Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 1 въпроснови  
Автор(*) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 14:25



Може ли някой да ми каже молитва за любов?И ритуали?Имаше нещо със 2 свещички,но не помня.Благодаря



Тема Re: 1 въпроснови [re: (*)]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано04.04.02 14:46



Отиди и помоли някои свещеник да ти прочете молитва в зависимост от конкретната ти нужда.

Молитвите нямат общо с магиите, заклинанията и т.н. защото обикновено тези последните се правят срещу волята на някого, а само дявола е специалист в тази област, сиреч съответните магии не могат да бъдат отправени към Бога, защото Той ни е дал свобода на избор - Особено в любовта
Но Господ е всесилен и когато Той иска, и по наши молитви към Него смекчава сърца.

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: 1 въпрос [re: Gergi]  
Автор(*) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 15:13



Но аз нямах предвид магия...Просто нещо,с което да придружа молитвата,един вид.Все пак има неща,които се спазват,нали?Например,че свещите за мъртви хора се поставят долу,или имаше нещо със монети...Мисля ,че има и нещо за любовта,или бъркам? А иначе е вярно това за свободата на избора.



Тема Re: 1 въпроснови [re: (*)]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано04.04.02 16:19



Не мога на сляпо да ти отговоря :-)
В църквата ритуалите имат някакъв замисъл, не се правят ей така "за да се хване" молитвата.
За умрелите свещите се палят ниско да, но това не е ритуал, просто там е отреденео мястото за мъртвите, но примерно ако няма свещник за умрели никой няма да те спре да си сложиш свещите предназначени за умярл и на свещник дето е и за живи.

Просто отиди при свещеник, или си купи молитвеник, има един дебел с доста молитви, може и да намериш нещо за себе си.

Иначе, когато се молиш е хубаво да имаш кандилце поставено пред икона, може и свещ да е ако нямаш кандилце. В православието молитвата идва от вътре от сърцето, тя може да е с думи на глас, може и да е на ум, това е вътрешният израз на молитвата. Но молитвата има и външен израз, а това е прекръстването най-вече, може да е придружена и с поклони.

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!


Тема Re: 1 въпроснови [re: (*)]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 11:06



Идеята за молитва от свещеник е много добра. Свещениците имат голяма власт, дадена им от Бога както да опрощават грехове, така и да се молят за нас. Затова опитай! Аз доста време търсих и търся начин Бог да помогне да бъда с желания човек. Но моето желание е по-голямо, да се оженим. Разбрах, че Св. Николай Мирликийски много помага за това. Има специални молитви към този светец, които човек може сам да казва. Най-пълно ги има в един молитвеник, който е по-голям по формат от обичайно срещаните. Със сигурност го има в руската църква "Св. Николай Чудотворец" в София, намира се срещу Минералсувенир. Молитвите са на български език и са обединени под названието "Правило за встъпване в щастлив брак". Нямате представа каква сила имат. Но трябва постоянство, да се четат всеки ден. При мен имаше голям успех, стигнах дотам, че отидох да живея в дома на момчето. Но когато това стана, реших, че съм постигнала целта си и спрях да се моля. Всичко започна да се разпада и в момента сме разделени почти окончателно...
Друго, което искам да те посъветвам е, да отидеш в същата тази църква, руската, там има една крипта със свети мощи на един светец, владика Серафим. Там стават чудеса. Владика Серафим още докато е бил жив, е оставил завет към нас да идваме на гроба му и да му пишем проблемите и молбите си. Той ще ни помага. Иди там, напиши си молбата и я пусни до гроба му /има специална кутия за това!/, не се притеснявай, никой не ги чете, всеки ден идват стотици хора и пускат листчета, които всеки ден се изгарят /видяла съм го лично!/. Помоли се с вяра и Господ ще ти помогне по молитвите на владика Серафим.
Разбира се, можеш да се молиш и на други светци, особено на Божията Майка, Тя има най-голямо молитвено дръзновение и застъпничество пред Бога за нас, хората.
Няма никакви ритуали, освен запалването на свещ или кандило по време на молитва, всичко останало е езичество или магии, не пробвай тези неща, защото са много опасни.
Желая ти успех и дай Боже да се сбъднат молитвите ти и да бъдете заедно с любимия човек!



Тема Re: 1 въпроснови [re: PPP]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 11:37



След като Господ иска да се спасим и поради безграничното Си милосърдие ни желае единствено доброто, тогава от нас остава и ние да поискаме.
Понякога ние си мислим, че ако )еди какво си" би станало, ще е единствено добро за нас. Но ние разсъждаваме по човешки, и много често грешим. За това (не го измислям аз), е хубаво, когато в молитвите си искаме нещо да стене, е най-добре да завършваме с думите, например: "Но не както аз искам, а както Ти, Боже мой".
Благопожелания и успех.




Тема Re: 1 въпроснови [re: TRl]  
АвторPPP (Нерегистриран)
Публикувано05.04.02 12:54



Абсолютно вярно!



Тема Re: 1 въпроснови [re: PPP]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано05.04.02 14:37



Много правилни съвети! Аз съм ревностен поклонник на св.Николай и много пъти съм получавал благодат по молитвите на св.Серафим. И сега също е на път да се извърши върху мене голямо добро по неговите молитви. Иди в Руската църква и направи каквото те съветва РРР. Много пъти от гроба на дядо Серафим са ставали чудеса за събиране на влюбени, ако това е угодно на Бога.
Друго място, където се молят за щастлив брак, е манастирът "Св.Мина", в Обрадовци. Пътува се с автобуси 21,22,23 и 24 от автогарата в Орландовци. Служат само в неделя. Четат се специални молитви за щастливо задомяване. Опитай и там. Желая ти щастие.

Редактирано от Cвeтпeн на 05.04.02 19:16.



Тема Re: 1 въпроснови [re: (*)]  
Автор odolam ()
Публикувано05.04.02 15:11



lele maiko mila. ta tova si e divo ezichestvo be hora. i shamanite v afrika davat amyleti za tyj i onuj. nima ne razbirate che Bog e Dyh i SAMO s dyha si chovek go namira ????

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: 1 въпроснови [re: odolam]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано07.04.02 19:10



"Непостижимият Бог, стана Човек постижим за човеците"

Цитата не е точен, чух го в Петък на Богородичния Акатист, страхотен е а?

Тя е малка и хитра
на лисичка прилича,
но сега е богата
тя вече ОБИЧА!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.