Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: За знаенетонови [re: aпocтoл]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано22.08.02 11:58



Забелязала съм, че в духовността по някакъв начин времето е спряло. Там медиите нямат много власт, дето и онзи г-н Ставри не може да разбере защо не е желателно по църкви и манастири да се снима. За Православието не е характерен този дух на забързаност или торопливост (както казват руснаците), защото този дух е противен на духа на мира, т.е. обратен. Забързаността на съвремието създава много смутове в душите на хората, неврози, притеснения и т.н. Мисля, че и от тази гледна точка е добре, че православието е доста далеко от медиите, то просто не е за там, нито пък те са за православието. Още повече, че медиите доста изопачават каквито и да са факти в тяхна полза.
Да не говорим, че нашите медии бидейки явно неправославни, няма начин как да знаят за нашите старци при положение, че ние самите православни не си ги знаем.

Но определно смятам, че духовниците и старците (истинските) не ламтят за слава-особено медийна, защото не могат да понесат този забързан начин на живот без дух на мир !!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: Луд, та му е леко, е твоето.нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано22.08.02 11:57



Уморих се да говоря на протестанти - те не чуват - от едно ухо влиза от другото излиза. Те са съвършени християни - съвършенните не се развиват, те нямат нужда от това. Защо пак да ти казвам че в БИБЛИЯТА пише "да държиш здраво преданието" - какво от това че го пише, ами какво е това предание... Ами какви са тези 85 правила на апостолите - ами не са ли фалшиви... Ама наистина ли Светият Дух е създал Преданието - въпросите за вас нямат край.

След апостолите до 1620 година нима не е имало църква Христова и ако е имало къде е тя сега? И как е живяла 1600 години без правила?

Защо се правиш на пиян свещеник за да обиждаш Православието, тоест Църквата Христова? Ако си сложа име "ПАСТОР ПЕДОФИЛ" и почна да ругая в Християнство протестантите, няма ли да ги обидя незаслужено?

Дори само името си да оставиш и да спреш ругателствата пак няма да ти отговарям нито дума, защото ти скверниш чистотата на Божията Църква и Христовата вяра /ДОРИ САМО С ИМЕТО СИ/.

Смени си името, задавай въпроси по вярата, тогава ДА! Сега НЕ!



Тема Re: За знаенетонови [re: aпocтoл]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 16:03



Хареса ми тоя ник, той е смирен.
Знаеш какво отговорил св. Иосиф Оптински - "Защо днес няма велики старци?" - "Защото няма велики послушници".
Знаеш и какво пише св. Игнатий Брянчанинов - отстъплението е допуснато от Бога, не опитвай да го спреш с немощната си ръка.



Тема Re: Добре че поне си признаваш проблеманови [re: Пoп Cтaвpи]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 16:05



И какво правите - един друг се наставлявате от богатия си жизнен опит?



Тема Re: Луд, та му е леко, е твоето.нови [re: Пoп Cтaвpи]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 16:10



Ще трябва да знаеш, че първата икона "Йерусалимска" е нарисувана от Св. Лука ЕВАНГЕЛИСТЪТ.
Не говори наизуст.



Тема Re: За знаенетонови [re: Gergi]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано22.08.02 17:31



Не се съгласявам. Когато свърши своите позвизи светията е отворен за света - той почва да пише писма, книги, да говори и на хора и на царе и на патриарси... Защо не е хванал микрофона - ЗАЩОТО ГО Е НЯМАЛО! Само затова. Ако беше жив св. Антоний Великий той щеше да иска да говори всеки ден по радиото и телевизията. Какво по-хубаво от това Словото да покрие веднага за един миг цяла България, цялата земя! Техниката не е само за сатана, а и за божествените неща - просто ги няма хората.

Не беше прав и игумена на манастира Рилския да спира камерите и да иска пари. Можеше да застане пред тях и да говори за празника Успение на св Иван Рилски, за вярата, за спасението, да каже думи за ПРОБУДА на заспалите българи... Щеше да го чуе цял народ и много може би щяха да повярват и да отидат на поклонение в манастира ... Щеше да угоди на Бог. Да ти предложат да говориш на цяла България за Христос и ти да откажеш, защото не ти дават пари /при тая умираща или умряла наша духовност/ ТОВА АЗ НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА. За мен това е огромен грях - аз нямаше да говоря само ако бях умрял. Да му прости Господ и да го вразуми!

Тук не става дума за слава - ти можеш да говориш и без да се възгордяваш. Обратното за мен е безумие - да си стоиш кротко в манастира - и да знаеш че атеизма изгори всичко наоколо - че той този пожар ще изгори и тебе - о, игумене неразумни! Ще идват при тебе само обичащите пиене и ядене на чист въздух... И това време май че е вече дошло!

Начена ли да ме разбираш?...



Тема Re: За знаенетонови [re: aпocтoл]  
АвторHoв в kлyбa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 17:40



Апостоле, ти беше ли там, когато дядо Иоан Драговитийски е отказал да разреши снимките з а р а д и п а р и? Това, че тъй казали по първа програма /между другото, по бТВ съобщиха случая малко по-различно/, не означава автоматично, че е вярно. Моралът и нивото на нашите журналисти са такива, че така докладван, инцидентът беше едва ли не оставен великодушно незабелязан.
Ако си спомням добре, още при влизане в монастира има табела, която очите ти може да извади, че снимането е изрично забранено без съответното разрешение. Такива табели има - безброй са историческите места по света, където ги има - музеи, исторически сгради, вкл и действащи, и пр. и пр.



Тема Re: За знаенетонови [re: Gergi]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 17:49



Герги, прощавай, че се намесвам, то това за 400-500 "истински православни" ми прозвуча...някак си. Спомни си пророк Илия, който мислел, че единствен останал верен на Бога, и неговия живот искат за вземат. Какво му откри Бог: Седем хиляди мъже имам, които не са преклонили коляно пред Ваала. повярвай, че и извън София има много, много истински православни, някои по-строги и ревностни, други по-"либерални", преживели съмнения и падения...но единственият непростим грях е неизповяданият.
Е, ако под истински православни разбираш хора с морална святост, то е друго. Но пък и аз не разбирам някакви разкапани напълно грешници, които кой знае от какви мотиви са се закичили с табела православни.



Тема Re: Жал ми е...нови [re: Castor]  
АвторПpaвocлaвeн ckoт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 17:58



Как според тебе ще дойде на себе си Апостол - като влезе в "спасителната" протестанска вяра на някоя от многобройните секти ли?



Тема Ами...нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано22.08.02 18:21



Не, разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.