Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Цитат от книгата...нови  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано02.04.02 19:31



"Мисли христианина о покаянии и причащении"

на св.Йоан Крондщатский

"Распространи свое сердце для общительности и ласки, но не для потворства; в выговорах будь кроток, нераздражителен, нежелчен. Вся вам любовию да бывают (1 Кор. 16, 14), сказал апостол. Будь терпелив, не за все выговаривай, иное сноси, преходя молчанием, и смотри на то сквозь пальцы. Любы вся покрывает и вся терпит (1 Кор. 13, 7). Иногда из-за нетерпеливого выговора образуется вражда, оттого что выговор был сделан не в духе кротости и любви, а в духе самолюбивого притязания на покорность себе другого."

Дякон Кураев



Тема Re: Цитат от книгата...нови [re: Gergi]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 15:57



Така говори светията ПО НЕГОВО ВРЕМЕ, защото всички са били православни и са имали само лични грехове. Днес други думи би подредил ТУК и СЕГА. Не ги поздравявайте, ще каже като апостола.



Тема Re: Цитат от книгата...нови [re: aпocтoл]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано03.04.02 18:33



И п о времето на св. ИОанКронщадтски не всички са били православни. Тогава вече е имало и протестанти в Русея, и разни разколници, еретици и др. Много от сегашните секти също ги е имало.



Тема Re: Цитат от книгата...нови [re: aпocтoл]  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано03.04.02 21:47



Не помня точно, но май беше св, Антоний, като вървял през пустинята пуснал ученика си да върви пред него. Ученикът видял някакъв езически жрец и започнал да му се подиграва, а последният го пребил до смърт.
След малко жрецът, който вървял срещу посоката на св. Антоний го срещнал, а той му казал: Здравей добри човече!
Жрецът учудено го попитал-Защо ме нарече добър?
Св. Антоний му казал-Понеже видях, че се трудиш, затова те нарекох така, макар и да не знаеш, че напразно се трудиш.
В този момент жрецът паднал в краката на св, Антоний и му казал: Няма да си тръгна от теб, докато не ме направиш монах. Ти си Божий човек.

Според мен думите на св. Иоан Кронщадски са за отношението ни към всички.

Нека оставим злобата и се обединим в любовта към Бога и Православната вяра!


Тема дали да не постнанови [re: pravoslaventerminato]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано03.04.02 22:36



това за Тайнството на любовта на митрополит Антоний Сурожски а?

Накратко, този който обича даден човек, в момента в който види нещо по-различно от това което е виждал до този момент в него, а другите все още не виждат, той вече е придобил вяра, вяра в това, че този човек има семенцата на доброто начало, което е от Бога в него, и че самата негова любов ще направи така, че това начало да разцъфти.
Всеизвестно е с какви думи св.Серафим Саровски е посрещал всеки свой посетител независимо какъв е бил (защото той е бил прозорливец). Казвал е "Радост моя" !!!!!!!

Дякон Кураев



Тема Сега е страшнонови [re: Gergi]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 07:52



Първо не е съвсем прав Светлен, защото по това време сектанството е било рядкост. И повече в големите градове.

Второ св. Саровски е изгонил офицера, като познал в него развратителя на вярата - не само че не му е дал благословение, но даже и не го е посъветвал "един два пъти", както пише апостола.

А нашите сектанти и еретици /появиха се и такива/?
Може би някой трябва да ги изтрива...



Тема Св. Спиридоннови [re: Gergi]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 08:09



"СВЕТИТЕЛЯТ СПИРИДОН ТРИМИФУНТСКИ
Авва Спиридон, пастир на овце, бил толкова свят, че се удостоил да бъде пастир и на хората, защото в един от градовете на Кипър, а именно в Тримифунт, бил избран за епископ. Ала поради голямото си смирение той, бидейки епископ, пасял и овцете. Веднъж някакви хора дошли да крадат от кошарата му и били свързани там от невидима сила . На разсъмване пастирът отишъл при овцете и като видял крадците с вързани ръце, разбрал какво се е случило. Като се помолил, авва Спиридон ги отвързал. След това дълго ги убеждавал и увещавал, че е по-добре да се стараят да живеят от честен труд, отколкото от кражби. После им подарил една овца и ги пуснал, изричайки с любов: “За да не помислите, че даром сте пазили кошарата.” (Достопаметни сказания"



За тоя дивен праведник, необразован овчар, "прост" безкнижник, подобно на св. ап. Петър, и св. Антоний Велики, например, но просиял със смиреномъдрието си, има една удивителна случка:
Св. Спиридон трябвало да отиде на събора в Никея. Живеейки на о. Кипър, единственият начин бил да пътуват с кораб. Дошъл момента на пътуването, при който трябвало да отидат до пристанището. Светителят помолил момчето, което му помагало за овцете и същевременно било негов духовен ученик, да оседлае двата коня - единият изцяло бял, а другият изцяло черен. Когато отишъл да изпълни молбата, момъкът видял, че конете били обезглавени от разбойници. Като съобщил новината на стареца го попитал какво ще правят, тъй като нямало вече как да стигнат до кораба, освен пеша. Вярата на светителя била очевидно по-голяма от синапено зърно, защото казал на ученика си да не се притеснява за нищо, да отиде при конете и сложи главите на местата им и след това де ги оседлае. Момчето отначало се удивило на тия слова, но било вече виждало и други чудеса, тъй че отишло при конете да изпълни казаното от наставника му. В бързината обаче, момъкът разменил главите - черната сложил на белия кон, а бялата на черния. С тия "нови коне", двамата пристигнали на пристанището, където успешно се качили на кораба.



Тема Re: Сега е страшнонови [re: aпocтoл]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано04.04.02 09:12



Мисля, че си запознат се това кога един човек стига до степен "Хула срещу Духа Светаго" Това не е просто, хула с дума, това е психо-физическо състояние, което е крайно и необратимо, говорила съм с богослови по този въпрос. Ако офицера за св.Серафим Саровски е бил точно в това състояние мисля че е обяснимо !!!!!!!!

А за хората които на теб вероятно не ти харесват, и може би дразнят, както ги наричаш сектанти и еретици - как беше онова за най-малките пред Господа? Твойте сектанти и еретици са най-малки, сети се сам защо. Ти имаш дете доколкто си помням и как се отнасяш с него когато не знае толкова много неща и няма опит за толкова много неща??????

Изгонваш го, развикваш му се, набиваш го???????

Така е ЛЕСНО, лесно е да мразиш врага си, а да обичаш само тоя който е на твоя страна!!!!!!!!!!!!!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Сравнениетонови [re: Gergi]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 11:13



на пълнолетни сектанти и еретици с малолетно дете е неуместно. Така мисля аз. А ето един от многото по-опитни и достойни от мен, какво са написали (може би по-вечето са го чели):



а и следващата



Най-важното там е казано със страшните слова:
"Всяка ерес съдържа в себе си хула против Духа Свети: тя или хули догмата за Светия Дух, или действието на Светия Дух, но хули непременно Светия Дух. Същност на всяка ерес е богохулството...


Грехът на "неговите" сектанти и еретици е богохулство и това е единственият правилен извод. "Обръщането" зависи от волята (свободната) на всеки един - нима е трудно на г-н "еди кой си" да влезе ( да се върне) в Църквата? Не, не е трудно, но нали трябва тоя същият човек да "усмири" гордостта си, т.е. да се подчини на "някой си".
Подчинението, както на Бога, така и на Църквата Му (част от заветното смирение) в днешно врече е непознато за мнозина, голямата част от хората се подчиняват единствено на собственият си разум, т.е. на светската си мъдрост, (като изпадат в страшната заблуда, че са послушни единствено на Бога) която в крайна сметка е погубваща.

Благопожелания.



Тема Re: Сравнениетонови [re: TRl]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано04.04.02 13:56



Сравенението е точно на място, не знам защо на теб не ти харесва???

За съжаление зад твойте шаблонни изрази няма НИЩО !!!!
Нито аз мога да те чуя, нито човек който "не е в църквата". Тези думи са много далеко от всекиго. Никой - нито ти, нито който и да е няма да вкараш по този начин в Църквата, защото нямаш търпение към Бога, само Той е този който отваря сърцето на човека и ще го отвори когато е Нему угодно. Ти си тука за да бъдеш ЧОВЕК с ЧОВЕЦИТЕ !!!!!!!!!!!!!!!
Това виждам дори и ти го разбираш.

Темата я постнах именно за това, тук преобладава особено грубия тон, заприличало е на автобус с каращи се контрольори и нередовни пътници. На мен тази гледка ми е отвратителна.

Искам също да отбележа още веднъж, това тук са КЛУБОВЕ, те са отражение на реалния ни живот, но това тук не е ЦЪРКВА, не е ОЛТАР и не е СВ.ЕВХАРИСТИЯ!!!

и още нещо ЕРЕС не е равна на ЧОВЕК !!!
Човекът е ИКОНА на Бога, той е негово подобие, макар и понякога стара и мръсна, обезобразена от времето (греховете) той- АДАМ пак е ИКОНА. Добрият реставратор с ЛЮБОВ и ТЪРПЕНИЕ ще я почисти и реставрира!!!

Никоя ИКОНА не се хвърля на боклука!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.