Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Старостилна църква на Еп. Фотийнови  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 13:53



Винаги съм бил учуден че най - големите противници на православието са били , пък и мисля че ще бъдат католиците и хилядите протестански течения.
Но това което ме тревожи са вътрешните проблеми на БПЦ . Не съдя никого защото не бих искал да си слагам такъв грях , но от висшия клир има какво да се желае. За разкола на покойния Пимен не няма какво да кажа - мисля че той е вече минало. Но какво мислите за старостилците - са или не са разкол. Факт е обаче, че много миряни са там. Защо?



Тема Въпросинови [re: ...]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 14:12



След като живо те интересува тоя въпрос, искам да те питам: интересувал ли си се преди това по важни въпроси, като: 1)Коя е истинската Църква? 2) За Православието; 3) За църковните календари (юлианският, григорианският,смесеният). Благопожелания.



Тема Re: Въпросинови [re: TRl]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 14:30



Да интересувал съм се и се интересувам .... но мисля че не да се интересуваш и да знаеш е достатъчно за да си православен но, това не ми дава отговор на въпроса - ЗАЩО?



Тема Re: Въпросинови [re: ...]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано12.02.02 18:35



по поставения въпрос съм мислил много. Тук има дълги обяснения, а сега съм вече изморен и щ езатварят залата. Запазвам си правото да отговоря по-дълго на въпроса. Сега ще кажа само, че календарите имат значение за хората, а не за Бога. Календарът служи за измерване на време, а времето е атрибут на материята, затова то съществува само в материалния свят. На Бога Му е безразлично по какъв календар ще празнуваме,а т.н. "старостилен Синод" е средство за задоволяване на нечии лични амбиции.



Тема Re: Въпросинови [re: Cвeтпeн]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 20:04



разбира се че проблема не е в календарите, трябва да има нещо друго
И все пак защо миряните там са много , за теб те разкол ли са или ????????????????????????????
Един Бог знае и как се чувства епископ Фотий?????



Тема Re: Въпросинови [re: ...]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 07:37



Слагам нова тема - погледни там.



Тема Re: Въпросинови [re: aпocтoл]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 18:36



е аз така и не чух вашето мнение защо миряните там се увеличават а при нас не



Тема Re: Въпросинови [re: ...]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано14.02.02 19:05



никога не съм ходил при старостилците, не знам колко са миряните при тях. При нас не са толкова, колкото аз очаквах, че ще бъдат след падането на комунизма, н о за това има много причини. те категорично не са в календара. Основна причина е ниското равнище на свещениците, което пък е свързано с много лошото им материално положение. Така че няма достойникандидати за презвитерското звание, ръкополагат абсолютно неподходящи хора и това отблъсква миряните.
Разбира се, влиянието на общия крайно секуларен дух в обществото, това че в зряла възраст сега са точно тези хора, които са се оформили като личности в периода на държавния атеизъм, също много влияе.
При по-голям интерес, погледни някои мои статии на адрес





Тема Не разбрах точнонови [re: Cвeтпeн]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 08:01



това, което искаш да кажеш. Би ли пояснил отново? Благодаря.



Тема Re: Въпросинови [re: Cвeтпeн]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 08:42



Не мога да прочета текста ти за Православието в България - шрифта не се чете при мен. Моля, изпрати го тук или на timotey@mail.bg.

Иначе съм съгласен с теб, само с едно уточнение. Не свещениците и тяхната бедност са причината на отстъплението, а ТЕХНИТЕ РЪКОВОДИТЕЛИ - Синода.

Виж новата ми тема.

Ако имаш работа в Свищов, ще се радвам да се видим...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.