Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Вие що не предложите нов клубнови [re: abettor]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано09.02.02 13:30



Атеисти в полза на православието Ще има голям резон, нещо като пилeто реклкамиращо KFC. То ги рекламира а те го пържат, щото според православието ще се пържите в ада.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Гузен, негонен бяга.нови [re: Иcтopиka]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано09.02.02 13:32



То и протестантските проповедници, които комунистите избиха след 9 септември им скалъпиха една "държавна измяна" явно от православните са се учили.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Точно така,нови [re: Gergi]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано09.02.02 13:37



Ами нали е бил православен княза как така убива хора? Ами ако Симеон II рещи да избива онези които му се противят на политиката (щот нали и той е православен) или Борис е бил по-православен от него?

А що си премълчавате за войските които са следвали гръцките свещенници и са режели главите на онези дето не признават православието? Аз не виждам разлика между това което са правили турците и православните.

Издал Княза закон - от утре всите българи православни, който не ще - под ножа. Ще дойде време когато пак ще си издействате такъв закон, помнете ми думата! И когато видите ръцете си опръскани с кръвта на братята и сестрите ми във вярата ще бъде вече твърде късно за да се върнете назад.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Точно така,нови [re: Vallentin]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано09.02.02 16:33



Това твоето са жалки фантанзии и лъжи.От къде го знаеш това Валентине?
Кви са тия "войските които са следвали гръцките свещенници и са режели главите на онези дето не признават православието"
"Издал Княза закон - от утре всите българи православни, който не ще - под ножа. "
Защо в твоята кратуна намират почва такива твърдения,и се пръкват подобни фантазии ? Много просто ,щото си типичен сектант:)
Казано е "Не съди по себе си за другите" (всъщност не знам къде е казано,ама ти точно това правиш сега:)
Това е елементарно профанизиране на историята.Набии си един път в главата че Православието никога ,никой не насилва. Точно заради този му "недостатък " се пръкват католически клон,потестанти,секти-мекти и прочие.А именно за да могат в името на вярата да правят абсолютно всичко,включително и да убиват.
Вижда се че от толкова копиране на библията и цитиране ,абсолютно нищо не ти влиза в главата.Вместо това търсиш пак готовите ,чужди изводи,опростяване и профанизиране на родната си история. Всички сектанти сте такива жалки.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: Вие що не предложите нов клубнови [re: Vallentin]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано09.02.02 21:17



Валентине, говориш за Православието все едно си бил такъв или че си. Не е коректно от твоя страна !!! Запомни, че в православието няма АБСОЛЮТНОСТ!!! Кой ще се пържи в ада само Бог знае !!!!! Кой ти дава правото на теб да се определяш като Съдник?????

Моля да приемеш това което ти се говори за това какво е православно и какво не е, това не те задължава да ставаш православен. Просто го приеми като факт и повече не се заяждай МОЛЯ !!!!!!!!!!!!

Дякон Кураев



Тема Валка, ама що така...нови [re: Vallentin]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано09.02.02 22:17



.... си се лепнал за мен? :)))
Аз си пиша тук, забавлявам се...тук не ме трият! Каквото и да реша да предложа не е нужно да го защищавам от ТВОЕТО модериране, нали? :))
Жив и здрав!




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Точно така,нови [re: Иcтopиka]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано10.02.02 00:06



всяка организирана, облечена с догми и ритуали създала и създаваща ерахии религия е вече насилие...
не виждам защо изключваш православието....
колкото до оспорваната от вас историчиска ситуация....все изпускате, че преди да дойдат православните свещенници в България, около година преди това тук са проповядвали и кръщавали католически такивабили са изпратени дори двама папски нунции и то по искане на Борис....по-късно Михайл..... така на практика държавата приема католицизма като официална религия, а по-късно поради стечение на обстоятелствата православието....колкото до протестанството и идея не е имало за него по това време



Тема Това, което казваш тук е грозно!нови [re: Vallentin]  
Автор Бeopн (Медарко)
Публикувано11.02.02 04:19



В отговор на:

Пък дано си спомните от къде сте изпаднали.

Така де, в началото бе Християнството, после се отцепи Православието, ами то и в историята е така, нека това което стана с клуба да ви е за знамение!




Аз винаги съм бил за толерантност и разбиране към вижданията на другите, но това е прекалено необмислено изказване. Бих казал, че е и недопустимо за модератор на клуб Христианство.

На твое място бих се извинил за едностранчивото си изказване. Но пък и какво да се очаква от човек, който има безочието да твърди, че ПРАВОСЛАВНИТЕ В БЪЛГАРИЯ БИЛИ МАЛЦИНСТВО.

Имам тяло като на бог - Буда.


Тема до човека с тяло на бог-буданови [re: Бeopн]  
Автор odolam ()
Публикувано11.02.02 10:43



Той възмутен бе
и защити традиции вековни
но традициите му сериозни
погледнаха го отвисоко
и срязаха го косо
неправославен ти си
затуй иди си ...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Точно така,нови [re: ayтcaйдep]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано11.02.02 11:10



Дипломатическата игра на Борис І е впечатляваща. Де да можеха сегашните ни политици така да използват козовете си.

А това писмо до папата е наистина интересен документ и показва, че Борис І определено е знаел какво иска да постигне.

Духът е, който дава живот.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.