Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте всички!нови  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 05:54



Аз живея в Америка и съм православен от Руската задгранична църква!
В България ходя(ходех) в Българската старостилна църква!
И много ще се радвам да се запозная с някой от старостилната църква в България,защото почти с никой не успях да се запозная.
Имам си мейл и кю-scarlett79us@yahoo.com
ICQ-152781411



Тема Приветнови [re: Scarlett]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 07:38



Здравей, приятелю
Имаше цяла дискусия на тема "Старостилна църква на Еп. Фотий".
Има мнения и за и против. Имам една молба към теб във връзка с Руската Задгранична Църква. Предоставям ти една връзка към една статия, в която към края се казва следното съждение:

"Поэтому права Русская Зарубежная Церковь, когда п р и з н а е т у немногих отдельных священников МП действительность Таинств..."

т.е. РПЗЦ, една поместна църква оторизира сама себе си да признава или непризнава къде има Божия благодат. (Господи, помилуй).



Цялата статия е по-долу на предоставения линк.

Благодаря предварително. Надявам се часовата разлика да не е пречка за участието тук във форума.
Благопожелания.

Спаси, Господи.



Тема Re: Здравейте всички!нови [re: Scarlett]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 07:43



Здравей! Имам двама-трима приятели в Ню Йорк но само единия ходи на Православна Църква. Кажи нещо за Руската ЗЦ, защо не се разбират с официалната Руска? Между самите тях има ли разделение и защо?

Българите там поддържате ли се? Чувал съм лоши работи...

timotey@mail.bg



Тема Друга подобна теманови [re: Scarlett]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:15



Прочети ако имаш възможност и мненията по следната тема:



Наско



Тема Re: Приветнови [re: TRl]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:15



Ами в Руската задгранична признават тайнствата в МП по принцип,това че признавали само на отделни свещенници е инсинуация,и изобщо не може да бъде православно изказване.
Напоследък се появиха много сайтове разпространяващи клевети в адрес на РПЦЗ,най добре четете официалните и страници,за да не стават грешки.
Just an advice.



Тема Re: Здравейте всички!нови [re: aпocтoл]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:24



РПЦЗ,не се разбират с МП поради много причини,още от революцията РПЦЗ не признава сложеният от комунистическото правителство патриарх и опититите за реформи в църквата,сега проблем за разделение е също екуменизмът,участието на официалното православие в него.
За България това също е проблем за разкола възникнал там,календарната реформа и екуменизмът,РПЦЗ е в общение с старостилната църква на епископ Фотий.
Благодарение на нея,може да се гордее България че все още има истинска православна църква.Нормално е все повече хора да се обръщат към нея,не мислите ли?



Тема Re: Здравейте всички! [re: aпocтoл]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:37



Ами аз много не се виждам с Българи за да кажа адекватно,но Българите в САЩ нямат почти никакво влияние,та и да искат трудно биха си помагали помежду си.



Тема Re: Друга подобна теманови [re: TRl]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 08:57



Да кажа че бях в България,точно когато прославяха владиката Серафим,много беше хубаво.



Тема Re: Здравейте всички!нови [re: Scarlett]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 09:32



Аз съм от 5 години старостилец но хората трябва първо да разберат Православието, а после истината за стила и икуменизма.

Не се ли събирате в неделя на църква българите - в Ню Йорк има българска Православна църква - тя към кого е?

Учиш или работиш и как се чувстваш далеч от Родина?



Тема Re: Здравейте всички!нови [re: aпocтoл]  
АвторScarlett (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 18:41



Не живея в New York,a в Los Angeles,тук също има БГ църква на патриархията и някои Българи ходят,но аз си ходя в задграничната,и без друго служат по новия стил.Освен това повечето Българи ходят за купон а нищо не разбират от православие.В РПЦЗ не е така.
А пък аз както казах не се срещам с Българи много.
Както и да е.В България бях наскоро но там не ми хареса особено,и си обичам Америка също.БГ много ми е чуждо.
S.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.