Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема запитгване по въпрос с патент...нови  
Автор anonymous ()
Публикувано02.07.00 21:05



Здравейте, имам един въпрос относно патентното право. Значи, да речем че съм някакъв инженер техничар и открия метод в областта на сигурността: да речем за БТК - метод за провеждане на безимпулсни разговори и т.н. т.е. намерена дупка в сигурността на системата. Имам ли право на собственост върху нея и ако евентуално собственикът на системат, върху която е открита дупката, откаже да я закупи да я преодстъпя на друго лице или други начини на използване?

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: anonymous]  
Автор - ()
Публикувано18.07.00 13:34



Що не я продаваш по интернет на абонатите?

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: -]  
Автор Rocket ()
Публикувано18.07.00 20:25



Очаквам отговори на конкретно зададения от мен въпрос. Дали ще я продавам или не (и на кого точно и къде точно) не е тема за тази дискусия. Ако не можеш да помогнеш - не репликирай...

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: Rocket]  
Автор В.Диков ()
Публикувано23.07.00 16:19



Драги приятелю, Позволявам си да се обърна така, защото сме в сходна ситуация. И аз имам идея, която проучвам как да разглася... Твоят въпрос (доколкото мога да си представя от оскъдната информация), обаче не засяга патентното право. Страхувам се, че можеш да бъдеш подведен под съдебна отговорност. Имам идея, която бих ти споделил само в личен разговор! vkd@vmei.acad.bg

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: В.Диков]  
Автор anonymous ()
Публикувано23.07.00 19:00



Напротив, засяга патентното право и още как. При съдебния процер на един хакер в САЩ, на компютъра на който са намерени номера на кредитни карти, съдията казва: "Никъде не е казано, че е престъпно да имаш записани някъде номера на кредитни карти. ПРЕСТЪПЛЕНИЕ Е ДА ГИ ИЗПОЛЗВАШ!" И тъй като да предположим че аз не използвам гореспоменатия метод, не виждам БТК (или който и да е) за какво могат да ме осъдят. Нали си чувал за т.нар. KNOW-HOW --> аз ти казвам как, ама после ако го направиш това и стане нещо, не съм аз виновен...

Тема запитгване по въпрос с патент... [re: anonymous]  
Автор hhh ()
Публикувано25.08.00 22:19



ne sam mnogo kompetenten no mi se struva nezakonno tova

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: anonymous]  
Автор Daniela ()
Публикувано05.09.00 15:48



Регистрират се в Патентното ведомство. Има такова, но какъв е редът и къде е то не знам. Ще се поинтересувам и ще ти кажа.

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: anonymous]  
Автор Rumiana ()
Публикувано05.09.00 18:08



Виж Закона за патентите Там пише всичко. Пък ако нещо не ти е ясно питай!

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: Daniela]  
Автор Анонимен ()
Публикувано08.09.00 02:06



Да, знам къде и как се регистрират. Въпроса ми е ДАЛИ ВЪОБЩЕ ще пожелаят да го регистрират, а няма да извикат полиция, да ми метнат един бой, да им го кажа и да ме пуснат по живо по здраво...

Тема запитгване по въпрос с патент...нови [re: hhh]  
Автор Анонимен ()
Публикувано08.09.00 02:09



кое ??? Откога познанието е незаконно??? Това е дупка в сигурността и може да послужи не за вреда, а например за да се подобри системата!!! Все едно както е открит закона за деленето на ядрата!!! И после е измислена атомната бомба...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.