Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: на вниманието на всичкинови [re: odolam]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 15:01



Манто но църковно... Ще проверя след отпуската...



Тема Re: Негов проблемнови [re: aпocтoл]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 23:36



Приятелю, аз не се смятам за протестант, както четеш в постингите ми, не приемам много от постановките им. . . Това първо. . .Второ- ти май четеш повече православна литература отколкото Библията, защото как можеш да твърдиш, че тленните тела на мъртвите светии са нетленни, след като такова нещо не е изявено в Словото, освен това ап. Павел казва, че в живото тяло обитава Святия Дух , а не в мъртвото/ в мъртвото са Сатана и бесовете/, трето- за Елисей Одолам добре ти е отговорил. . . И четвърто- ако искаш да разбереш дали една от твоите духовни гордости е бялата ти брада, обръсни я, изпитай се сам. . .пред Бога. . . Ако ти е трудно до невъзможност, то ясна е работата. . .



Тема Re: Негов проблемнови [re: aпocтoл]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 23:43



Приятелю, ако изцеляваше дрехата, то това си е чист магизъм, а не християнство! Ето докъде езичеството е проникнало в православието! Христос не казва на жената изцелена чрез докосване до дрехата Му ,че я е изцелила дрехата, забележи!!!, а казва изрично: Дерзай, дъщерю, твоята вяра те изцели! Мат. 9:22. Така и не дрехата на апостол Павел и изцелявала а вярата, така и не иконите изцеляват а вярата, ако не искаш да се явиш богопротивен, опровергай словото на Исус, което цитирах! То е ясно, " твоята вяра те изцели! " Слава да е на Бога!



Тема Re: Негов проблемнови [re: Oптимиcт]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано22.06.02 11:56



Не че н е разбираш, а не искаш да разбереш! В православната литература ощ е през 8 в. ясно е установено какво се разбира под "почитане на св икони и св.мощи" - това е почитане именно на онзи, който е изобразен на иконата или чиито са мощите, а не на самите тях в качеството им на материален предмет, същото за св. Кръст.
Няма защ о повече да си губя времето.



Тема Re: Негов проблемнови [re: Cвeтпeн]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано23.06.02 00:04



Приятелю, наистина искам да разбера, повярвай ми! Но кажи ми как да разбера защо апостолите и никой от новия завет не използва икони и мощи като израз на почитане? И защо " още в осми век" е изяснен този въпрос?Ако беше "още в първи век" ,разбирам. . .Значи осем века тъмнина и изведнъж. . .още по- голяма тъмнина. Хайде, обясни ми, за да разбера, и не ми казвай, че си губиш времето, нима пред иконите и мощите ти е по- приятно. . .Наистина не разбирам, но повярвай ми, искам да разбера!



Тема Re: на вниманието на всичкинови [re: aпocтoл]  
Автор odolam ()
Публикувано24.06.02 14:00



в новия завет е употребено 'фелон' - манто само веднъж, когато павел моли да му занесат мантото в затвора. интересно как ли ще е църковно манто, като е бил в затвора а не в 'църква' + това те стражите в затвора само това са чакали да му донесат на осъдения на смърт павел църковното манто за да може да си 'служи' с него ...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Негов проблемнови [re: Oптимиcт]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано24.06.02 14:50



Разбира се, че пред светите икони и пред светите мощи ми е по-приятно! Там усещам Божията благодат и славата на Бога. тук съм принуден да чета глупости!



Тема Re: тия трябва да правите, а ония да не пренебрегватенови [re: odolam]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано24.06.02 15:02



Не, Христос не е живял в Стария Завет. Годината на Неговото раждане е годината на началото на Новия Завет.



Тема Re: тия трябва да правите, а ония да не пренебрегватенови [re: Cвeтпeн]  
Автор odolam ()
Публикувано24.06.02 15:46



на новата ера светпен ера! не на новия завет

това чете ли - Гал. 4.4 ?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема да не би да се развратите и си направите идолнови [re: Cвeтпeн]  
АвторKyky (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 22:18



Второзаконие 4:16
да не би да се развратите и си направите идол, подобие на някой образ, подобие на мъж или на жена

Исая 44:9
Всички, които образуват изваяни идоли, са за посрамление; И многожелателните им неща са безполезни; И те сами им са свидетели; не виждат нито разбират, За да се засрамят.

Левит 26:1
Да не си правите идоли или кумири, нито да си издигате стълбове, нито да поставяте в земята си камък с изображения, за да му се кланяте: защото Аз съм Господ вашият Бог.

Второзаконие 27:15
Проклет да е оня, който направи изваян или излеян кумир, мерзост на Господа, дело на художнически ръце, и го постави на скрито място. И всичките люде в отговор да кажат: Амин!

Второзаконие 29:17
и видяхме мерзостите им, и дървените им и каменни, сребърни и златни кумири, които са между тях);

Исая 40:19
кумирът ли? - Художникът го е излял, И златарят го обковава със злато И лее за него сребърни верижки;




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.