Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ДО КОГА ЩЕ СЕ САМОЗАБЛУЖДАВАТЕ?!нови  
АвторHЯMA 3HAЧEHИE (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 17:40



ВСИЧКИ РЕЛИГИИ СА ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНИ С ЕДНА-ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ: ДА ЗОМБИРАТ ХОРАТА И ДА ГИ ПРАВЯТ ОВЦЕ. ДАЛИ ЩЕ БЛЕЕШ ЮДАИЗЪМ, ХРИСТИЯНСТВО, ИСЛЯМ, БУДИЗЪМ, БАХАЙСТВО, МОРМОНСТВО ИЛИ КАКВОТО И ДА Е ТАМ УМЪТ ТИ Е ОКОВАН. И ТИ САМ СИ ГО ДОПУСНАЛ. РЕЛИГИИТЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ЗА ДА СЕ МАНИПУЛИРАТ ЧОВЕЦИТЕ, ДА СЕ НАСТРОЙВАТ ЕДНИ СРЕЩУ ДРУГИ, ДА СЕ ИЗБИВАТ ЕДНИ ДРУГИ И ТАКА ДА СЕ ОБСЛУЖВАТ ИНТЕРЕСИТЕ НА СИЛИТЕ, КОИТО СТОЯТ ЗАД СЪЗДАВАНЕТО НА ВСИЧКИ РЕЛИГИИ. ПРОЧЕЕ ВЯРВАЙТЕ В КАКВОТО СИ ИСКАТЕ. ЧОВЕК САМ ИЗБИРА ДАЛИ ДА БЪДЕ СВОБОДЕН ИЛИ ДА Е В КОШАРАТА.



Тема Re: ДО КОГА ЩЕ СЕ САМОЗАБЛУЖДАВАТЕ?!нови [re: HЯMA 3HAЧEHИE]  
Авторoligofren (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 19:54



sklonen sum da se suglasia za vsi4ki drugi religii, 4e e taka,samo ne i za pravoslavieto.opredeleno tam e istinata za boga.



Тема въпроснови [re: oligofren]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 10:18



А що е "православие"?



Тема Re: Отняся се само до религиитенови [re: HЯMA 3HAЧEHИE]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано24.02.02 17:05



И аз съм против религията, като начин да се отклони погледът на човечеството от ИСТИНАТА. Но има една много съществена разлика между всички религии и вярата в Ийсус Христос.
Всички религии, дори и християнските, проповядват как чрез дела на плътта и спазване на правила и закони да се спасиш и да се приближиш до Бога.
САМО ПРИ ВЯРВАЩИТЕ В ИЙСУС ХРИСТОС БОГ ИЗВЪРШИ ВСИЧКО, ВСИЧКО, НЕОБХОДИМО ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ПРЕКЪСНАТАТА ВРЪЗКА МЕЖДУ СЪЗДАТЕЛЯ И ТВОРЕНИЕТО. За хората остави нещо много лесно - просто да повярват в Този, който възстанови връзката - Ийсус Помазаника (Христос).
Всемогъщият Бог не оставя нищо в ръцете на глупавото, измамливо и забравливо човечество, което дори в един момент да познае Бога, скоро след това започва да проповядва човешки заповеди, вместо Божиите принципи (Религия). Още преди създаването на света Той е предузнал тези, които ще се спасят и пак ни е оставил свободата да решим за себе си със собствената си воля. От там нататък има дела, но те са следствие от вярата ни в НЕГО - Ийсус Помазаника, или казано на гръцки - Христос.

Надявам се, Нямазначение, че не си без ум, та да се съмняваш в съществуането на всемогъщия Бог, Творец и Отец.
"Безумният каза в сърцето си "Няма Бог"".

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема "Свободни" роби?нови [re: HЯMA 3HAЧEHИE]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 07:41



"ако вие пребъдете в словото Ми, наистина сте Мои ученици,
и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни"
"всякой, който прави грях, роб е на греха." Св.Евангелие от Йоан, гл.8
Благопожелания



Тема Re: "Свободни" роби?нови [re: TRl]  
АвторGrajdanin (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 15:17



Za koya istina stava vapros i za kakva "svoboda"?



Тема Истината - спасение и животнови [re: Grajdanin]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 15:50




Благопожелания




Тема Отняся се до всички религиинови [re: ArchiMeg]  
АвторHЯMA 3HAЧEHИE (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 16:24



ArchiMege,
Големи противоречия и бъркотия има в твоето послание, а явно и в ума ти. Хем си против религиите, хем пробутваш религия! Кой е Иисус Христос? Такава личност никога, ама никога не е съществувала! Освен в Новия Завет никъде в никакви документи и писания не се споменава за неговото съществуване! Дори папи са се изтървавали да го казват, че той е мит. Е, как да вярваш в нещо, което го е нямало, а е само една фикция?! Това първо. Второ - човек трябва да вярва преди всичко в себе си. "Християните" като цяло явно са с много силно чувство за малоценност и чувство за вина и това им е вменено от религията, дето ми пишеш, че си против нея, ама всъщност не си. Спасителят е вътре във всеки от нас, стига сте се самозаблуждавали и да чакате някой да ви спасява. Трето - знаеш ли още колко хиляди години преди да се яви "Иисус Христос" се е извършвало помазване и съществува този термин и знаеш ли колко още "помазаника" е имало преди него? Или те са били фалшиви пък Иисус е истинския? По-добре потърси отговорите на тези въпроси. Тези цитати дето ми ги пишеш, можеш ги прочетеш и в книги на други религии и източници написани много преди "Иисус", а това какво значи?! Четвърто - ако искаш вярвай и в празна бутилка от кока-кола, то си е твоя работа. Силата на вярата е важна и какво влагаш. Човек не е задължително да има посредник, за да познае Божественото. В Библията има много мъдри слова, както и в много други писания и книги, но има и много глупости, недомлъвки, заблуди и направо лъжи, ако човек възприема това, което е написано буквално. Само че така правят 99% от християните. Е, това са ралигиите. Но щом ти харесва там и се смяташ за "спасен"... Между другото само "християните" ли са "чисти по сърце" и подлежат на "спасение"?



Тема Re: Отняся се до всички религии [re: HЯMA 3HAЧEHИE]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано26.02.02 14:14



Въпросът за кашата в галавата е твърде спорен и относителен, но че Исус е историческа личност, в това се съмняват само хората, които не са прочели достатъчно.
"Людете ми умират от нямане на знание".
Слушай, сигурно си имаш приятел, с когото заедно сте израстнали, споделяте си тайните, прекарвали сте и прекарвате много време заедно. (Говоря за реална личност, която не е във въображението ти.) Представи си, че идва Някой и ти казва, че твоят приятел не съществува и никога не е съществувал, защото в източниците на информация, които той ползва няма данни за него. Единственият начин да го убедиш в противното е да го поканиш на среща с твоя приятел. Ако упорито отказва, да дойде да се срещне с него, от този факт твоят приятел няма да стане по-малко реален...
Пък и този някой няма нужда да си губи времето да те разубеждава за неща, които за тебе са факти...
Предлагам ти един начин за среща с Господа: Едно чистосърдечно и непредубедено "Господи, ако Те има, изяви ми се!".
Бог обича да отговаря на предизвикателства.

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Коментарнови [re: ArchiMeg]  
АвторHЯMA 3HAЧEHИE (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 14:54



Все пак не разбрах къде извън Библията да прочета свидетелства за реалното съществуване на Иисус, що не ме ориентираш? Отново напомням, че няма нито един исторически документ, който да удостоверява съществуването и живота на Иисус! И не само неговия, а и на други описани лица и събития от този период! Ако е имало действително такава личност би било твърде странно да не се забележи от толкова много историци и автори от това време, нали така?! Така че посочи ми автор от тогава, който е писал за подвизите му. Ако не можеш, значи отговорът е повече от ясен. Това първо. Второ - пак чета предполагаеми цитати от несъществувала личност. Трето - приятелите си ги виждам, чувам, докосвам. Но Иисус нито съм го видял, нито съм го чул, нито съм го докоснал. Разбира се, че мога да си представя как си говоря на въображаема велика личност и тя ме чува и отговаря, но това си е чиста самозаблуда! В края на краищата Бог може да се изяви на всеки под някаква форма, под каквато го търси търсещия най-вече. Защо толкова много хора по света твърдят, че са общували с Иисус Христос или Кришна, или Вишну, или Мохамед, или Светия Дух и т.н. Те халюцинирали ли са, реално преживяване ли са имали или що? Или може би ще ми отговориш, че ако видиш Иисус, значи е реално, ама ако е някой друг - нереално? Четвърто - Бог и Иисус едно и също ли са щото не става много ясно от твоите бележки? Ами ти не си ли Божествен? И тези, които са наоколо? Не мисля да споря с тебе, бих искал само да ти напомня, че здравият разум и логиката не са за пренебрегване. Иначе мога да ти дам още много информация по тези въпроси, но мисля че тя няма да ти хареса, щото може да разбие някои митове, които си приел твърде присърце и да промени тотално светоусещането ти, затова вътрешно се съпротивляваш и не искаш да я приемеш. Това до известна степен е нормална психологическа реакция, но ако се превърне в постоянна, значи човек е доста затънал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.