Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕнови  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано28.05.02 14:15



ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕ

Тоест до всички. За мен и 50-годишните са млади. Тъй като и аз съм млад във вярата, това послание е и до мен.

Повод за постинга бе реакцията на Гергана и Терминатора за най-обикновен мой отговор, съобразен със светите книги.

Ние сме хора от последните времена. Такава “чест” ни се е паднала. И трябва да осъзнаем това и самото осъзнаване може да ни спаси. Какво ни е лошото - ще попитате. Почти всичкото – ще кажа аз. И няма да говоря за протестантите, които дай Боже по-често да идват тук, а за православните. Повече от нас не са родени православни. И да са кръстени като малки не са възпитавани в православие. Тоест всички сме горди, себелюбиви, обидчиви. Вместо да ни научат на търпение и покорство, нашите родители ни научиха на високомерие и страст към своето. Ние гледахме от тях и попивахме. Е, сега повярвахме и се мъчим със себе си, но като гледам без особен успех.

Каква ми е идеята. Ако беше чат или разговор на живо можем да бъдем извинени донякъде, но това е форум. И да те засегнат имаш време да размислиш и да отговор кротко. Или си виновен или не. Ако си виновен /поне отчасти/ кажи може би си прав, ще помисля, ще проверя, извинявай. Ако не си - кажи си аргументите без емоции, цитирай Словото, Преданието, светиите. Нали трябва да бъдем пример на неправославни.

Няколко думи за повода. Дори мисля че той има връзка с посещението на папата. И както неправилното православно възпитание караше православни и клирици да целуват ръката на папата!!, и да бият радостно!? камбаните, така и Гергана и други харесват Екзюпери и Принца му. По същата причина – неосъзнаване нарушението на Божията заповед /в първия случай с папата –нарушение на правилата, а при Екзюпери – красив пример на самоубийство, поднесено с голяма виртуозност и майсторство, тоест лукаво/.

Ние мили братя и сестри сме нова твар. Светът и гладът не бива да ни влияят на вярата. Тя е нещо свещено. Светиите не изпитвали страх от мъка и смърт, а от греха. В Патерика пише че дори се надпреварвали в самоунижение пред другите! Колко странно звучи това днес!! Когато не можем да понесем каквато и да е обида. Помислете си какво ще правим утре, когато антихристът ще ни изгони от апартаментите и ще ни лиши от хляб и ще трябва да подражаваме на св. Антонии Нови, който 50 години ял само трева, която растяла около колибата му! Как ще изтърпим тогава, щом сега далеч по-лесното не можем?! Да тренираме тук днес и сега, за да ни бъде по-лесно при страшното утре. Никой не ни говори, никой не ни подготвя за това.

Готови сме да предадем вярата си за хляб и спокойствие и се разтреперваме че другите нямат същото мнение като нашето. Св Нил Мироточиви казва че хората от последните времена ще спорят безконечно и безплодно. Сякаш това време вече е дошло! За другите това е логично, но за нас, стъпилите на Камъка Христос, това е недопустимо. Кой е прав лесно може да се провери. Богоборецът Ботев не е добър поет. Елин Пелин е лош учител – описа майсторски мъката на селяните, а се присмя точно на това, чрез което мъката им можеше да стане радост – Православната ни Църква. Това е нещо страшно! Както е страшно и това, което става пред очите ни – подготовка на църквата на антихриста.

Духовният ни клир даде ужасяващо лош пример на полуправославните българи. Игумен Йоан каза в словото си при посрещането на папата в Рилския манастир:
ЧОВЕЦИ СА НАПРАВИЛИ РАЗДЕЛЕНИЕТО НА ЦЪРКВИТЕ, ЧОВЕЦИ И ЩЕ ГО РАЗРУШАТ… Нагла и груба лъжа пред очите и ушите на непросветена България.

Заставам прав в едноминутно мълчание пред веста за предсмъртната агония на Българската Православна Църква!

Тежко е да умре брат.
Но да виждаш с очите си
как умира целия свят!…

Тимотей



Тема Re: ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕнови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 16:33



Няма да взема отношение по основната теза от темата.
Само няколко думи за връзката с посещението на папата и реакцията на БПЦ.
Моето скромно мнение е това, че българският патриарх Максим се държа достойно и мъдро. За епископите трябва да се говори по отделно и това друга и то дълга тема - кой какво е нарушил аз не знам.
А по отношение на камбаните в Рилският манастир - не би ли допуснал, че може би бяха бити в чест на Царя и за прогонване на бесовете, които твърде вероятно е да са били стотици легиони, а не за посрещане на "папата", както светът си мисли?
Още търся речта на патриарха. И на владика Арсений. Ако някой знае нещо, моля да каже.



Тема Re: ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕнови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано29.05.02 08:42



А какво би казал, а и други, за това, че патриарх Максим промени часът на молебена на 24 май тъй, че "папата" да не може да присъства на него по "предвидения" от Ватикана и нашите светски власти сценарий?

Аз бих казал това: не всичко е така, както изглежда на "пръв поглед", т.е. не всичко е "просто" и "ясно". Защото когато попитаха патриарх Максим защо променя часът на службата, той отговори така (не цитирам):
- Защото така изисква богослужението.
Но този отговор май наистина е прост и ясен. Така изисква богослужението - без "папата" еретик.




Редактирано от TRl на 29.05.02 09:12.



Тема Re: ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕнови [re: TRl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:30



Да, патриарха се пази от грубо погазване на Правилата, защото всички гледат него, но защо не накаже тези, които се поклониха на папата. Та той по правилата трябва да ги низвергне. Защо не го прави? Сякаш косвено, непряко подкрепя икуменизма.



Тема Re: ПОСЛАНИЕ ДО МЛАДИТЕнови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано29.05.02 13:57



Не знам кой имаш в пред вид, че му се е поклонил. Ако знаеш, кажи къде, кога и как. Има разлика от "традиционно българско гостоприемство" - определение, което патриарха употребяваше неколкократно преди и по време на визитата, и падане на колене, целуване на ръка, прегръщания, както правеха мнозина поклоници-католици. Има ли някой епископ, който да е се е поклонил на папата по начин, нарушаващ канона?
Слушах изказване на един владика в интервю по телевизията, което наистина имаше икуменически "отенък".
След речта на пловдивският епископ Арсений, на площада в Пловдив при пристигането на "папата" и пред събралото се множество, един богослов (завършил в Рим) коментира, че била (речта) в добрия дух на икуменизма. Според мен това не е вярно. Владиката недвусмислено заяви, например, че Единствен Глава на Църквата е Този, Който е и Нейн създател - Господ Иисус Христос.
Но не знам колко успяха да чуят, че и да разберат. Но пък "папата" знае това и дори не е необходимо да му се напомня.

Редактирано от TRl на 29.05.02 14:04.



Тема Целувки имашенови [re: TRl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 15:19



С очите си видях как 3-4 православно облечени монаси или йеромонаси се поклониха и целунаха ръката на папата. И той им подари неговия медальон.

Ако св. Иван Рилски беше жив и беше чул това което каза игуменът на манастира, че разделението между църквите е човешко, а не от Правилата на Светия Дух щеше да получи удар и да умре на място.

Ако са били камбаните в манастира за царя в манастира, защо ги биха радостно при пристигането на папата в София?!...

Трудно е да се намери оправдание за много неща. Абсурдно е БПЦ да посреща еретик с традиционно БЪЛГАРСКО гостоприемство, а да остави на заден план ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ПРАВОСЛАВНО КАНОНИЧНО ГОСТОПРИЕМСТВО!

Да си го посреща държавата. Но аз чух с ушите си документален запис на гласа на игумена на Бачковския манастир и направо се шашнах. Той говори с такова преклонение и любов към папата и направо го нарича светия отец и тази икона е тяхна идея и те с трепет са я правили защото е за папата и той папата е голям реформатор и т.н. Той не можел до отиде сам при папата защото краката му не го държали... Гнусно ми е да го пиша това даже...

Прекрасно копие на тази чудотворна старинна икона да се дава с радост от православен игумен за големия еретик, противник на Бога!...



Тема Ганьо Балкански + зидари=нови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 15:52



Невежеството е тотално - и от страната на народа и от страната на духовниците. Художникът и "майстор" на иконата г-н Ганчо Ганев каза че е православен, но не бил чак толкова силно вярващ.
Нали земната част от Църквата е войнстваща - сигурно тези, които са целували "татенцето" са "зидари". Да не би и игуменът на Рилският манастир да е масон? А на Бачковският пък да е с недовършено основно образование?
Чувал съм за един "поп" в едно село, който е говорил думи за "папата" като за "наш човек".
Ако е имало прегръдки и целувки, трябва да има последствия, както си му е редът.



Тема последните времена ли?нови [re: aпocтoл]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 16:07



Човече, последните времена (или дни) не започват нито от твоето поколение, нито от нашето. Последните времена започват от Петдесетница, когато св. апостол Петър казва: "... и ето в последните дни ... ще излея от Моя Дух ... Деян 2: 17). С твоята болна апокалиптика можеш да провокираш само параноично отношение към иерархията, духовния живот и Църквата изобщо. Това го пиша както заради теб самия, така и заради всички, които ще се съблазнят от тебе!



Тема Следователнонови [re: TRl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 17:04



И понеже няма да има последствия и понеже преди няколко години епископ Григорий /В.Търново/ изпрати /вероятно не без знанието на патриарха/ двама свещеника за въвместна молитва с католици в Белене за освещаване на "блажения" Босилков, следователно...



Тема Re: последните времена ли?нови [re: дokтop]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 17:16



Докторе, дай Боже повече да се съблазнят от мен и да имат страх Божи от Закона и канона.

Ако по времето на апостола е било последните дни, то и за слепите е ясно че сега са СЪВСЕМ ПОСЛЕДНИТЕ НЕ ДНИ А ЧАСОВЕ!!

Ти, какво, на обратно мнение ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.