Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ДА ЖИВЕЕ ПРАВОСЛАВИЕТО!нови  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано25.05.02 19:14



"Аз съм атеист, но съм кръстен православен християнин. ( По точно покръстен )... Да живее православието. То ни е запазило стотици години като народ. И не забравяйте г-да - Православна инквизиция няма. Православното християнство винаги е било близко до народа и е защитавало именно него, а не някаква тъпа кауза, че папара е богоравен на земята- нали!. Или, че дева мария е родила непорочна!
Православните християни не са лицемери.
ТОВА НЕ МОГАТ ДА НИ ПРОСТЯТ КАТОЛИЦИТЕ"


Ето за какво "иде реч".
Това ли е православието?
Това ли е Светото кръщение?!

Коментирайте!



Тема Re: някои бележкинови [re: D.J.R.B.]  
Авторcтpaнниk (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 22:01



Не бях срещал досега "православен атеист". Май ти самият не си много наясно с това какво си и какво не си Та не разбрах - Дева Мария непорочно ли е заченала или не според теб? Що се отнася до последното ти твърдение, че "православните християни не са лицемери" то е самоопровергаващо се - ти какъв си спрямо православието: хем атеист, хем православен! Знаеш ли колко лицемерни "православни" познавам?! Дали някой е лицемерен няма нищо общо с религиозните му пристрастия. А православната църква между впрочем не е ли гонила доста богомилите? Или не си е служила с изтънчените инквизиторски методи на Торквемада?



Тема Здрасти!нови [re: cтpaнниk]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано25.05.02 23:25



Има недоразумение. На няколко пъти вече поставям (не в отделни теми, разбира се) този проблем, а именно: голямата част от българите са приели кръщение като православни християни. В същото време една немалка част от тях или се самоопределят като атеисти (въпреки, че се наричат православни!?) или ако ги попиташ в какво вярват, разбираш, че са далече дори от доктрината за Троицата. Това вече е огромно невежие. Моето мнение е, че такива хора много лесно могат да бъдат манипулирани и използвани за цели, които далеч не са Богу угодни, като същите ще продължават да си мислят (от незнание), че служат на Бога. Така ще попаднат в мрежата на заблуждението.
Тааа, в случая поисках коментар от ревностните православни християни по този цитат.
А за богомилите съм съгласен. Бог допусна Православната църква да се съюзи с държавата и да преследва инакомислещите. За насилственото покръстване от страна на Борис I пък не ми се говори.



Тема Re: Здрасти!нови [re: D.J.R.B.]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано27.05.02 17:08



Прекрасно е че издигаш Православието там където си му е мястото! За цар Борис вече бях писал някъде - правилно изби болярите, които подкопават държавната власт на царя - това е предателство към държавата и по нейните закони - смърт. Богомилите намериха място в непросветените сърца на българите, съблазнени от небрежните и нечестиви свещеници и Бог се прогневи че заради свещениците оставиха свещената му църква и ни прати турското робство. Напротив много меки сме били към богомилите и престъпно небрежни към оялите се свещенослужители.

Днес е нешо подобно. Папи и сектанти шетат и рушат свещеното православие, благодарение на престъпната небрежност на свещенослужителите, служещи на земята, а не на Небето. А народът лапа мухи от незнание и безпросветност.



Тема Re: християнскинови [re: aпocтoл]  
Авторcтpaнниk (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 17:41



Ето един "просветен православен", който "изгаря от любов" за ближния Виж само какви изрази използва - пълни с "любов"



Тема Re: Здрасти!нови [re: aпocтoл]  
Авторtule (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 12:41



i dobre, ce dojde apostol- nashata svetlina da ni pokzhe istinskya pat otkoga go chakahme!!!!! ama na! ne idvashe!



Тема Re: ДА ЖИВЕЕ ПРАВОСЛАВИЕТО!нови [re: D.J.R.B.]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано28.05.02 18:25



каква разлика правиш между "кръстен" и "покръстен"?
Аз също приех Св.Кръщение на 24 г., но казвам, че съм кръстен. Покръщаване има за цял народ, който е бил езически - за отделния чавек има само едно - кръщаване.

Редактирано от Cвeтпeн на 28.05.02 18:29.



Тема Re: ДА ЖИВЕЕ ПРАВОСЛАВИЕТО!нови [re: Cвeтпeн]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано29.05.02 00:55



Покръстването е без значение! Важно е кръщението със Светия Дух. Тогава ставаме Христови - носим името Господне.
Въпросът ми е в следната посока:
На колко години трябва да бъде кръстен човек?
Има ли значение възрастта?
Необходимо ли е преди това пълно покаяние?
Има ли връзката между кръщение и новорождение?

Аз съм кръстен от православен свещеник на 7 г. - преди да осъзная греховете си и да се покая... Беше ми смешно дори.

П.П. С едно, две или (в случая) три потапяния във водата... нищо не става.



Тема Re: ДА ЖИВЕЕ ПРАВОСЛАВИЕТО!нови [re: D.J.R.B.]  
Автор TRl ()
Публикувано29.05.02 08:06



Говориш страшни думи и това е безумие, Румене. Има ЕДНО ЕДИНСТВЕНО СВЕТО КРЪЩЕНИЕ , няма две или три. Нима не знаеш, че човек през целият си земен живот е изкушаван и съблазняван, и дори на погребението на свой близък човек, може да му "стане" смешно.

"и ако някой каже дума против Сина Човечески, ще му се прости; но ако някой каже против Духа Светаго, няма да му се прости ни на този, ни на онзи свят"

Жалко е, че почти никой не чете и не се учи, а иска да поучава и да изтъква разума си като единствен източник на истина. Наистина е жалко, но де да беше само това - страшно е, нямам думи.



Сетих се за още нещо.
Ако имаш желание, можеш да прочетеш нещо полезно по въпроса за съботата и неделята в книгата на Архимандрит Серафим Соболев "Нашата любов".
Там подробно са оборени "доводите" на адвентистите.



Тема Няма нищо страшно!нови [re: TRl]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано29.05.02 18:59



[url]"Трикратното потапяне, което се практикува в Източноправославната Църква, е най-правилният начин. В това отношение англиканите са най-близки до нас от всички западни християни."[/url]
Познато ли ти е? За това ставаше дума, TRI! Не съм хулил Светия Дух - ни преди, ни сега! Било ми е смешно, когато съм бил само на 7 г. - дете! И то заради държанието на свещеника... Нима съм могъл да осъзная истините на вярата?!
За съботата не ми се говори. Има 10 Заповеди и Бог НИКОГА НЕ ГИ Е ПРОМЕНЯЛ. Промяна започна от неделния декрет на император Константин през 321 г., дори и преди това - от "тайната на беззаконието, което вече действа" (още в апостолската църква).
Съботата - денят на сътворението (4-тата Заповед) си е събота! Неделята (денят на възкресението НЕ Е ЧАСТ ОТ БОЖИИТЕ ЗАПОВЕДИ) си е неделя! Това е според Библията - в нея никъде не пише, че неделята трябва да помним и освещаваме. Ако е трябвало Бог да ни е казал в Деяния на апостолите или в техните послания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.