Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Преданието отрича Писанието-1нови  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано25.02.02 17:00





Защо?

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание

Тема Преданието допълва Писанието [re: Dim_]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 15:10



Преданието допълва Писанието - там са подробностите, и някои от тях са важни, а други много важни.

Аргументите са логични и аз ги приемам - защо да не е вярно това, че евангелиста е написал че Мария Магдалина Го е видяла първа, защото на Майка Му нямало да Й повярват?

Нима ти, ако възкръснеш няма да се явиш на майка си или на най-любимия човек?!

Без Преданието вие сте като затворници, гледащи прекрасни гледки през прозорец...



Тема Кой беше "най-любимия човек" на Исус?нови [re: aпocтoл]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано26.02.02 18:14



Апостоле, от уважение към възрастта ти няма да използвам силни думи.
Заради Бога няма и да квалифицирам какво става, като не се познава Писанието.
Който може да чете, нека чете.

Евангелие от Марко:

3:31 Дохождат, прочее, майка Му и братята Му, и като стояха вън пратиха до Него да Го повикат.
3:32 А около Него седеше едно множество; и казват Му: Ето, майка Ти и братята Ти вън, търсят Те.
3:33 И в отговор им каза: Коя е майка Ми? Кои са братята Ми?
3:34 И като изгледа седящите около Него каза: Ето майка Ми и братята Ми!
3:35 Защото, който върши Божията воля, той Ми е брат, и сестра, и майка.

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание

Редактирано от Dim_ на 26.02.02 18:16.



Тема Re: Преданието допълва Писаниетонови [re: aпocтoл]  
Автор odolam ()
Публикувано26.02.02 18:39



ako Mark si e pozvolil tova otkade da znaem che ne si e pozvolil i drygi volnosti ...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Кой беше "най-любимия човек" на Исус?нови [re: Dim_]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 08:02



Нима не разбираш защо го е казал - за поука на хората - да слагат Бога на първо място в любовта си. Ами какво е това ПОЧИТАЙ МАЙКА СИ?

Ако знаеш Майка МУ какво място заема на небето друга песен би запял...



Тема Re: Кой беше "най-любимия човек" на Исус?нови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 08:20



И, че Пресвета Дева Мария заема най-горно (близо) до Бога място и единствена има право (може) да Го гледа в Лицето.



Тема Re: Преданието допълва Писаниетонови [re: odolam]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 08:45



Знаем го от Преданието - аз правилно ви казах, че вие сте затворници на Библията, и гледате през нейния единствен прозорец една единствена гледка и когато ви кажа, че има и други прекрасни гледки, вие го отричате, защото не ги виждате, нали сте затворници...

Ако знаете какви малки Библии има в житието на почти всички светии, вие бихте ги прочели и бихте се обогатили с още 1000 Библии!!

Не каза ли Бог, че ще правим по-големи чудеса от Него - ето ги тези удивителни чудеса на светиите през тези 2000 години и вие сте си затворили очите за тях - това е един огромен и невероятен свят на духовна красота и изпълнение на всички Божи заповеди на Вяра, Надежда и Любов НА ДЕЛО.

Такива изумителни дела, за които аз не мога да намеря думи и пред които съм възхитен и трогнат до сълзи...

Преданието е най-чудният СВЯТ, който съм видял! О мое сладко Предание! О мои сладки живи светии! Помогнете на моите братя да видят вашия дивен живот за тяхна духовна радост и поука!

Тимотей /Къде се загуби Вальо - защо не го виждам?/



Тема Re: Кой беше "най-любимия човек" на Исус?нови [re: TRl]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 08:55



Те не знаят че Тя е по-високо от Архангелите. Кой да им каже? За Небето те знаят това, което им покаже лукавия във видения.

Как си? Какво правят твоите хора? Напредвате ли?



Тема Re: Преданието допълва Писаниетонови [re: aпocтoл]  
Автор Oberon (той)
Публикувано27.02.02 09:11



"затворници на Библията' - още един цитат след кпйто нямам думи / той е писан опт православен - поне се мисли за такъв/
А бе апостоле - май многото книги са ти размътили главата
И като че ли няма смисъл да продължавам - само си трошим клавиатурата.......




Тема Добренови [re: aпocтoл]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 09:42



сме. Бях на прославлението на владика Серафим Соболев. Може би е полезно да спомена, пред всички, че тоя дивен Боголюбец и човеколюбец, чудотворец и прозорливец е бил (е) любимец на Божията Майка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.