За това дойде Христос, за това умря, за това възкръсна. Няма да ми омръзне да го повтарям, белким някой го чул, все пак, и го осъзнал...
Ми хайде, нека те предизвикам - ми давай, да ги горим Библиите тогава, както провокативно предлагаш ... НО, да си остане условието - останалото от раннохристиянското време остане такова, каквото е било, каквото е описано в Деяния на Апостолите, например. Нека сме изпълнени със Святия Дух, така, както Апостолите бяха изпълнени, нека от ръцете ни се изцеляват болните и нека в Името Христово падат връзките на греха... Нека дързостно свидетелстваме за Христос... И тогава, мили ми приятелю, всичко, което е било написано на хартията, ще бъде написано "на плочите на сърцата ни". И вместо да го говорим, ние ще го живеем.
Опаа... Страшничко, а? Даже да си го помислиш... Спокойно, не си поливай Библията с вода, няма да палим нищо.



Тема Re: Ти каза...нови [re: odolam]  
Автор saskja ()
Публикувано03.09.02 19:11



"защото сам Господ ги беше заръчал да се направят " - идоли ли заръча да се направят. Попитах те какво е идол и защо Господ е казал на евреите да си ги направят? Пак те питам, какво е идол?



Тема Re: Ти каза...нови [re: saskja]  
Автор saskja ()
Публикувано03.09.02 19:18



И друго ми обясни - защо като кръвотечивата се допря до ДРЕХАТА НА ХРИСТОС (при положение че е имала първообраза жив пред себе си) тя се изцери, а Той я похвали за вярата? Как е могла да си помисли, че от дрехата Му може да получи изцеление?



Тема Защо си губим времето?нови [re: Castor]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано03.09.02 19:21



Защо си губим времето с такива спорове? Нито протестнатите ще разберат защо ние почитаме св.икони и св. мощи, нито ние нещо ново научаваме от целия спор! Който не иска - нека не ги почита,а ние "чрез вяра проумяваме" че това са Божии светини.



Тема Re: Защо си губим времето?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор saskja ()
Публикувано03.09.02 19:32



Може току виж да се замислят и да разберат. Поне да не ги наричат идоли, това най ме възмущава.



Тема Re: Ти каза...нови [re: odolam]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 19:35



Прочетох. Мешана скара - истини, полуистини и явни заблуди. Най-важното е, че от 2405 се осъзнава един съдбоносен факт:

<<...мисля,че смисъла на Господната трапеза се пренебрегва в неправославните църкви.Мисля,че тяло и кръв Христови е по-подходящо от "символ на Христовото тяло и кръв">>

Т.е. разбираме че освен Православна Църква, пазителка на истината, която вече 2 хилядолетия живее ``от Евхаристия до Евхаристия``, има и неправославни църкви, в които освен всичко друго ``смисъла на Господната трапеза се пренебрегва``.
Бихме само добавили, че такава фактически няма, понеже не е реално тайнство, което 1. не се признава за тайнство, 2. не се извършва правилно и 3. от упълномощен служител с апостолско приемство.
Още-повече когато се касае за ``Тайнството на тайнствата`` - святата Божествена Евхаристия.
Мерси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.