Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Licemerieto na "nabojniqt"нови  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 23:42



Sled zabranata na veroizpovedaniata po vreme na komunizma, sega vse po-veqe hora se obrastat kwm religiata(otkrito). Kolko viarvat v BOG, kolko ot tiah sa proqeli Bibliata ot naqaloto do krai i kolko ot tiah sa razbrali Bibliata i kolko ot tiah sa Prilojili zakonite i preporwkite na BOG kwm tiah????????????????????
Az mislia qe sa malcina, ta dori i sred popovete

Http://nottoopreatty.org


Kalina



Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: Kalina]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 12:09



Калина, Библията е книга, която се чете цял живот, не можем като протестантите да се хвалим колко пъти сме я прочели. Важното е човек да я осмисли и разбере, а това не става за ден-два.
Същото важи и за духовния живот. Погрешно е мнението, че като станеш християнин веднага ставаш по-добър и тотално се променяш /макар че има и такива примери/. Това е трудна борба със себе си, един път на самоусъвършенстване, лишения, отказване от собствената воля... Но с Божията помощ всичко е възможно!
Не мисли, че всички са лицемери, има много чисти хора с ревностни сърца! Иди в някоя църква и ще ги видиш!



Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: PPP]  
Автор odolam ()
Публикувано24.07.02 13:12



dobre protestantite se hvaleli kolko sa ja cheli, a redno li e edin hristijanin da ne ja e prochel dori vednaj cjalata ? za kakvo li ja e pisal Bog ? ...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: Kalina]  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано24.07.02 23:48



Аз ходя на църква и не ми пука дали някой ме смата за лицемер.
Ходя, ЗАЩОТО ТАКА МИ ХАРЕСВА:)

Нека оставим злобата и се обединим в любовта към Бога и Православната вяра!


Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: odolam]  
Автор The Truth Seeker ()
Публикувано25.07.02 13:34



И като е прочете дали ще стане по-добър?
Не можеш да налагаш на хората да четат. Ако искат. За тези които не искат да четат има братя които са по-напред във вярата и ще им обяснят. Има и Бог който можеш да попиташ.
От къде мислиш че са се пръкнали толкова секти. Именно от такова четене. Чете и си измисля тълкования вместо да се допита до Бог в молитва или до по-мъдър брат.

П.П. секти - изкривена вяра. Пример - Моон. Надявам се да съм точен.
Протестантите също са християни. Както и православните и католиците.

Истината е една !!!


Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: pravoslaventerminato]  
Автор darksoul (Dark fighter)
Публикувано31.07.02 19:19



hodi6 za6toto taka sa te vazpitali !!!

Blessed be with the Power of Darkness !


Тема Ти пък какво правиш тука?нови [re: darksoul]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 14:59



Кой те възпита да се покланяш на силата на тъмнината /Тъмнината означава сатаната/?

Кой от нас научен да гледа към Светлината, ще бъде луд да Я остави и да ръгне като овен към тъмнината?!

Ела на себе си!



Тема Да не осъждаме ближниянови [re: Kalina]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 15:27



Виждам, Калина, че тепърва тръгваш по Пътя и нормално е да ти се струва, че си напреднала много, а другите са лицемери, на това е демонска мисъл. Прогони я - не осъждай ближния, а се смири пред Словото, което говори че ще бъдеш виновна за геената огнена. И Одолам правилно каза че православннте по-малко четем Библията, а това не е добро. И ако протестантите не могат да тълкуват Словото правилно, то ние можем! Нашите светии хем ни оставиха прекрасни тълкувания със Светия Дух, хем ДНЕС са живи на Небето и ВЕДНАГА могат да ни помогнат, ако ги търсим искрено и с вяра.

Да се молим за братята не тъй ревностни, както на нас ни се иска, защото и ние не сме така ревностни както на Бог Му се иска...



Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: The Truth Seeker]  
Автор odolam ()
Публикувано01.08.02 15:34



според мен има повече секти заради нечетене на Библията отколкото от четене.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Licemerieto na "nabojniqt"нови [re: darksoul]  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано01.08.02 16:08



Не можах да разбера, кой ме е възпитал да ходя на църква, при положение, че в семейството ми всички са невярващи???
Бих те посъветвал, когато говориш да се опираш на факти, а не да си правиш свободни съчинения!!!

Редактирано от pravoslaventerminator на 01.08.02 16:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.