Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема С пари се купуванови [re: D.J.R.B.]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.02.02 08:51



както е ноторно известно.
Защо намесваш тук пари? Делото на благовестието /евангелизация/ не купува от щанда, а е насочено за спасяване на души.
Какво повече искаш за ти кажа. Знам, ще отговориш : Да ама някои църква действат с много пари и прочие, някои действат, други - не.
Колко хора са спасени, от това?



Тема Re: За Сектите!нови [re: Oberon]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 14:19



Обероне, Църквата казва:

Секта се нарича общност от вярващи, отричащи или изопачаващи догматите на християнската вяра, по плана и изпълнението на спасението, по учението за Божията спасяваща благодат, за спасителната сила на тайнството Кръщение, за тайнството Евхаристия на истинското Тяло и истинската Кръв Христова, за почитането на светиите и ангелите, за молитва към умрелите и др. Същевременно запазват вяра в троичността на Бога, в богочовечеството на Иисус Христос, Изкупител и Съдия на света.

Такива са протестантите - сектанти.

Ерес е вече отхвърляне и изопачаване на троичността на Бога, непризнаване на Спасителя и Съдията Христос.

Такива са гностици, манихеи, ариани...



Тема Re: За Сектите!нови [re: aпocтoл]  
Автор Oberon (той)
Публикувано12.02.02 21:23



Благодаря ти за отговора. МОга да го приема до някаде за мнение на православен, но донякаде.
Би ли ми отговорил ти като старостилец / да ти кажане ми е много ясно това какво значи / как приемаш съвреммената православна църква?
Благодаря предварително



Тема Re: За Сектите!нови [re: Oberon]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 08:06



Виж новата ми тема за стария календар и ще ти стане ясно. Новостилната църква я приемам с много резерви - тя играе важна роля за просвещение на начинаещи и незнаещи, тъй като църквите са много, което е хубаво. Не е хубаво, че говорят църковнославянски и не са ревностни и вземат много пари за треби и свещениците подражават на небрежното си ръководство.

Ако желаеш мога да ти пратя готови разговори от друг форум православен за нашата църква на патр. Максим.



Тема Ами аз ето това казвам:нови [re: kakata]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано13.02.02 09:02



С много пари се кръщават хиляди НЕНОВОРОДЕНИ, които стават лъжливи свидетели на Христа и ползват напразно Неговото име! ТОВА Е ФАЛШИВАТА ЖЪТВА, ФАЛШИВАТА РЕФОРМАЦИЯ СЛЕД 1989 г.!!!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Re: За Сектите!нови [re: aпocтoл]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано13.02.02 09:05



А Римокатолическата църква, която промени 10-те заповеди?!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Re: За Сектите!нови [re: Kpъr]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.02.02 09:13



Кръгче,Църквата на сциентолозите и Обединителната църква не могат да бъдат наречени "секти". Секти на какво са те? Случайно някога да са били католици, простестанти, православни, будисти, мюсюлмани?
Те са самосъздали се култове, които не са се отцепили от друго изповедание. И тук думата "секта" е неприложима.
"Секта" би могло да се употребява само в смисъл - като отцепване от религиозно движение.



Тема Re: За Сектите!нови [re: D.J.R.B.]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 15:16



Извинявай, католиците ги забравих. Те също са сектанти, но не че променят 10-тях Божи заповеди, а защото променят решенията на Съборите. Падат под Тяхната анатема.



Тема А тези, които променят 10-тенови [re: aпocтoл]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано14.02.02 16:39



НЕПРОМЕНИМИ БОЖИИ ЗАПОВЕДИ дадени на Моисей, какви са? Пише ли някъде, че трябва да се обединяваме с неверници /нали ръката е по-добре да бъде отсечена и изхвърлена в огъня?/? Какво е това ССЦ и Икуменизъм?

Имам още много въпроси да обсъждам с теб, ако пожелаеш, разбира се!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Re: А тези, които променят 10-тенови [re: D.J.R.B.]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 07:47



В другия форум бях казал какво променят каголиците. Икуменизмът е против Правилата - да не се молим заедно с инославни и с иноверци.

Питай, но първо прочети книгите на Тавор:
www.tavor.hit.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.