Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо се страхувам?нови  
АвторMeчo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 18:58



Вярвам и въпреки това се страхувам. Само да затворя за миг очи и ми се явяват невъобразимо страшни гледки. Трудно заспивам, не искам да се събудя, това, от което се страхувам, е непрекъснато в мисълта ми и само чакам да го срещна някъде. Изненада няма да има никаква - имам чувството, че всеки миг ще се изпречи на пътя ми. Моля се и си паля кандилото всяка вечер, но душата ми е свита. Вяра ли не ми достига?



Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Авторnickless (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 20:29



Страхът е една от плоските лъжи на бесовете – те се опитват със страха да излъжат вярващия, че Бог не промисля всичко и, че Той не е винаги до нас във всяко наше дело. Затваряш очи и те връхлитат твоите кошмари - отваряш ги и виждаш, че те не са реални - те са една измислица, една отвратителна лъжа. Не бива да се оставяш на лъжите и манипулацията на враговете – на тях това им е работата – да крадат мира от душите на хората и да ги затриват. Дори и Първородния грях е извършен заради лъжа. Лъжата е основен механизъм за манипулиране. Лъжите в страха са няколко – че сме сами без Божията помощ, че всеки момент ще ни застигне и погълне злото, че не можем да се противопоставим и да победим. Това изобщо не е така! Като православен знаеш, че Бог е МИЛОСТИВ, ВСЕВИЖДАЩ И ВЕЗДЕСЪЩ. Всичко е в ръцете Му, всичко е по Негово допущение – знаеш и косъм не пада от главите ни без Неговата воля. Той най добре знаем от какво се нуждаем. Потребно е само да се уповаваме във всичко на Него и да не се безпокоим за нищо – да оставяме Бог да промисля за нас и да ни направлява – всичко с нас става по Волята Му. Той е всемогъщ и никакво зло не може да се мери с неговата мощна Десница. Освен това бесовете нищо не могат да ни сторят, ако ние им се противим решително – за всяко зло, което ни причиняват те искат нашето негласно/вътрешно съгласие.

И сега вдните на Светлата седмица трябва да си припомняме, че Божият Син победи злото – победи и смъртта със Своето Въскресение. Щом сме Христови от нищо не бива да се боим !!!
Помнейки радостта на Пасхата да се радваме на светлината и и да не позволяваме на никой да ни я отнеме – още повече с лъжи!!!

Христос воскресе!

[22] Псалом Давидов.
[22:1] Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:
[22:2] Той ме настанява на злачни пасбища и ме води на тихи води,
[22:3] подкрепя душата ми, насочва ме по пътя на правдата заради Своето име.
[22:4] Да тръгна и по долината на смъртната сянка, няма да се уплаша от злото, защото Ти си с мене; Твоят жезъл и Твоята палица ме успокояват.
[22:5] Ти приготви пред мене трапеза пред очите на враговете ми, помаза главата ми с елей; чашата ми е препълнена.
[22:6] Тъй благостта и милостта (Ти) да ме придружават през всички дни на живота ми, и аз ще пребъдвам в дома Господен много дни.

“ Моли се, бори се и се причастявай често!”

Желая сили и победа!



Тема Re: Защо се страхувам? [re: nickless]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:30



Точни думи.
На мен лично ми харесва Псалом 33, полезен за прогонване на страховете (лъжите) на враговете и за възвръщането на упованието, страхът и надеждата единствено в Бога Вседържител:

"Ще благославям Господа във всяко време; хвалата за Него винаги е в устата ми.
3. С Господа ще се хвали душата ми; ще чуят кротките и ще се развеселят.
4. Величайте Господа с мене, и да възхвалим името Му заедно.
5. Подирих Господа, и Той ме послуша и от всички мои опасности ме избави.
6. Които обръщаха поглед към Него, просияваха, и лицата им няма да се посрамят.
7. Ето, сиромахът викна, - и Господ чу и го спаси от всичките му беди.
8. Ангелът на Господа застава около ония, които Му се боят, и ги избавя.
9. Вкусете и ще видите, колко благ е Господ! Блажен е човекът, който се Нему уповава!
10. Бойте се от Господа, (всички) Негови светии, защото няма оскъдност у ония, които Му се боят.
11. Лъвчетата бедствуват*** и търпят глад, а ония, които дирят Господа, не са лишени от никое благо.
12. Дойдете, деца, послушайте ме: на страх Господен ще ви науча.
13. Иска ли човек да живее и обича ли дълголетие, за да види блага?
14. Нека сдържа езика си от зло и устата си от коварни думи;
15. нека се отклонява от зло и прави добро; да търси мир и да следва подир него.
16. Очите на Господа са обърнати към праведниците, и ушите Му - към техните вопли.
17. Но лицето на Господа е против ония, които вършат зло, за да изтреби от земята помена им.
18. Викат (праведниците), и Господ слуша и ги избавя от всичките им скърби.
19. Близо е Господ до сломените по сърце, и смирените по дух ще спаси.
20. Много са скърбите на праведника, но от всички тях Господ ще го избави.
21. Той пази всички негови кости; ни една от тях не ще се строши.
22. Злото ще убие грешника, и които мразят праведника, ще загинат.
23. Господ ще избави душата на рабите Си, и никой от ония, които се Нему уповават, няма да загине."



Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: nickless]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 10:53



Към това няма какво да се прибави.
Може би само още един съвет: ако нямаш възможност за причастие, отиди в някоя църква и помоли свещеника да ти прочете молитва. Помага.



Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Автор Quasimodo (Undead)
Публикувано11.05.02 03:27



Ne se strahuvai, Mecho! Kakto e kazal pokoiniyat, no
vechno zhiv poet Shakespeare, "There's nothing to fear but fear!"
Tova, che ne mozhesh da zaspish, se dulzhi na losho
hranosmilane i visok adrenalin. A te idvat ot stress.
Razberi otde ti idva stressut i se bori s nego.
A vecher, predi da si lyagash, izpivai po 50-75-100 grama
dobur alcohol ("noshtna shapka"), kakto i edna-dve chashi
voda, za da pomognesh na organizma da smeli alcohola.
Procheti neshto zabavno, kato si legnesh, za da se razseesh.
Mnogo shte ti pomognat tiya raboti.

Пази, Божкееее, сляпо да прогледа!


Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Автор odolam ()
Публикувано11.05.02 14:08



"елате при Мен и ще намерите покой на душите си"

кандилото го остави, запали лампата и чети Библията.

и Бог, който е направил небето и земята ще дари мир на сърцето ти !

приятел

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 15:31



Страховата невроза се лекува не само с молитва, а и с пост! Не може с една ръка да загасяш огъня, а другата да го разпалваш! Особено изнервя шоколада и захарите и съчетано със обездвижване. Направи няколко седмици на хляб и вода и ще се успокоиш напълно. Разбира се изповед и причастие и неделя на църква не забравяй!

От редакцията на в. Лечител сещу 6 лв ще ти пратят материали за страхова невроза.



Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Автор Бaт Гoйko Mитич (шашкънин)
Публикувано11.05.02 20:45



Вярата е от сърцето Мечо....останалото е в ума ти!

...не се коси - има кой да я върши тая работа...


Тема Не се страхувай?нови [re: Meчo]  
Автор Oberon (той)
Публикувано12.05.02 23:48



Страха е нормална човехка черта.
Това което трябва да знаем като христяни е че Бог е от към нас и каквото и да става, не трябва да забравяме това.
Той ни е дал дух не на страх а на сила, любов и себевладение - не го забравяй !

Единствения страх който е задължителен когато си христянин е страха от Господа ! Нали ?

Редактирано от Oberon на 12.05.02 23:48.



Тема Re: Защо се страхувам?нови [re: Meчo]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:33



Аз ще се опитам да отговоря за себе си. Както всеки човек и аз изпитвам страх, мисля че това е нормално - страх от какво ли не и за какво ли не. Това което ме успокои и ми даде надежда е духовната връзка с ъс монах. Това ми вдъхна сила и повече вяра. Всяка една среща и всеки един разговор ми дава такава радост и утеха каквато не съм усещал досега. /дано някой не разбере погрешно това или сбърка духовната връзка с нещо друго/. А такива свещеници и монаси има - който търси намира.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.