Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови  
АвторBAT_VAMPl (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 12:54



ПО СКРОМНОТО МИ МНЕНИЕ ДЪРЖАВАТА В ЛИЦЕТО НА НЯКОЛКО ПРАВИТЕЛСТВА СЕ ПОГРИЖИ МНОГО СЕРИОЗНО НАШАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА ДА НЯМА ТАЗИ БЛАГОРОДНА ВЛАСТ И СИЛА,КОИТО И СЕ ПОЛАГАТ!
НЕ НАПРАВИ ИЗКЛЮЧЕНИЕ СИМЕОН САКСКОБУТГОТСКИ КАТО ПРЕМИЕР И БЪЛГАРИН! ОСВЕН ЛИЦЕМЕРНОТО ЦЕЛУВАНЕ НА РЪКА НА ПАТРИАРХА АЗ НЕ ВИДЯХ НИКАКВИ НАПЪНИ ДА СЕ ПОКАЖЕ НЕЩО ХРИСТИЯНСКО НА ОБЕЗВЕРЕНИТЕ ХОРА В ТАЗИ СТРАНА,ЗА ДА ПОЧУВСТВАТ ТЕ НЯКАКВА ОПОРА ЗА ДА ВЪЗВЪРНАТ ДУХА СИ И ЖЕЛАНИЕТО СИ ЗА ЖИВОТ!
ЦАРЯ СЕ ПОКАЗА КАТО БЕЗДУХОВЕН И ЕЛЕМЕНТАРЕН ЧОВЕК,ОГРАНИЧЕН И НЕКАДЪРЕН! ОГРОМНАТА ВЯРА КОЯТО ИМАХА ХОРАТА В НЕГО МОЖЕШЕ ДА БЪДЕ
КАТАЛИЗАТОРА НА ПОЛОЖИТЕЛНИТЕ ПРОМЕНИ В ЖИВОТА НА БЪЛГАРИТЕ!
А ПРЕМИЕРА УСПЯ САМО ЗА НЯКОЛКО МЕСЕЦА ДА ПРЕВЪРНЕ ТАЗИ ВЯРА В ТОТАЛНА ОМРАЗА И НЕНАВИСТ КЪМ ДЪРЖАВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ! НИЩО ДОБРО НЕ ЧАКА ЧОВЕК ПОГАВРИЛ СЕ ПО ТОЗИ НАЧИН С БЕДНИТЕ И ТЯЛОМ И ДУХОМ БЪЛГАРИ!
БОЖЕ ПАЗИ ПРЕКРАСНАТА НИ РОДИНА И НИ СПАСИ ОТ ЧУЖДЕНЦИ КАТО СИМЕОН!
АЙДЕ НАЗДРАВЕ!



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: BAT_VAMPl]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано08.03.02 13:41



Не, Симеон не е православен християнин. Може да се показва такъв, но има признаци, че е масон( или нещо подобно).на всеки случай, аз още преди знаех, че той ще управлява така. Не съм се излъгал. Жалко за недждите, особено на старите хора.



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: BAT_VAMPl]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 13:45



Цар Симеон II, както и неговият баща цар Борис III са приели православно Свето Кръщение.
Не всичко изглежда така, както на пръв поглед (повърхностно). Само две думи искам да кажа - по повод националният празник на България 3-ти март - какво ми направи впечатление. Цар Симеон II бе единственият светски човек, който призова нас българите, да се помолим Богу, за опрощение на греховете на отдалите живота си за свободата на България. Не почит, не едноминутно мълчание, не лицемерно фамилиарничене, а нещо истинско и полезно - МОЛИТВА към Бога.

И съвсем малко, по повод мисълта: "АЗ НЕ ВИДЯХ НИКАКВИ НАПЪНИ ДА СЕ ПОКАЖЕ НЕЩО ХРИСТИЯНСКО". И аз не виждам ангелът-пазител на Цар Симеон, но той е там, близо до него, и невидимо бди и лицето му е винаги обърнато към Господа. ("Гледайте да не презрете едного от тия малките, защото, казвам ви, техните Ангели на небесата винаги гледат лицето на Моя Отец Небесен", Мат., 18:10) И ще продължава да бди до края на земният път на Цар Симеон II, и дали аз го виждам, или не, няма абсолютно никакво значение, но по-важно е какво ще кажа за или против Царя. Ето нещо полезно за прочит, което може да ни помогне да си отговорим и на още въпроси:



Моля те, да прочетеш предоставената беседа с голямо внимание и търпение.

Благопожелания и успех.



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: Cвeтпeн]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 13:57



Все пак "масон" или "нещо подобно" - кое от двете? Не се заяждам, а искам да знам, ако знаеш нещо по-вече, го кажи.



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: TRl]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано08.03.02 14:24



Има някои признаци, по които вещите в масонските дела хора правят заключението, че е възможно да е масон или близък да масонството. така например, изразът "Ние трябва да станем господари на мълчанието", който употребяваше в предизборните си речи - "господари на мълчанието " се наричат масоните. Също така има и твйрдения ,коит оаз не мога д а потвърдя, че има връзки с масонството, вкл. и това, че назначи за министър Соломон Паси, който е един от възстановителите на еврейската масонска ложа "Бней-брит4 у нас. Д.Калчев също са смят а за масон и т.н.



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: BAT_VAMPl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 17:41



Вероятно отговорът е да, но наистина има нещо съмнително в него. И аз чувах като Светлен за връзки на Симеон с масони и това, че щом взе властта, спря да говори за православието и при важни речи завършва с това, че трябва да се надяваме на себе си?! че всичко е в наши ръце!?

Как можа да го каже - защо забрави "Проклет да е този човек, който се надява на човек"! Защо не каза веднъж за покаяние за изповед, за причастие, за смирение пред Бог и Закон! Нали е православен...

А може би това е само НАУЖКИМ... Има нещо гнило в Симеон - на всичко отгоре, няма и качества на ръководител. На българина му трябва много открит и силен човек с ясна и силна православна вяра, а не този прикрит и неясен човек с неясна полуправославна съмнителна вяра.

Май това сме и заслужили, обаче...



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: BAT_VAMPl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 18:13



Написах това писмо още в началото на управлението на НДСВ, не те не ми отговориха...

Уважаеми господа и дами от Движението,

От всичко съм доволен, само от едно не. За съжаление то пък
е най-важното: Симеон Втори завършва последните си две
обръщения към българите без задължителните за православен
ръководител думи: Бог да ни помага! Сякаш се срамува да
спомене нещо за Бог пред неверующата аудитория, защото ще я
огорчи. А така не ОГОРЧАВА ли БОГА?

Моля те, Царю на българите, не прави повече така. Даже
изисквай от патриарха да задължи всички църкви и манастири
всеки ден да правят молитви срущу пожарите и молебен за
дъжд!! Защо нехаят свещениците, нали точно това им е
работата? Да се събудят спящите епископи и секретари!

Всичко е от Бога и с тези пожари Бог ни предупреждава, че
ще ни гори в ада, ако не се покаем за греховете си. Без Мен
нищо не може да вършите, казва Бог - какви успехи ще има
българският народ без познание за Бога и покаяние пред Него.
Докога без вероучение и без причастие /0.1% от българите
вземат причастие/! ТОВА Е ОБИДА ЗА БОГА и кой е виновен за
това? Църквата, забила поглед в земята, разбира се, но сега
вече и Правителството, ако не въведе вероучение навсякъде и
на всички нива и даже сред войници и студенти. Да се
задължат телевизиите и радията да предават неделната и
празнична лигургия директно /как предават директно мачове и
богопротивни развлекателни концерти!/.

Хората няма да те подкрепят в тия стъпки, защото са
безпросветни, но Сам Великият Бог ще помага на цялото
правителство. Идеална да ви бъде програмата, ако ПЪРВО не
търсите БОГА, ще ИЗНИКНАТ НЕПРЕДВИДЕНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА /ТЕ СА
ДЕЛО НА БОГА/ и резултатите ще бъдат половинчати. За да
разберете грешката си и да се коригирате. Бог наказва
този /този народ, това правителство/, когото /което/ обича!

Написах тези думи с обич, и приеми, Царю, и всички вие от
Движението, че Бог ме е подтикнал към това и не се
огорчавайте. Може да се коригирате, още сте в началото!
Бог да ви помага, народната помощ нищо не струва пред
БОЖИЯТА! Защото Бог иска първо да търсим Царството небесно
и всичко останало ще ни се придаде, ПРИДАДЕ, а не даде!
Защо, защото милиони пъти е по-важно да спасим душите си, а
не да бъдат добре телата ни.

Хората трябва да бъдат просветени, че НИКОГА няма да бъдат
добре, без да тръгнат към Него, защото като православни,
Бог ни обича най-много! и няма да ни остави спокойно да
загиваме душевно, устремени с такава страст към тъй дребния
и кратък и нищожен земен живот!!

Просвещението е задача номер едно, а виждам с огорчение, че
се измества на заден план, притиснато от спешни земни неща.
Това не бива да става! Никакво отстъпление от Божия закон,
който никой не го знае! Просвещение, Царю, просвещение и
пак просвещение!



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: Cвeтпeн]  
Автор БOГ (човек)
Публикувано09.03.02 09:36



ne mislja che starite hora sa idioti taka kakto gi izkarvash ti, naprotiv, pitai baba si dali ne se e zanimavala s magija.

Ninety percent of the politicians give the other ten percent a bad reputation.
Henry Kissinger


Тема Кой знае?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор TRl ()
Публикувано11.03.02 10:23



Но нали и Сам Бог съгради Църквата Си на камъкът Петър, знаейки, че ще се отрече три пъти от Него.
"О, каква бездна богатство, премъдрост и знание у Бога? Колко са непостижими Неговите съдби и неизследими Неговите пътища!
Защото, кой е познал ума на Господа? Или кой Му е бил съветник? Или кой е дал Нему нещо отнапред, та и Той да му възвърне?"

Аз не съм "вещ" в масонските дела. Масон или не, ние, като народ, получаваме това, което заслужаваме.



Тема Re: ДАЛИ СИМЕОН Е ПРАВОСЛАВЕН ХРИСТИЯНИН!нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl ()
Публикувано11.03.02 10:36



Да, всичко е в наши ръце, по отношение на избора с Бога или... , нали човек е със свободна воля. Нима ако царят каже - ходете в в неделя в храмовете на литургия, вместо да се занимавате с други работи - хората ще го послушат. Отстъплението е тотално, мнозинството не иска и да чуе за Бога, камо ли да изпълнява спасителните заповеди, по-вечето българи сякаш са направили окончателният си избор.
Аз самият съм се отказал отдавна да "просвещавам" на живо близки и познати, защото НЯМА КОЙ ДА ЧУЕ. Мнозинството са залюбили тоя свят, дори най-близките ми хора не мога да "вразумя", за това съм спрял с просвещението. Пък и ти го знаеш от пребогатият си опит. Най-силното оръжие нали е молитвата, Кой, освен Един Господ, може да направи "невъзможното" възможно? Но човек ако не иска да си помогне сам, проблемът си е негов, не наш.
Получаваме това, което заслужаваме, за наше добро.

Редактирано от TRl на 11.03.02 10:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.