Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво е това Царство?  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 12:06



Какво е това "Царство Божие"? Как го разбирате лично вие?



Тема ТАМ /или ТОГАВА/нови [re: Eднa лeля]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 12:34



когато ДУШАТА получи /има/ минимална повърхнстна енергия при съприкосновението си с околната среда.
Само не питай сега КАВО Е ДУША?
Не че нямам отговор , ами са твърде много и всичките са коренно противоположни и едновременно еднакви.


ПС...Наречията за МЯСТО и ВРЕМЕ използвах не случайно...но ТИ ще ме разбереш...


medea


Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Eднa лeля]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано12.02.02 12:50



Когато при св.Сверафим Саровски отишли две момчета ей така просто да си побъбрят с него (да си подрънкат разни неща) а не да потърсят конкретен съвет или помощ, той още пред да се види с тях или да чуе нещо от тях, пратил човека който му помага да им занесе една чашка с лъжичка вътре и с думите "Сега дрънкайте колкото искате на воля" !!!

Дякон Кураев



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Gergi]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 13:03



Я виж колко е умен ТВОЯ ДЯКОН....
С такива приказки ли ВИ ХРАНИ...???
С такива приказки ще нахраниш НЕЧУВАЩИТЕ , НЕВЗРЯЩИТЕ и НЕпитащите...
А те са БОГ ДАЛ...
За да ПИТАШ се иска МНОГО да си чел , не да ходиш по СПЯВКИ и да ти поддават на ГОТОВО смелена храница...и с майчин инстинкт да го поддаваш на следващата ЧОВКА...

Опознавай СЕБЕ си ,но не губи по ПЪТЯ на познанието СЕБЕ СИ...!
За това се иска не само ЕНЕРГИЯ ,но и УМЕНИЕ да се използва вложената в теб ЕНЕРГИЯ.
А това УМЕНИЕ се постига не със сляпа ВЯРА а с РАБОТА
Сляпата ВЯРА е за мързеливите ДУХОМ...

medea


Тема Re: ТАМ /или ТОГАВА/нови [re: Medea_forever]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 13:03



Разбрах те. Аз също имам някаква представа за Божието Царство. Но търся отговори думи и понятия от познавателната система на този клуб.
Иначе щях да питам в Окултизма.



Тема Чета те и си мисля...нови [re: Eднa лeля]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 13:18



дали пък НЯМА ПАСИВНО и АКТИВНО вярващи...?!?
Ама то е май като при РАБОТАТА, СЕКСА, ЖИВОТА. - изобщо.....
едните ПОЛУЧАВАТ -"активно " и другите -"пасивно"...спомних си за ЗОМБИТАТА...Дали пък и РЕЛИГИИТЕ и теченията им не се наблюдава същото???
Да...нищо НОВО под НЕБЕТО...САМО въпросите остават СЪЩИТЕ...

medea


Тема Re: Чета те и си мисля...нови [re: Medea_forever]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 13:26



Какво за зомбитата? Доразвий това... докато получа може би отговори на темата.
За активната и пасивна вяра - май вярата си е все вяра, хората са активни или пасивни. То и "вяра" не е точната дума, но не зная друга а това нещо.



Тема Re: Чета те и си мисля...нови [re: Eднa лeля]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 13:33



Отнемат ти АКТИВНАТА енергия и те правят пасивен...ЗАлепят се като ПАРАЗИТИТЕ ,защото ЧУЖДАТА ЕНЕРГИЯ е за тях източник за съществувание...
А отговори едва ли получиш...

Да езика ни е БЕДЕН по отношение на сининими...може би УБЕЖДЕНИЕ...
Частично покрива понятието ,но наподобява...Не зная дали в другите езици има повече синоними?!?
В тези които аз знам...е като в нашия роден език...
Може би и това не е случайно...
ЕЗИКЪт ,като средство за изразяване на мислите ни, същността ни....-едно сравнително ВИСОКО ниво на комуникация ,но все още много НИСКО за да НАМЕРИМ отговори на въпросите ни...
Прекрасна е тази тема ...
Комуникативните ни способности за оцеляване на ВЯРАТА...

medea


Тема Re: Чета те и си мисля...нови [re: Medea_forever]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 13:46



За енергиите е друга тема. Надявам се да получа отговори тук. Може и в Християнство да питам, там съм сигурна, че има кой да ми отговори.
За езика, думите и символите и думите като символи - и това може да е отделна тема, но струва ми се има много връзка с Царството Божие. Не познавам Библията до степен да я цитирам, но мисля, че думите на Христос са:
"Царството Божие не иде тъй, щото да се вижда".



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Eднa лeля]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 13:53



Царството небесно е рая, в който ще отидат послушните на Бога праведници и силно разкаяните грешници, полагащи достатъчни усилия да се изчистят от страстите си чрез тайнствата на църквата /получаващи там Божия подкрепа/.



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: aпocтoл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 14:34



Божието Царство и царството небесно едно и също нещо ли са според Библията? защо тогава някъде се казваше, че ще се "установи Божието царство на земята"?



Тема Re: Божието царство сега и тогава!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Чимиджимичaмиджoми (проклетник)
Публикувано12.02.02 17:23



Здравей,
Ето как разбирам аз Божието царство.

Божието царство СЕГА!
20 А Исус попитан от фарисеите, кога ще дойде Божието царство, в отговор им каза: Божието царство не иде така щото да се забелязва;
21 нито ще рекат: Ето тук е! или Там е! защото, ето Божието царство е всред вас.(или “вътре във вас”)
Лука 17:20,21

Исус представи Царството на Божията БЛАГОДАТ в душата на човек със серия от притчи: Матей 13:24-47
Притчата за посятото семе
Притчата за синаповото зърно
Притчата за кваса
Притчата за скритото имане
Притчата за скъпоценния бисер
Притчата за хвърлената мрежа

Божието царство ТОГАВА!
“А според както е писано: -
"Каквото око не е видяло, и ухо не е чуло,
И на човешко сърце не е дохождало,
Всичко това е приготвил
Бог за тия, които Го любят".
1Коринтяни 2:9

Царството на Божията СЛАВА на една Нова земя:
“И видях ново небе и нова земя; защото първото небе и първата земя преминаха; и море нямаше вече.
Видях и светия град, новия Ерусалим, да слиза из небето от Бога, приготвен като невеста украсена за мъжа си.
И чух силен глас от престола, който казваше: Ето, скинията на Бога е с човеците; Той ще обитава с тях; те ще бъдат Негови люде; и сам Бог, техен Бог, ще бъде с тях.
Той ще обърше всяка сълза от очите им, и смърт не ще има вече; нито ще има вече жалеене, ни плач, ни болка; първото премина.
И Седящият на престола рече: Ето, подновявам всичко. И каза: Напиши, защото тия думи са верни и истинни.”
Откр.21:1-5

Ако искаме да бъдем поданици на Божието царство ТОГАВА, трябва да сме в него още СЕГА!

Пожелавам да се видим ТАМ!

-------------------------
Sola scriptura


Тема Поздрав, Чими!нови [re: Чимиджимичaмиджoми]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано12.02.02 17:33



Ей, Чими, едва преди малко разбрах какво означава Sola scriptura... дето идва най-подир.
"Само Писанието", l'Ecriture seule (фр.)
Разкрит си, проклетнико!

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание


Тема Re: Поздрав, Чими!нови [re: Dim_]  
Автор Чимиджимичaмиджoми (проклетник)
Публикувано12.02.02 17:37





-------------------------
Sola scriptura


Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Eднa лeля]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано12.02.02 17:41



Царство Божие и Царство Небесно не е едно и също нещо. Царството Божие е целият свят - видим и невидим, зашото той е създаден от бога, Нему се подчинява, това, в широк смисъл е цялата съществуващ авселена.
Има и конкретен смисъл - Царство Божие е душата на християнина, който е приел Свето Кръщение, Миропомазание, спазва волята Божия, всичко онова което Църквата е приела като свое догматическо учение, старае и се да живее според Божиите заповеди светите канони, редовно се изповядва и причестява и има надежда за вечен живот, който е познание и общение с Бога.
Царството Божие няма нито географски, нито други някакви граници.
Царството Небесно - това е Небесната Църква, в която пребивават Сам Бог, Света Богородица и всички светии, небесните сили и душите на онези, които получават от Бога след земната си кончина прощение на греховете.
Царството Небесно е извън видимия свят, то е духовно царство, в което жив човек не пребивава. Имая, обаче, случаи, когато праведни люди са били въздигани в него, за да видят благодатта, която им е приготвена след края на земните им подвизи. пръв такъв е бил св.апостол Павел, а след него - много други, за които може да се прочете в житията на светиите.



Тема Re: Божието царство сега и тогава!нови [re: Чимиджимичaмиджoми]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано13.02.02 10:45



Благодаря ти, Чими проклетнико! Вече ако имам такива въпроси направо ще питам теб, харесва ми че се отнасяш отговорно. Сега ако щеш и да ми кажеш: като идва Божието царство така, щото да не се вижда, нали все пак някога ще се установи, вече ще е факт, ще е дошло, ще живеем в него.Това ще стане като се изпълни някакво число ли на хора с вътрешно Божие царство?



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано13.02.02 10:50



Благодаря за отговора. Как го разбираш това, че това царство идва незабележимо? За кого? за конкретния човек или за света като цяло? И какво трябва да прави човек, за да дойде лично при него това царство?



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Eднa лeля]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано13.02.02 12:02



то не идва - то е тук! То е в нас! А какво трябва да правиш - да вярваш, да изпълняваш каноните на Църквата, да изпълняваш Словото божие - да бъдеш истински православен християнин.



Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано13.02.02 14:26



Значи ли това, че някой, който изпълнява канона на църквата и вярва, му се е открило това царство? Достатъчни ли са тези двете неща?



Тема Re: Божието царство сега и тогава!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Чимиджимичaмиджoми (проклетник)
Публикувано13.02.02 21:18



Здравей, “леличко”,
Звучиш ми доста познато и близко. Жена ми ме вика по същия начин: “Ела тукаааа, проклетникооооооо! – но това е една друга тема.

Не ме идеализирай, че ми става неудобно. Аз също не зная много неща и продължавам да се уча.
Не зная дали мнението ми е по тематиката на клуба, но щом като питаш тук, ще отговоря тук.

Доколкото съм разбрал от Библията Бог иска да изгради Своето царство в сърцата на всички хора, но за съжаление Библията казва, че не всички ще Му позволят. Тези, с Божието царство в сърцата си винаги ще бъдат малцинство. Тази наша стара земя, пълна със зло и нечестие, никога няма да бъде царство Божие, тя е царство на един друг, Исус го нарече “князът на този свят”.

“Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене;” Йоан 14:30

Исус дойде, за да изтръгне от робството на този княз души за Своето царство, Неговото царство не е от този свят.

“Исус отговори: Моето царство не е от този свят; ако беше царството Ми от този свят, служителите Ми щяха да се борят да не бъда предаден на юдеите. А сега царството Ми не е оттук.” Йоан 18:36

Бог ни е обещал едно друго царство:

“А според обещанието Му очакваме ново небе и нова земя, в която да живее правда.” 2Петрово 3:13

“Вълкът ще живее с агнето,
Рисът ще си почива с ярето,
Телето, лъвчето и угоените ще бъдат заедно;
И малко дете ще ги води.
Кравата и мечката ще пасат заедно;
Малките им ще си почиват задружно;
И лъвът ще яде слама както вола.
Сучещо дете ще играе над дупката на аспида;
И отбито дете ще туря ръката си в гнездото на ехидна.
Те не ще повреждат, нито погубват в цялата Ми света планина;” Исая 14:6-9

Ние сме поданици на едно друго царство, тук сме временно пребиваващи, емигранти. Кажи ми, кой обича емигрантите.

Кога ще настъпи онова реално, видимо Божие царство? Кога ще си бъдем у дома?

“Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.”

Исус ще дойде отново, за да приключи с греха и злото, да пресъздаде отново нашата земя и да установи Своето Вечно царство на тази обновена земя. Кога ще бъде това?

“А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.” Матей 24:36

Оставил ли ни е Бог съвсем без ориентири? Не!

“А научете притчата от смоковницата: Когато клоните й вече омекнат и развият листа, знаете, че е близо лятото.
Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.” Матей 24:32,33

Бог е оставил знаци, пророчески вериги в Библията, които показват къде сме във времето на световната история. От това, което съм разбрал и изследвал от Библията зная, че живеем в последните дни на човешката история. Все още Бог чака, все още вратите на Божието царство са отворени.

“Господ не забавя това, което е обещал, според както някои смятат бавенето, но заради вас търпи за дълго време; понеже не иска да погинат някои, но всички да дойдат на покаяние.” 2 Петрово 3:9

Но зная, че Бог няма да чака вечно. Ще дойде ден и той не е далеч, когато времето за покаяние ще приключи и вратите на Царството ще се затворят.

В Библията има едни много тъжни думи, дано никой, никой от нас не ги преживее.

“Премина жетвата, мина се лятото,
И ние не се избавихме.” Еремия 8:20

Не искам да звуча песимистично, затова ще завърша с един друг стих:

"Защото още твърде малко време
И ще дойде Тоя, Който има да дойде, и не ще се забави.
А който е праведен пред Мене {Гръцки: Моя праведник.}†, ще живее чрез вяра;
Но ако се дръпне назад, няма да благоволи в него душата Ми".
Ние, обаче, не сме от ония, които се дърпат назад, та се погубват, а от тия, които вярват та се спасява душата им.” Евреи 10:37-39

Бог да бъде с теб мила!

Чими

-------------------------
Sola scriptura


Тема Re: Какво е това Царство?нови [re: Eднa лeля]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано14.02.02 18:45



Това е основното. койтого спазва, той има вече Царство Божие в душата си и вече е в Царството Божие, защото канонът е път, по който се стига да Бога - той затова е и създаден.
Разбира се, някои хора се издигат много високо още в земния си живот и виждат и Царството Небесно (св. Макарий Египетски, св.Симеон Нови Богослов и още много други - виж житията на светиите), за другистепента на благодатта е по-малкау но щом вървят по пътя, начертанотСветат Църква - ще стигнат там. В това е самият смисъл на нашата вяра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.