Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Poznava li njakoi otec Nazari otнови  
Автор saskja (непознат )
Публикувано18.04.02 20:12



Kukaljanskia manastir? Ako njakoi go znae moje li da mi kaje kak e? Jiv li oshte?



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: saskja]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано18.04.02 22:15



Само съм чувала за него, миналата година едни приятели ходиха да го търсят през Септември, но беше отишъл по работа из града. Така, че предполагам е жив все още

Ти можеш ли да разкажеш нещо повече за него?

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: saskja]  
Автор * * ()
Публикувано19.04.02 08:29



Saskja,

Kakvo hubavo ime, Holandsko?

Razkaji neshto poveche za otec Nazari.

Semper fidelis, semper idem, semper paratus


Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: * *]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано19.04.02 11:53



Назарий не е холандско име. Това е един от четиримата мъченици -Назарий, Гервасий, Протасий и Целсий, пострадали във време на Диоклетиановото гонение. Паметта им се чества на 14 октомври, едновременно със св.Петка.
за самия о. Назарий,обаче, не знам нищо.



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: Cвeтпeн]  
Автор saskja (непознат )
Публикувано19.04.02 23:49



Saskja e holandskoto (sashto i Belgiisko) ime. Mislja che ne za otec Nazari e bila zabelejkata otnosno imeto



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: Gergi]  
Автор saskja (непознат )
Публикувано19.04.02 23:58



Ne znaja mnogo za nego za sajalenie. Toi ni krasti (men i cialoto mi semeistvo) predi okolo 12 godini. V nachaloto hodehme pri nego mnogo chesto, no sled vreme sprjahme.

Toi mnogo neshta ni razkaza i ni nauchi. Nai mi haresa tova, che predi da ni krasti ni dade da prochetem edna kniga (Nashata vjara) i togava ako vse oshte iskame da se krastim da idem pak. Za nego samija ne sme govorili mnogo, vinagi za Gospod, za razni svettsi i taka. Az pone vinagi sam se chuvstvala mnogo dobre sled kato sam bila pri nego.



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: saskja]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано20.04.02 19:50



Razbira se, stanalo e nedorazumenie.
Radvam se, c otec Nazarij e stanal vash duhoven nastavnik. Tyrsete go pak - Kokaljanskijat manastir ne e tolkova dalece ot Sofia.



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari ot [re: saskja]  
Автор1 cвeщeниk (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 19:54



Познавам го от 1968 г. Много години общувахме, после кръсти жена ми и първия ми син. След това по-рядко стигахме до Кокалянския манастир. А когато ходехме до там срещахме сестра му, която беше доста нелюбезна. Сега си пращаме поздрави по общи познати. Останал съм с много добри впечатления от него от младите му години. Но и него не го пощади старостта...



Тема Re: Poznava li njakoi otec Nazari otнови [re: saskja]  
Авторorthobg (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 10:34



познавам отец (дядо) назарий. той е жив и (сравнително) здрав. кокалянският манастир е един от малкото действащи мъжки манастири в българия, и понеже дядото е духовен старец на много православни от софия, при него постоянно има хора, които помогнаха манастирът да се изгради (има нова сграда и прекрасен двор).

дядото е невероятен човек и истински духовен старец.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.