Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Не убивайнови  
Автор Бyлraaap Бyлraaap (Алцхаймер)
Публикувано23.07.02 22:14



Хубаво е казал Ботев, че православните са скотове. Днес двама свещеници убиха трети, защото бил от противния синод. Педофилските скандали в Америка направо бледнеят. Ето, това е истинското лице на православието. Никое друго изповедание не може да каже, че собствените му свещеножители се самоизтребват.
Аз не съм православен и никога няма да бъда.

Казват:обещахте за 800 дни да обърнете и подредите всичко.Никога не съм обещавал нещо подобно


Тема Re: Не убивайнови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано24.07.02 08:39



Ей, а бе не видяхте ли, не научихте ли вече колко умело властта манипулира чоешкото мнение, това на народа. Аман от медийност и реклама насочена към сензация. Айде помислете малко ПАК !

Такова чудо в 2000 история на православно християнство не е било, а бе по комунизма имаше повече уважение към православието!

Още бебето не се е родило, а те го изхвърлиха с мръсната вода.

Само се чудя от къде пак започна да се прокрадва идеята за Пименовия синод, колко е праведен, хрисим и беззащитен- АЙДЕ БЕ !!

А когато господата от тъй наречения алтернативен синод стреляха по студенти-богослови (в това число и мои приятлеки) които пазеха Митрополията за да не я превземат, А, какво ще ми кажеш за това?????? Писа ли се за него, НЕ, и няма и да се пише, защото всичко е въпрос на интерси !!!!

Кога прокоратурата доказа кой е убиец и кой не е?
Много собре сте запознати с буйния характер на македонци, а още повече и колко много голяма част от народа "обича" свещениците и колко е "загрижен" за тях било от единия или от другия синод. Това е по-зле и от комунизма, и ако това не са Пименовци-готови на всичко за да заграбят това дет не е техно-та дори и да убият техен си (това последното е само предположение, правете разлика ВСЕ ПАК), тогава помислете колко много врагове има само по себе си православието.

Не ви ли идва на ум, колко години разкол синода на Максим си мълчи и търпи и оставя да бъде разкъсвана плътта на Църквата, как може да очаквате подобно деяние СЕГА, след стотици години робство и безкръвна борба (от страна на Църквата). Църквата никога не си е мълчала когато става въпрос за Истината- ТОВА Е НЕЙНОТО ОРЪЖИЕ, запомнете го !!!!!!!!!!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема въпрос от невеж !нови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 17:38



къде точно Ботев е казал такова нещо ??? със същите думи ???




Тема Re: Не убивайнови [re: Gergi]  
Автор Бyлraaap Бyлraaap (Царчок)
Публикувано24.07.02 18:30



Някъде в горния постинг прочете ли защита на Пименовия синод. Аз говоря за православието. Споменавам един факт, на който не можеш да отговориш. Православието е единствената религия в България, чийто свещенослужителите се самоизтребват. Ако знаеш някои други, моля те да ми ги посочиш.
Какво можеш да очакваш от секта, която е зачената с насилие и е утвърдена е с насилие. Между другото, православието започва да изгаря еретици далеч преди католиците. Примерът с Василий Врач е само един от многото.
Та затова православието трябва да се изхвърли заедно с мръсната вода и с всичките си брадати бебета, с всичките си езически атрибути, пияни попове, развратни монаси, крадливи синодални старци и семинаристи гейове.

Казват:обещахте за 800 дни да обърнете и подредите всичко.Никога не съм обещавал нещо подобно


Тема Re: Не убивайнови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано24.07.02 18:35



За добро или лошо, но 1100 години българската култура е свързана с православието. Че негови представители си позволяват да се излагат (още не говоря за убийството), не е повод да го сритаме, както е паднало - и институциите имат кризисни моменти, нали така?
А по случая... ами пак е следствие от кризата в православната църква. Все пак трябва да има внимателен подбор на хората, които ще стават свещеници - това е призвание, не е професия.
Не, не съм сигурен, че това е лицето на православието. познавам много свестни православни свещеници, дори те да са ВСИЧКИТЕ, ЕДИНСТВЕНИТЕ свестни от цялата църква, пак сърце не ми дава да кажа нещо подобно на това, което казваш ти.
Разбирам те де - и аз съм възмутен и засрамен от дългогодишната безизходица с това разцепление. Ама не си ли твърде краен?



Тема Re: Не убивайнови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано24.07.02 18:37



И това е вярно. И все пак - нито едно ли хубаво нещо не виждаш в православната църква?
В случая не вземам страна. Изяснявам си позициите на страните. Затова питам. Смятам, че опонентите ти се отплеснаха. Но още не мога да разбера откъде толкова разрушителен жар у теб.



Тема Re: Не убивайнови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано24.07.02 18:47



Видях как ти опонират по въпроса във форум "Политика". Съпоставих ги с възраженията тук.
Нямам повече въпроси.
И мен ме е яд като тебе. Не искам да се съгласявам с теб, но фактите са упорито нещо. Прав си. Пиша го със съжаление - все пак имах някакви хилавички изгладнели илюзийки, ама като видях аргументите на DJRB... Мани-мани.



Тема Отговор от вежнови [re: чoвek]  
Автор Бyлraaap Бyлraaap (Царчок)
Публикувано24.07.02 22:05



Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове;

Казват:обещахте за 800 дни да обърнете и подредите всичко.Никога не съм обещавал нещо подобно


Тема Re: Не убивайнови [re: Sharkan]  
Автор Бyлraaap Бyлraaap (Царчок)
Публикувано24.07.02 22:16



България е свързана с православието не за добро или за лошо, а само за лошо. Нека поставим разделителната линия в Европа между православие и друго християнство и ще открием, че е само за лошо.

Православната институция е в криза през последните 1100 години. Като почнеш с рязането на глави и избиването на еретици, минеш през слугинажа пред всяка държавна власт и купуването на свещенически санове (За справка Софроний Врачански) и стигнеш до днешното тотално загниване. Аз поне не знам период от време, когато православната църква да не е била в криза.

Аз още не познавам свестни свещеници. Ако ти познаваш такива - блазе ти. Никога ли не си виждал свещеник на погребение как мънка и пелтечи и когато хората са съкрушени от скръб и го питат колко му дължат, той казва: "Колкото обичате." После слага банкнотата в джоба на мазния си панталон и отваря найлоновите торби, за да му ги напълнят с житце, питки, кюфтета, сладки и други блакинки. Същото се повтаря и на изнасянето на 9-ия, 40-ия ден, третия шестия и деветия месец, една година и т.н. Бизнес, та дрънка...

Не ми се говори за свещениците крадци, монасите зоофили и богословите педали. Такъв Содом и Гомор няма в нито една друга религия. Католиците педофили са само някакво жалко подобие на православните си събратя. Абе, жалка и гнусна работа....

Казват:обещахте за 800 дни да обърнете и подредите всичко.Никога не съм обещавал нещо подобно

Редактирано от Бyлraaap Бyлraaap на 24.07.02 22:17.



Тема Re: Не убивайнови [re: Бyлraaap Бyлraaap]  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано24.07.02 23:32



Господ Иисус Христос е казал на св. ап. Петър, че ще се втурнат люти вълци, които няма да щадят стадото.
За съжаление, това , което е станало, по някакъв начин изразява състоянието на Българската църква в настоящото време, и нищо чудно, че толкова малко хора влизат в нея, при положение, че има такива свещеници. Няма смисъл да си затваряме очите-фактите са такива.
Но аз не влизам в православната църква заради свещениците. Не съм православен заради свещениците. Аз съм православен, защото вярвам, че тази църква е единствената, която е запазила чисто и неповредено Светоотеческото учение, което ни учи как да се пазим от това да не станем като тези свещеници(ако някой ми каже, че не трябва да ги осъждам, защото са свещеници ще му се изсмея, ако бяха нямаше така да постъпят!)
Някой от св. отци беше казал, че когато кучето гони заека, то не се интересува от това дали другите кучета също гонят заека или са се отказали. Напротив то го гони докрай!
По същия начин и ние трябва да се стремим да изпълняваме Божиите заповеди и да благоугождаваме на Господа, независимо, дали другите го правят или не, и дай Боже да бъдем милостиви, както и Той е Милостив.



Нека оставим злобата и се обединим в любовта към Бога и Православната вяра!

Редактирано от pravoslaventerminator на 24.07.02 23:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.