Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема и аз..нови  
Автор Ariella (the next)
Публикувано06.04.02 20:09



..понякога искам да си поговоря с някого за Бог..изпитвам такава нужда...
и вярвам, че има такива хора, с които да мога да говоря..но не мога да ги открия..
и ми е мъчно..
намирам все хора, които искат да ме покръстят в тяхната вяра, да ме убедят в тяхната доктрина, да ме направят като себе си..
а аз не искам да суъм като тях..
познавам повечето доктрини..навсякъде някакви закони, някакви правила, които не усещам, че искам да спазвам..
от малка ме влече да слушам за Бог, интересувам се..откакто се помня, значи винаги..
не съм член на никоя църква, макар да съм посетила повечето, за да търся хора, които мислят като мен..и които търсят това, което търся аз..
но винаги се стига до момента- 'трябва да правиш еди какво си, за да получиш еди що си'..някакви измислени правила, изсмукани от пръстите..
и аз се махам..
за пръв път влизам и в този клуб..знам, че православната църква е една от най преплетените със закони и правила, но мен не ме интересува кой как се нарича, чудех се дали тук има някой, който също понякога размишлява за това кой е Бог и какъв е и когато му се радва иска да говори с някой друг , както и за това какво е разбрал, до какви истини е достигнал за себе си..
и не се опитва да налага някакви закони на другите..

а, има ли тук такива хора..

Бедни, но горди..
Гладни, но влюбени!!



Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано07.04.02 19:16



Здравей Ариела, чела съм те из "Психоанализа и Психотерапия"
Май беше зелена, сега защо така ярка и червена :-)

А за Бог, тука можеш да прочетеш много и да срещнеш хора с вяра, любов и надежда в Него.

Не знам дали си пуснала този твой постинг из другите клубове за религия, но самия факт, че си го пуснала тук, показва че имаш някакво доверие в православието, в какво се изразява това доверие?

има една статия за Православието, да придобиеш някаква представа за него.

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 07.04.02 21:31.



Тема Re: и аз..нови [re: Gergi]  
Автор Ariella (the next)
Публикувано07.04.02 23:25



червена съм, защото си смених цвета на ника

но не разбирам, ти не прочете ли постинга ми?!

казвам ти, че не ме интересуват доктрините ви, ти ми даваш да чета някаква статия написана на някакъв странен и неразбираем език..

моля те, нямам нужда да се разочаровам повече..

зададох ясен въпрос..да съжалявам ли вече за импулсивността си??
добре, съжалявам ..нямаше смисъл да питам тук..
а къде да питам...

Бедни, но горди..
Гладни, но влюбени!!



Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано07.04.02 23:46



Не знам ти за какво съжаляваш, аз съжалявам, че не подбрах нещо "разбираемо" за теб.

Много внимателно прочетох постинга ти, 3 пъти при това. За това и питах, какво те привлича в Православието или с какво е привлякло то доверието ти?

Както забелязваш, доктрини не съм изнесла в постинга си !!!

А за да търсиш сродни хора тука, първо мисля че е добре да познаваш самото православие за да прецениш дали има такива хора.

В православието няма неопределености за Бога, Той е Личност.
Православието е за да лекува, в основата си душата на човека.
Свещениците са колеги на психоаналитиците, психолозите, психотерапевтите и т.н.

Един приятел днес ми разказа нещо по повод моя една несъобразеност:

"Един човек стоял в тъмното до един осветителен стълб и търсил нещо, минал един човек и го питал "Какво правиш тук?" и той казал "Търся си ключовете", съответно питащия "А ти къде ги изгуби"?, "Ами, ей там" и показал място доста далечно от стълба. Пак го попитал човека "Ами защо тогава ги търсиш тук, а не там?", "Ами защото тук е по-светло".

п.с.Виждам, че искаш да споделиш нещо, ами сподели, кой е за тебе Бог, как му се радваш, какво си разбрала за Него, за себе си и т.н.?????

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 07.04.02 23:50.



Тема Re: и аз..нови [re: Gergi]  
Автор Ariella (the next)
Публикувано07.04.02 23:51



да, имам по- специално отношение към православието..заради храмовете..
когато няма хора в тях...
знаеш ли кой ми е любимият??.. "Св. седмочисленици" на Графа..
но там много рядко няма хора..
но когато няма хора вътре времето спира..по същият начин, като когато бях дете и исках да ме пуснат да вляза в църквата там, където живеех, но беше забранено и тя беше заключена през повечето време..само за погребения я отваряха на бързо..за пръв път ми позволи баба ми да отида с нея на едно погребение, когато бях на 6 години..
тогава за пръв път усетих това, същото..
може би е Божието присъствие..може би тези храмове, макар и сгради, да са по- специални не заради друго, а заради десетките и стотици години, през които хората са влизали в тях с чисти сърца...
в "Александър Невски", например не е така..там е мрачно и тъмно във всеки смисъл..и студено..
всеки храм си има свое излъчване...някои са безлични и пусти..няма живот в тях..някои са толкова нови, че още не са се изпълнили...а други вече отдавна са студени..
но и храмовете са си просто едни сгради...приличат на хората..всеки със свой живот..
защо преди са карали непознатият да се прекръсти, за да се убедят, че е християнин??това никога не го разбрах...
защо всички с такова умиление се отнасят към един уред за мъчение??
все едно гилотина или електрически стол..
Христос не е възкръснал на кръста..а в гробница..чудно как не са превърнали в идол каменните гробници..
мисля, че когато човек изгуби вярата си, започва да я търси в разни предмети..и става религиозен..а там няма живот...затова религиозните хора се ожесточават, защото са изгубили нещо и не могат да си го върнат..
искат да обвинят някого, за да не признаят пред себе си, че сами са си виновни..и обвиняват този, които не се покланя на същите предмети, на които се покланят и те...независимо дали са стенописи, икони, кръстове или каквото и да е..ритуалите носят някакво мнимо успокоение, но не и задоволство...
само това , което се усеща на място, на което има живот носи удоволетворение..
понякога не мога да говоря за Бог, защо и аз не знам..
какво значи - да не произнасяш напразно името му...
според мен - да говориш за него, когато нямаш какво да кажеш..

Бедни, но горди..
Гладни, но влюбени!!

Редактирано от Ariella на 08.04.02 00:02.



Тема Re: и аз..нови [re: Gergi]  
Автор Ariella (the next)
Публикувано07.04.02 23:57



Православието е за да лекува, в основата си душата на човека.

не ги лекува православието, а ги лекува Бог, така както лекува и всички останали, независимо дали са православни или въобще не са чували за православието..

Бедни, но горди..
Гладни, но влюбени!!



Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Автор P.R.N. (член)
Публикувано08.04.02 01:38



И аз имах специално отношение към православието заради храмовете.
Особено атмосферата на манастирите... в планините...
Обаче в момента търсиш на неправилното място.
Чукаш на неподходящата врата.

Интересът ти към психологията е разбираем.
Психологията и религията доста се родеят... автентичната религия, разбира се, не доктрините на тази и онази църква.
Ако искаш да разбереш нещо повече, прочети Ошо.
Ако не, продължавай да чукаш тук и там... все ще се отвори нещо.
И аз бях като теб.



Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано08.04.02 08:21



И аз обичам да стоя сама в църква, но православието дава и това, че човек може да бъде сам с болката си дори и в присъстивето на хора, службите също са такива, че да не се натрапват.

Това за прекръстването на непознатия не съм го чувала, прекръстването е външен израз на молитвата, то само по-себе си също е молитва.

А би трябвало да знаеш, че в православието не е имало инквизиция.

Теорията за религиозността е интересна. В православието има много "религиозни" хора в смисъл, такива които извършват разни обреди и ритуали, без да влагат в тях смисъла поради който те съществуват, както и това да си добавят разни "бабешки" ритуалчета с неизвестен произход, това се дължи на лицемерие и фалшив морал, като за много от тях за да си християнин трябва да изпълняваш определени неща по определен външен начин.

За Бога според мен обаче е ценно най-вече човешкото сърце.

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано08.04.02 08:30



Не съм съгласна с това, може би разбиранията ти за лекуване не съвпадат с тези на православното разбиране и две хиляден опит.

разбира се, че Бог е този който лекува, но как според теб и какво лекува?

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!

Редактирано от Gergi на 08.04.02 08:31.



Тема Re: и аз..нови [re: Ariella]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 09:56



Бедни, но горди, казваш. Те са бедни, точно защото са горди...
Гладни, но влюбени, казваш. Те са гладни, точно защото са влюбени незаконно. ДНЕС никой не иска да спазва закони и правила.

Погледни небето - какъв ред, каква хармония! и защо –защото планените и звездите са послушни на Бог…

Бог ни е дал нравствени правила за красив и хармоничен живот на земята и е обещал вечен живот след смъртта в Словото Си за послушните. За непослушните е обещал вечна мъка.

Защо е нужно Църква – защото Бог така е решил – че без нея няма да можем да изпълним трудните Му морални правила. Защо? Защото Той знае колко Лукавия ще ни измамва и със Своята Църква ни пази от него. Ти търсиш църквата но се плашиш от правилата й, вместо да се уплашиш, че не си в нейната топла и майнина пазва.

Намери един добър свещеник и той ще продължи моята приказка…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.