Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Братя и сестринови  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 23:26



православни, прегледах постингите от последните дни и се ужасих. Наистина апостол е прав - не бива да отговаряме на хулни постинги едно че ние самите се огрешаваме, второ че даваме съблазън на обладаните от хулните демони. Има наистина хора, които не са добре, обладани са от дух на богохулство и всеки повод да ги предизвикаме може би ни прави малко виновни за тяхното състояние..
Разбира се, от себе си почвам и се заричам да не отговарям на такива постинги. Ако ме забележите да се увличам в безсмислени дрязги с "Куку", "Булгар", "Поп Ставри" и пр, окажете милост и ме прекъснете - напомнете ми, че не бива да съблазнявам ближния.
Бог да ни помилва всички.



Тема 100% te podkrepjam!нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 01:28







Тема Рибата, червеят и Рибарят.нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор TRl ()
Публикувано23.08.02 07:37



Така е, "връзваме се" подобно риба на червей. А в цялата работа победител е примамващият Рибар.



Тема Re: Братя и сестринови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 10:27



Аз също го предложих това някъде и меко казано "гласувам с две ръце".
За съжаление не съм укрепнала във вярата, има много да уча и да чета, и такива постинги биха ми се отразили пагубно. Все още изповядвам многото стари грехове, за да си позволя по този начин да трупам нови и то от едната глупава невъздържаност. За това и пуснах една тема за това къде мога да общувам с духовни (укрепнали във вярата) хора от които да се науча на хубави и спасителни неща. Когато чета постингите на тези хора излизам извън кожата си (грях), а особено раздразнително ми действа "поп ставри". Т.е. освен, че той е в грях, четейки го и аз влизам.



Тема Ама ти се чете, а?нови [re: Az]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано23.08.02 21:56



Интересно, какво пък грешно намери да четеш "Поп Ставри"? Лошо е да си отвориш очите и да видиш това, което е, и да се ужасиш, че не е това, което претендира, че е? Това вярно може да те ядоса, ама гнева тук си е съвсем оправдан. Ако е ревност за Божието ...



Тема Re: Братя и сестринови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
АвторБивш пpaвocлaвeн (Нерегистриран)
Публикувано23.08.02 23:05



Едно е да не искаш да отговаряш на хули и клевети, друго е да си затваряш очите за очевидните пороци и падение на православната църква.



Тема Re: Братя и сестри [re: Бивш пpaвocлaвeн]  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано24.08.02 00:56



Пороци, могат да имат хората, но не и самата църква!!!
За падение на Православната църква също не може да се говори, защото тя е стълб и крепило на истината. Коя друга "църква" пази апостолските правила и решенията на Вселенските събори без да допуска никакви нововъведения???
В Православната църква има много хора, които са гешни, порочни, и т. н. пред това не трябва да си затваряме очите, но на църква човек ходи заради Бога, а не заради хората, така, че не виждам какъв е проблема.

Нека оставим злобата и се обединим в любовта към Бога и Православната вяра!


Тема Re: Vsushnost ne!нови [re: Castor]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 03:23



Castor, ne oshakvah takuv posting ot teb, chesno.
Kakvo vsushnost zashtitavash: bezumeca Stavri, bezumijata na Stavri ili bezumieto da se chete i otgovarja na Stavri?




Тема Не, не ми се чете...нови [re: Castor]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 09:38



Но за да влезна в час с темата, или опровеганието (винаги добрите хора го опровергават ) искам, не искам го чета, четейки Богохулството се ядосвам и от едното и от другото влизам в грях.

"Лошо е да си отвориш очите и да видиш това, което е, и да се ужасиш, че не е това, което претендира, че е? "- Да лошо е да виждаш, че има такива хора (трябва да се молиме за тях) и то в клуб Православие, идващи тук за да доказват нещо грешно, колко е правилно (протестанство- измислица на бедния Лутер, създал си собствена религия, нямаща нищо общо с Истината, за да му е угодна, както и на последователите му).
Гнева неможе да бъде оправдан от христянска гледна точка, защото той е грях и то голям, той е противното на сърце смирено и съкрушено и е част от бесовските козни.



Тема Re: Vsushnost ne!нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано24.08.02 22:54



Аз не защитавам нещо или някого. Въпросите, които задава Ставри, съм си ги задавал преди много години...
"Православните", които описва Ставри, са огромната част от всички православни. Това не са православни, това не са християни. Дали Ставри е безумец и дали говори безумства - това не ме интересува. Интересува ме това, което интересуваше и Христос - спасението на хората.
Ако си православен и си отвориш очите за някои неща, или ще ги затвориш бързо и ще кажеш "Нищо не съм видял, нищо не съм видял...", или сериозно ще се замислиш.
Защо толкова се притеснявате всички православни от такива като Ставри? Той е почти безобиден за вас. Нима вашето спасение зависи от това, какво казва Ставри? ВИЕ НАЛИ НЕ СТЕ КАТО ТЕЗИ, ЗА КОИТО ТОЙ ГОВОРИ? Тогава защо се притеснявате?
Ама ако се притеснявате, че това, което той говори, някак си хвърля някаква сянка върху славата и светлината на Православието ... ами има за какво, има за какво...


Редактирано от Castor на 24.08.02 22:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.