Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво усетихнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 19:26



Това дали от посещението на папата има вреда или полза за православието за мен се оказва второстепенно - аз обаче видях друго, по скоро усетих друго.
Патриарх Максим остана предаден - това усетих . Гледах внимателно цялото представление по повод пребиваването на Йоан Павел ІІ . Това че Паси ще бута количката, Симеон ще се побутва приятелски с папските епископи, това че Първанов ще се направи на вярващ, това че и Горан Благоев ще бъде на позиции че да не знаеш какъв е - това бе и очаквано и предполагам не изненада никой от живеещите в Православието /нямам предвид само клуба :)/
Под какъв натиск е бил Патриарх Максим аз незнам, мога само да предполагам.
Но това което ме смущава са Митрополите ни. Сега може би ще кажа силни думи, след като съм прегрешил в сърцето си няма смисъл и да мълча.
1. Митрополит Натанаил - каза още 2 дни по рано /статията с него я има в клуба/ че няма да присъства.
2. Митрополит Гавраил - без да го каже го направи -
И в двамата виждам не БЪЛГАРСКИ МИТРОПОЛИТИ - надявам се че повечето ме разбират какво искам да кажа.
3. Митрополит Неофит така и не разбрах какво правеше в Св. Ал. Невски, готви се за нещо ли , какво ли - или както казва народа си ПОСТИЛА за ........
и тук ще се сетят повечето.
Епископи Арсений, Йоан, Павел, Симеон и Дометиан ................
ЗАЩО НЕ ЗАСТАНАХТЕ ЗАД ПАТРИАРХ МАКСИМ - ЗАЩО НЕ ЗАСТАНАХТЕ ЗАД ЕДИНСТВЕНИЯ ЗАКОНЕН ПАТРИАРХ НА БЪЛГАРСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА
ЗАЩО, ЗАЩО ЗАЩО ?????????????

Боли ме защото вярвам Бога и в Православието


И кой остана зад



Тема Re: Какво усетихнови [re: aз]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано27.05.02 20:26



Църквата не е Максим, а общество от вярващи в Христос и Закона Му /включващ Писанието и Преданието/, подчинени на църковното ръководство. И когато ръководството на Църквата нарушава Преданието, миряни и епископи имат право и са длъжни ДАЖЕ да не застанат зад тях!

Тюхкай се че малко са ревностните по Закона епископи, а не за обратното!



Тема Re: Какво усетихнови [re: aпocтoл]  
АвторPoceн Pyceв kмн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 22:10



Братко

Църквата е Богочовешки организъм, главата е Христос, а на земята - иерархията с апостолска приемственост. Дядо Максим, както и дядо Арсений, постъпиха по принципа на икономията - избраха от две злини по-малката. Ако демонстративно бяха затръшнали пред папата портите на Рилския монастир или на Св. Александър Невски, това щеше да доведе до отрицателна нагласа към БПЦ в обществото с помощта на масонските медии. Както в Гърция - когато Христодул посрещна папата преди месеци, някой-си ревностен не по разума гръцки православен успя да се промъкне през охраната, отиде и удари на архиепископа плесница. какво постигна? Реклама за католицизма. Мисля, че Синодът постъпи мъдро - прати двама формални посрещачи, а останалите архиереи не посрещнаха ересиарха-папа СЪБОРНО!



Тема Re: Какво усетихнови [re: Poceн Pyceв kмн]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано28.05.02 07:28



Не си прав. Тогава защо в манастира православни монаси и йеромонаси му целуваха ръка. Св. Иван Рилски ако бе жив, щеше да получи удар и щеше да умре на място от страшната гледка.



Тема Re: Какво усетихнови [re: aпocтoл]  
Автор Пeдя чoвek (педя брада)
Публикувано28.05.02 07:35



Prostete 4e se nameswam...no ne sym mnogo zapoznat s religioznite wyprosi...a bih zelal da nau4a powe4e za towa protiwopostawqne mezdu katolici i prawoslawni.Bihte li mogli da mi kazete neshto po tozi wypros!?!

Зъб за з... усмивка,
око за обич


Тема Re: Какво усетихнови [re: Poceн Pyceв kмн]  
Автор TRl ()
Публикувано28.05.02 07:35



Може би са прави, словата ти: "Мисля, че Синодът постъпи мъдро - прати двама формални посрещачи, а останалите архиереи не посрещнаха ересиарха-папа СЪБОРНО".

Знаеш ли от къде могат да се прочетат речите на патриарха (при посещението на "папата" в св. Синод) и на владика Арсений (пред "папата" и събралото се множество на площада в Пловдив)?

Благопожелания.



Тема Re: Какво усетихнови [re: Пeдя чoвek]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано28.05.02 08:21



Противопоставят се католиците на Светия Дух на Съборите и променят Правилата по своему и за такива непослушни на Бога има анатема, която никой не може да свали. Трябва католиците да се покаят и да приемат православните /истинските / правила.

По тези правила не се допуска в храма еретици /в случая католици/ и не можем заедно да се молим. Максим по човешки натиск отстъпва от Бога /и разбира се Го прогневява/ и допуска неговите служители да получават падаръци от еретик /папата/ и да му целуват ръката.

Въпросът е на Бога ли служим и ще ходим на небето или служим първо на хора и второ желаем силно гроба.



Тема Re: Какво усетихнови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 09:24



Кой епископ е целунал ръката на папата?



Тема Re: Какво усетихнови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано28.05.02 09:40



Не зная дали бяха епископи. Видях 3-4 души в гръб с килимявки които получаваха нещо от папата /май негова монета/ и му целуваха ръката. Накрая игумена си мушна главата в колата през прозореца и се наклони към папата /не се видя от бодигардовете/ като че ли и той му целува ръката. Може ли без разрешение на игумена монаси и йеромонаси да целуват папата. А игумена не е ли питал Максим. Е питал, разбира се...



Тема Re: апостолнови [re: aпocтoл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 10:32



Апостоле, от теб най-малко очаквах да се изкажеш по този въпрос - знам прекрасно твоето отношение към БПЦ и към Патриарх Максим. Между другото Всеки епископ който не застане зад законния Патриарх не е ревностен, включително и епископ Фотий ........съгласен ли си ?
Естествено че не си :))))))))))))
Май и двамата ще трябва да се тюхкаме или ти повече, ама не вярвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.