Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За написаната Изповеднови  
Автор TRl ()
Публикувано23.04.02 15:16



В Православния катехизис (стр.108) е посочено:
" Покаянието е тайнство, чрез което вярващият, след гласна изповед на греховете си, с гласно изказана от свещеника прошка, получава благодатно опрощаване на греховете от Самия Бог и си възвръща придобитите при Кръщението чистота и невинност".
(

)

Какво мислите за написаната на лист хартия Изповед?

Благопожелания на всички.



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: TRl]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 16:05



Аз лично винаги си я пиша. Има един въпросник за изповед, по който си я съставям. Пиша я схематично и подсещащо, прочитам я на свещеника, разяснявам някои моменти, беседваме, той ми задава въпроси по някои точки, съветва ме.
Не знам, мисля, че ако не я напиша, 100% ще пропусна нещо от притеснение или бързане...



Тема За написаната на листче и така предоставенанови [re: PPP]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 16:42



Мисля, че не ме разбра. Става въпрос за "предоставената" в написан вид Изповед на свещеника, без да сме е казали г л а с н о пред него и пред Бога.
Иначе и аз си записвам каквото видя и се сетя, но за съжаление много малко виждам и се сещам. Това ако не е от гордостта, няма от какво друго да е.
По този повод св. Йоан Златоуст казва, че грешките на другите виждаме с голяма точност, а нашите собствени (грехове) пропускаме с голяма небрежност.

Благопожелания.



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: TRl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 19:24



Разбрах те. Има изключение - Бог вижда - пътувах 4 часа до Трявна за литургия и малко закъснявах - носех само писана изповед. /Някъде параклисът е малък и гласно не може защото всички чуват/ Свещеникът я прочита, а ти ГЛАСНО се разкайваш за греховете, които свещеника вече знае.
Бот гледа вътрешното настроение на сърцето - и гласно да си кажеш греховете - сърцето ти може да остане студено. И обратно - с написана молитва – но сърцето ти плаче…



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 07:46



Благодаря за хубавият отговор.
Всъщност истинският глас идва от сърцето, не от устата. Как не се сетих за това?
Благодаря още веднъж.



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: aпocтoл]  
Авторal (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:13



Mnogo iskam da se izpovjdam predi Velikden.Shte vi pomolja da mi dadete njakakuv primeren vuprosnik,za da bude po-pulna i tochna izpovedta mi. Blagodarja. BOG da vi blagosliovi!



Тема Насоканови [re: al]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:22






Успех!





Тема Re: Насоканови [re: TRl]  
Авторal (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 20:04



Nai-surdechno blagodarya!Mnogo mi pomogna.



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: TRl]  
АвторDAD (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 21:38



Razbirase, che e mn.po-dobre da se izpoviadvame pred nashia duhovnik, no ima sluchai, kogato niakoy moje da niama tazi vazmojnost, kato naprimer,ako se namira v chujbina, kadeto niama pravoslaven sveshtennik. Ta nima e po-dobre takav chovek da sedi neizpoviadal se, kato ima vazmojnost da napishe pismo do svoia duhovnik, koyto bi mogal da go izpoviada zadochno i ot daleche da mu prochete razreshavashtata molitva.Nali e kazano, che bukvata obiva, a che duhat jivotvori.



Тема Re: За написаната Изповеднови [re: DAD]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 08:15



Да, така е. Знам за такива случаи и вярвам, че Изповедта е истинска, т.е. действена. Но не трябва ли в такава ситуация тоя, който изпраща написаната на листче Изповед, да е сигурен, че всичко е минало благополучно чрез обратна връзка с духовника?

Благопожелания




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.