Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо са убивали православни християни?  
АвторSilina (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 08:50



Открих една много интересна статия! Знаете ли, че католиците са заклали 850 хиляди невинни хора, само защото са православно вярващи християни? Аз бях потресена, когато разбрах това...

Адреса на статията е http://duh-i-istina.net/papstvo_hurvatsko.php



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: Silina]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 10:03



Привет!





Тема По-скоронови [re: TRl]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 10:06



препратката е тази, по долу, но темата е същата:





Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: Silina]  
Автор sofiia (новак)
Публикувано21.05.02 10:09



е добре бе!
великобритания продължава да живее във верска война вече толкова векове и на този фон твоя "потрес" е леко смешноват.
нима наистина пропускаш факта, че тукашната "борба" срещу католицизма не създава проблем и то такъв, който не е съвсем ясен дори. нали знаеш - може размахването на пеперудени крилца в китай да причини тайфун в калифорния.
как точно да учим децата си да бъдат "добри" и да дават право всекиму да изповядва собствената си религия, когато от всички страни ги заливат обиди към собствената им религия и то точно, когато се готвят за най-големия съзнателен ден в живота си.



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: sofiia]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано21.05.02 13:16



Разбира се, че трябва да има свобода на вероизповеданията. Но тогава трябваше да дойдат Махариши и Муун, както и на всички останали вероизповедания. В България все ще се намерят хора - техни последователи, които биха желали да ги видят, нали? Представи си как биха реагирали управниците ни тогава. Но понеже, видиш ли, за НАТО сме, за ЕС, за глобализма - да приемем с почести и да се поклоним на Папа Йоан Павел II - религиозния глобалист на 20 век.
Ако си искрено вярваща, то Бог ще е с теб, дори и когато неговият наместник е толкова далеч от България.

П.П. А че са избивали, избивали са, но не само православни християни. За това папата се извини публично, но съжалението ще да е само докато заздравее раната.



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: Silina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.05.02 12:58



"Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил.
Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето;
а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова света ще ви мрази...
Имам още много неща да ви кажа, но не можете да ги понесете сега...
Истина, истина ви казвам, че вие ще заплачете и заридаете, а светът ще се радва;
Вие ще скърбите, но скръбта ви ще се обърне в радост..."



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: ПЪTниk]  
Авторpamir (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 17:45



Е, най-после някой да каже истина! (към Пътник)

Православните християни са убивани, защото папата е царя на този свят, зад него стои управителя на този свят, а той мрази славяните и православието, защото те са откъм Христа. А Христос не е от този свят.



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: Silina]  
АвторKaтчинckи (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 13:01



Знаеш ли колко богомили са станали жертва на православната църква?



Тема колко?нови [re: Kaтчинckи]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 17:11



колко и как са станали жертва?

а колко душй са станали жертва на тази ерес?



Тема Re: колко?нови [re: чoвek]  
АвторKaтчинckи (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 14:02



Ерес? Православните винаги ли са прави? Или католиците? Или протестантите? Какво е това ерес?! Ако не мисля като теб, значи съм еретик?
Християнството е странна религия...
От момента, в който престава да бъде преследвана, тя самата започва да преследва...



Тема пак питам колко?нови [re: Kaтчинckи]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 17:24



хората (православни, католици, протрестанти) винаги сме грешни, но Едната Църквата никога не греши, а останалите общества са хорско изобретение.
ако си християнин мислещ различно от (догмите на) Църквата си еретик, ако не си християнин си просто езичник.

кого, къде и кога Православната църква е преследвала?



Тема Re: пак питам колко?нови [re: чoвek]  
АвторKaтчинckи (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 17:49



Богомилите са преследвани от православната църква.

Всички общества са създадени от хора. Хората си избират боговете, а не обратното.
Можеш да бъдеш благодарен на княз Борис, че е избрал България да приеме християнството от Константинопол, а не от Рим. Да не мислиш, че са му повлияли "отгоре"? Както виждаш, само по една случайност си православен...
Колкото по-бързо го разбереш, толкова по-добре за теб...



Тема в какво вярваш?нови [re: Kaтчинckи]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 18:09



богомилите са преследвани от държавата като опасни за нея, а Църквата няма светска власт (и войска и полиция)
най-многото което може да се направи на един еретик е да бъде отлъчен и анатемосан, без това да води след себе си до физически последствия

не знам ти в какво вярваш но според мен Бог е избрал княз Борис, за да покръсти българите. ако прочетеш житието на княза (или историята) ще видиш, че не е трябвало той да наследи трона

макар че случайности има само за хората, аз съм благодарен за такава "случайност"

а ти каква вяра изповядваш?



Тема Re: в какво вярваш?нови [re: чoвek]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано27.05.02 08:11



Богомилите са били преследвани като ЕРЕС,... ЕРЕС! С какво са били опасни за държавата?!С това, че са живели откъснати от света, ползвали са общо имущество, били са вегетарианци... Или с теологията си?! Тогава за каква опасност става въпрос, за кого са били опасни?



Тема Re: в какво вярваш?нови [re: чoвek]  
АвторKaтчинckи (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 18:56



Безбожник съм.



Тема знаеш ли подробностинови [re: D.J.R.B.]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 00:12



тъй като не познавам добре богомилството можеш ли да ми отговориш на един дребен въпрос : как точно според теб са били преследвани от църквата богомилите?

Тогава за каква опасност става въпрос, за кого са били опасни?
една моя хипотеза : били са опасни за феодалните владетели по онова време, като са проповядвали неподчиняване на господарите, като са ги смятали за слуги на дявола, както са смятали и целия видим свят. преведено на съвременен език били са опасни за общинските власти (които са част от държавата) и вероятно са преследвани от тях. това че междувременно са ги наричали еретици (а те са такива), не означава че са ги преследвали от религиозни съображения



Тема Истината е простанови [re: чoвek]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано30.05.02 09:07



Напълно съм съгласен с теб. Имам и една книжка на Презвитер Козма, в която има остра критика против богонемилите, както той ги нарича.

Писах го и преди - затова че хората се поддават на техните сладки приказки и лесно оставят Църквата, Бог ни прати турското робство.

А и дъновистите са техни последователи - те отричат всяка държавна власт - същото са правили и богомилите. А това че са били вегетарианци /дъновистите също!/, това че живеели общо и просто, близо до природата /дъновистите също/, това е хитрост от лукавия... Като имат ТОВА, което нямат свещениците, да съблазнят народа да остави Бога и Тайнствата на Църквата, които са спасителни и да отидат при външното “благочестие” на сружителите на лукавия.

И те успяват, както успяват и днешните хитрости на лукавите секти, на брой 22000. Те са богати, скромни, изрядни, пеят на български, правят падаръци, млади, симпатични, не пушат цигари като свещениците, не преяждат като тях, а са по разделното хранене… и т.н. Само и само да оставиш СПАСИТЕЛНИТЕ ТАЙНСТВА на Църквата и да влезеш в коя да е секта – няма значение в коя…

И много хора отиват, и са млади и умни, но незнаят че там няма прошка на грехове и причастието не е причастие и чудесата са от лукавия, който толкова се старае да ги задържи и даже не им разпалва страстите и те се радват, че бог им помага…



Тема Re: в какво вярваш?нови [re: Kaтчинckи]  
Автор aпocтoл (минаващ)
Публикувано31.05.02 19:27



Като безбожник пак вярваш в нещо. Че кой не е бил в България безбожник. Радвай се че си дошъл в най-прекрасния сайт и с малко усилия може да стигнеш до безсмъртие и вечен живот. Да не мислиш че случайно си попаднар тук?



Тема Re: в какво вярваш?нови [re: aпocтoл]  
АвторKat4inski (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 13:34



Da be, towa sigurno e "boziqta raka"...



Тема Re: Защо са убивали православни християни?нови [re: pamir]  
Автордpyr пътниk (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 19:15



Пишиш: "...защото папата е царя на този свят, зад него стои управителя на този свят, а той мрази славяните...".

Папата не беше ли славянин?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.